Reklama:

Mistrovství Evropy v řeckořímském zápasu 2014 - z místa dění (I.)

Ronnie.cz > Powerlifting > Bojové sporty

V těchto dnech probíhá ve finském městě Vantaa evropský šampionát v řeckořímském zápasu a volném stylu mužů i žen, kde máme také české zástupce pod vedením Marka Švece. Jak se jim daří, nám přímo z místa dění zasílá Petr Vurbs.

Informace jsou průběžně aktualizovány.


Program vystoupení české reprezentace na mistrovství Evropy ve Finsku

datum styl hmotnostní kategorie jméno
2. 4. 2014 ženy, volný styl do 53 kg Lenka Martináková
4. 4. 2014 ženy, volný styl do 63 kg Adéla Hanzlíčková
4. 4. 2014 muži, volný styl do 86 kg Vratislav Chotaš (zraněn)
5. 4. 2014 muži, řeckořímský do 59 kg a 66 kg Michal Novák, Filip Dubský
6. 4. 2014 muži, řeckořímský do 71 kg, 75 kg, 80 kg a 85 kg Tomáš Sobecký, Petr Novák, Pavel Powada, Artur Omarov


4. 4. 2014, 18:30

Adéla Hanzlíčková v 19 letech pátá na mistrovství Evropy žen v zápase ve volném stylu

Ve finském městě Vantaa se od úterý 1. dubna koná mistrovství Evropy v řeckořímském zápase a volném stylu mužů i žen. Zatímco seniorskou reprezentaci v klasickém stylu turnaj teprve v sobotu a v neděli čeká, volnostylařky již mají své vystoupení za sebou. Ve středu bohužel nevyšel zápas Lence Martinákové ve váze do 53 kilogramů a po jedné prohře na lopatky se do dalších bojů nedostala. Dnes ovšem ve Finsku zazářila druhá česká reprezentantka, teprve devatenáctiletá Adéla Hanzlíčková. Pro tu to byla premiéra na evropském šampionátu seniorek a před turnajem si dávala za cíl umístění do desátého místa, ale především chtěla nabrat zkušenosti. Nakonec ale dnes v konkurenci dalších 15 zápasnic dokázala dojít až do boje o bronzovou medaili, ve kterém nakonec nestačila na reprezentantku Ukrajiny. Adéla Hanzlíčková tak ještě v juniorském věku obsadila páté místo na mistrovství Evropy seniorek a zaznamenala tak velký úspěch své kariéry i českého zápasu.

Cesta za pátým místem přitom nebyla vůbec jednoduchá. Česká zápasnice původem z Brna si vylosovala do prvního utkání loňskou mistryni Evropy a velkou favoritku celého letošního mistrovství. Tou byla Anastasija Grigorjeva, reprezentantka Lotyšska. Adéla Hanzlíčková proti mnohem zkušenější zápasnici podala velmi bojovný výkon, v prvním kole navíc byla jen krůček od senzace, když v parteru díky chvatu zvanému "klapačka" zaskočila favoritku a dostala ji do lopatkové pozice. K vítěznému konci však zápas nedotáhla a nakonec sama podlehla "na lopatky" ve druhém kole.

Lotyška se ale v následujících bojích dostala až do finále, což českou naději katapultovalo do tzv. repasáže. V té nastoupila proti reprezentantce Turecka, která se v loňském roce suverénně stala mistryní Evropy juniorek a v utkání proti naší zápasnici byla favoritkou. Svou roli ale nenaplnila, jelikož Adéle se ještě v prvním kole podařil krásný chvat, kdy svou soupeřku přehodila z postoje přes sebe přímo na lopatky a zápas ukončila. Tato výhra znamenala postup do zápasu o třetí místo, který se konal cca v 17:15 našeho času. V něm již roli favoritky potvrdila ukrajinská reprezentantka a po minutě a půl položila Adélu na lopatky, i když ta téměř minutu v nevýhodné lopatkové pozici vzdorovala.

Pro Adélu Hanzlíčkovou znamená páté místo na mistrovství Evropy žen velký osobní úspěch, i když ve sbírce má již bronzovou medaili z kadetského evropského šampionátu. Ve svých 19 letech má ale letos před sebou ještě mistrovství Evropy i světa v juniorské kategorii, výsledek z Finska na seniorské akci tak dává tušit, že tato sezóna by pro Adélu a český zápas mohla být ještě velmi zajímavá.

Dnes měl do bojů na finských žíněnkách zasáhnout také jediný český volnostylař Vratislav Chotaš, ten se ale bohužel před odletem na šampionát zranil a do místa konání tak nakonec neodletěl. Dalších šest reprezentantů České republiky v řeckořímském zápase ale čeká turnaj o titul mistra Evropy v průběhu nadcházejícího víkendu. Zítra, tedy v sobotu 5. dubna, se ke svým utkáním chystají Michal Novák ve váze do 59 kilogramů a Filip Dubský ve váze do 66 kilogramů.


4. 4. 2014, 12:30

ME seniorek ve volném stylu: Adéla Hanzlíčková postoupila do boje o bronz, Lenka Martináková skončila


Adéla Hanzlíčková (foto: Ladislav Adámek)
Dnes je na programu váhová kategorie do 63 kilogramů, ve které hájí barvy České republiky naše druhá reprezentantka, teprve devatenáctiletá Adéa Hanzlíčková. Lenka Martináková ve váze do 53 kg ve středu prohrála první utkání na lopatky a z turnaje vypadla.

Adéla je svým věkem ještě poslední rok juniorka a ve Finsku je to pro ni premiéra na evropském šampionátu seniorek. Ovšem její první vystoupení mezi ženami na evropské úrovni jí vychází zatím senzačně. Do prvního kola si sice nalosovala loňskou mistryni Evropy a favoritku aktuálního šampionátu z Lotyšska, ale i přes prohru na lopatky v druhém kole se díky postupu Lotyšky do finále dostala Adéla Hanzlíčková do bojů o třetí místo. V utkání s Lotyškou navíc Adéla v prvním kole měla velmi blízko k senzaci, když zkušenou zápasnici zaskočila v parteru chvatem zvaným "klapačka" a nechybělo moc, aby zvítězila na lopatky. Nakonec ale zvítězily zkušenosti.

Před polednem tak česká reprezentantka nastoupila k zápasu v repasáži, který byl fakticky bojem o postup do zápasu o bronz. Proti Adéle se postavila výborná zápasnice z Turecka, která v loňském roce s velkým přehledem vyhrála juniorské mistrovství Evropy. Utkání mezi Adélou Hanzlíčkovou a tureckou reprezentantkou bylo od začátku vcelku vyrovnané, ovšem jen do chvíle, kdy česká zápasnice předvedla ve volném stylu méně vídaný přehoz přes sebe s držením v kříži, po kterém Turkyně skončila přímo na lopatkách a bylo po utkání. Mladá česká zápasnice se tak postarala o senzační překvapení a díky výhře se posunula do boje o bronz. V tom se postaví ukrajinské zápasnici, zápas začíná cca v 17:00 našeho času.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
ja.va (00:41) • Přiznám se bez mučení, že diskuze pod články na ronnie.cz navštěvuji jen kvůli radám mí...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
Jay32 (22:39) • já to vidím možná trochu jinak. Za prvé nechápu, proč jsou záběry na fotkách a videí po...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
eraZ (20:40) • Už pri prvotnom pohľade na fotky som mal ten pocit, že Lukáš mal najlepšiu formu. Teraz...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
Patrick (12:31) • Ja som len preletel vysledky diky Miro
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
dzordn2 (06:54) • Je to v článku napsané. :-) `Celkem na pódiu pózovalo devět těžkotonážníků, mezi nim...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra