Reklama:

Mistrovství Slovenska silných
mužů 2014 - reportáž a výsledky

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

[Text: Pavol Guga] Ve čtvrtek v rámci prvomájových oslav se na fotbalovém stadiónu v Malackách uskutečnilo mistrovství Slovenska silných mužů, o němž jsme Vás nedávno informovali. Kromě titulu mistra Slovenska si vítěz odnesl i titul nejsilnějšího Slováka pro rok 2014.

Organizátorem byla Slovenská asociace silných mužů ve spolupráci s městem Malacky a pod záštitou primátora města Jozefa Ondrejky. Disciplíny, které výkonný výbor připravil, byly skutečně hodné národního šampionátu. Z některých výkonů se divákům, kterých bylo okolo 3500, až zatočila hlava.

Na startovní listině byla známá jména z předešlých let. I přes zranění stehna se v Malackách představil František Piroš, který patřil k aspirantům na titul. Dále nový profík Marek Tóth, Ivan Hryhorovsky, Peter Rekenei, Marek Markuš, Roland Hegeduš, Martin Dulai, Alexander Szoboszlai, Peter Supák, Gabriel Tóth, Maroš Kostelanský a nebo minulý rok třetí Igor Petrík. K nim se připojili i nováčci Milan Šulaň, Richard Szanyi či Tomáš Vojtek. Celkově tak předstoupilo na úvodní disciplínu 15 borců.

Úvod už tradičně patřil tlakovým záležitostem. Kláda o hmotnosti 125 kg a náprava vážící přibližně 135 kg. Předvést postupně tři opakování s kládou i nápravou do časového limitu jedné minuty bylo skutečně náročné. Vedení se už od úvodu ujal Piroš, který patří mezi nejlepší tlakaře nejen na Slovensku. Jako jediný dokázal danou disciplínu dokončit. Na druhé místo se v začátku závodu zařadil Maroš Kostelanský, třetí místo si dělili Dulai, Petrík, Markuš, Szoboszlai a Marek Tóth.

Druhou překážkou při cestě za titulem bylo nošení páru 120kilogramových a následně dvou 150kilogramových kufrů na vzdálenost 15 metrů. Opět časový limit jedna minuta a nejsilnější úchop rozhodly, že prvenství vybojoval Hryhorovsky. Za ním skončil Petrík a třetí Kostelanský.

Mrtvé tahy zadní nápravy automobilu Renault Captur od společnosti IDM car Malacky patřily k ozdobám akce. Vítězný počet opakování zdvihů se zastavil na počtu 13. Tolik dokázal zvládnout Gabriel Tóth a Igor Petrík. Dělili se tak o prvenství, druhé místo obsadil František Piroš (12), bronz si ve zvedání aut vybojoval Hryhorovsky (10).

Předposledním testem síly byla obří 600kilogramová pneumatika. Úkolem bylo zvládnout do časového limitu jedné minuty 5 platných otočení. To se nepodařilo nikomu. Nejblíže tomu byli Piroš s Petríkem. První jmenovaný bojoval ze všech sil a zranění na něm nebylo ani poznat. Ti zkušenější si ale všimli, že v určitých úkonech jej dost limitovalo. Proto si František Piroš zaslouží za předvedené výkony uznání. Dělil se tak o prvenství s Petríkem a Markušem před posledním testem - tažením autobusu. Toho se po poradě rozhodčích, jimiž byli Pavol Guga a Branislav Golier, zúčastnilo jen prvních 8 borců. Následovala tak eliminace a z postupové osmičky měl vzejít nový mistr Slovenska pro rok 2014.

Do finále postoupili Rekenei, Marek Tóth, Hryhorovsky, Hegeduš, Markuš, Kostelanský, Piroš a Petrík. Těžký 15tunový autobus rozhodl, že nejsilnějším Slovákem se stal Igor Petrík pocházející z města Levice. Ten získal tento prestižní titul prvně ve své dlouhé kariéře. Předvedl vyrovnaný výkon, zkušenosti a síla mu napomohly k vysněnému prvenství. Druhý skončil František Piroš. Zranění, které si přivodil na tréninku, jej zřejmě připravilo o vítězství, ale navzdory tomu bojoval a obsadil zasloužené druhé místo. Bronzový skončil Maroš Kostelanský, který všem ukázal, že jej nelze odepisovat a je třeba s ním počítat.

Mistrovství Slovenska tak nejen určilo vítěze, ale odstartovalo také novou sezónu Slovenské asociace silných mužů. Z konečného pořadí se určuje nominace jak na zahraniční, tak i domácí evropské soutěže. Děkujeme městu Malacky, primátoru Jozefovi Ondrejkovi, přednostovi panu Vavřincovi, společnosti IDM car Malacky a panu Danielovi Šimkovičovi a všem zúčastněným, kteří napomohli ke zdárnému průběhu soutěže. Uvidíme se na dalších akcích!Výsledky

p.jménobody
1. Igor Petrík61,5 b
2.František Piroš 58,0 b
3.Maroš Kostelanský53,0 b
4.Marek Markuš 51,0 b
5.Roland Hegeduš42,0 b
6. Ivan Hryhorovsky41,0 b
7.Marek Tóth 38,5 b
8.Peter Rekenei30,0 b
9.Alexander Szoboszlai26,5 b
10.Martin Dulai24,0 b
11.Gabriel Tóth 20,5 b
12.Richard Szanyi19,0 b
13.Peter Supák 12,5 b
14.Milan Šuľan 10,5 b
15.Tomáš Vojtek 1,0 b


Mistrovství Slovenska silných mužů 2014Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

28.05.11:08Hulkymarkus - Ďakujem za podporu, nieje jednoduché súťažit s takou malou..
09.05.07:05Smile04 - škoda golier byl fakt frajer šlachovitý ale silný jak ďas+1
09.05.07:03Smile04 - na blatě ! *36* jinak solidní disciplínky parada
08.05.20:39šmajdy - už si nejsem moc jistý ale naposledy prodělal zranění kole..
08.05.20:20Turakam - čo mu bolo? Inak veľká gratulácia Igorovi, konečne je titu..+1
08.05.14:55šmajdy - Ano Braňo ukončil svoji kariéru ze zdravotních důvodů...
08.05.14:36Ferry - Jestli se nepletu, tak s tím už Braňo seknul.
08.05.14:21otočbýk - brano golier uz nesoutezi? :))
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra