Reklama:
Proteinová svačinka od Smartlabsu 3000 g + 908 g ZDARMA
Nesnídáte? Nesvačíte? Máme pro Vás skvělý tip, jak to napravit! Více zde.

Marek Švec před víkendovým mistrovstvím Evropy doufá v boj svých svěřenců o medaile

Ronnie.cz > Powerlifting > Bojové sporty

[Text: Petr Vurbs] V pátek 4. dubna 2014 probíhá ve Finsku ve městě Vantaa již čtvrtý den mistrovství Evropy v řeckořímském zápase a volném stylu mužů i žen. Jako v předchozích třech dnech je i dnes na programu volný styl. Zápas v klasickém stylu přijde na řadu v sobotu a v neděli, kdy se také na evropském šampionátu představí česká seniorská reprezentace v řeckořímském zápase pod vedením Marka Švece, bývalého olympionika a několikanásobného medailisty z evropských i světových mistrovství.

S Markem jsme si krátce popovídali ve čtvrtek dopoledne ve chvíli, kdy již s celou svou družinou čekal na pražském letišti na letadlo směr Skandinávie.

Marku, na úvod důležitá otázka - odlétáte do Finska všichni, nepotkalo nikoho dalšího zranění či nemoc?

Ano, výprava do Finska je kompletní, tedy šest zápasníků a dva trenéři.

Letos odjíždíte na mistrovství Evropy jako trenér seniorské reprezentace, nikoliv jako aktivní zápasník. Premiéru v této roli jste si ale již odbyl v loňském roce a letos se už netajíte vyššími cíli. Můžete shrnout, s jakou představou o výkonech svých svěřenců odjíždíte do Finska?

Já bych nerad pro ty kluky dával nízké cíle. Pro mě osobně by bylo skvělé, kdyby alespoň dva nebo tři z nich byli do desátého místa. Ovšem vzhledem k tomu, že jsme dlouho nezaznamenali žádný úspěch, byl bych rád, kdyby jeden nebo dva bojovali o medaile. To se ale samozřejmě ukáže až na místě, jak se klukům podaří doladit váha, ale také jak si takzvaně "šáhnou", tedy vylosují.

Vzpomenete si, kdy jste se poprvé vy účastnil mistrovství Evropy seniorů, kde to bylo a jak jste dopadl?

Výsledek si již nepamatuji, myslím, že jsem vyhrál jedno utkání. Ale vím, že to bylo v roce 1994 v Aténách.

Máte ještě v paměti i to, jaké pocity jste před tímto prvním startem na evropském šampionátu zažíval?

Tak to už si opravdu nejsem schopen vybavit a přiblížit vám, jaké jsem před tím zažíval pocity, je to přece jen už vlastně 20 let. (směje se) Ale určitě jsem byl nervózní, o tom nepochybuji.

Kolika mistrovství Evropy jste se vlastně za svou kariéru zúčastnil, jaké jsou nejlepší výsledky, které jste si odvezl?

Tak to se omlouvám, přesné číslo z hlavy určitě nedám. Nejsem si schopen ale uvědomit, že bych na nějaké Evropě od toho roku 1994 chyběl. Pokud ano, tak nejspíš ze zdravotních důvodů, ale pokud ne, tak to opravdu bylo od roku 1994 nepřetržitě každý rok až do roku 2012. A z toho jsem si třikrát odvezl bronzovou medaili.

Když pomineme sportovní úspěchy, kde jste zažil nejlepší mistrovství Evropy po organizační stránce a kde naopak nejhorší a proč?

To se asi takto nedá říct. Samozřejmě každý šampionát je jiný, někde vázne trochu organizace turnaje, někde jídlo, jinde zase není nic moc hotel. Ale že bych si vybavoval nějaké mistrovství Evropy, které bylo vyloženě po všech organizačních stránkách špatné, to ne.

A co se atmosféry týká, na který šampionát nejraději vzpomínáte?

Když bych měl vyzdvihnout atmosféru, tak vzpomínám hodně na mistrovství Evropy konané v roce 2001 v Turecku, kde se Péťa Švehla stal mistrem Evropy. Tam bylo opravdu výborné prostředí, co se diváků a fanoušků týká. Do haly jich tehdy dorazilo ohromné množství a to je opravdu nikdo nemusel přemlouvat, lákat a podobně. Turci tehdy vytvořili úžasnou atmosféru.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
ja.va (00:41) • Přiznám se bez mučení, že diskuze pod články na ronnie.cz navštěvuji jen kvůli radám mí...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
Jay32 (22:39) • já to vidím možná trochu jinak. Za prvé nechápu, proč jsou záběry na fotkách a videí po...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
eraZ (20:40) • Už pri prvotnom pohľade na fotky som mal ten pocit, že Lukáš mal najlepšiu formu. Teraz...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
Patrick (12:31) • Ja som len preletel vysledky diky Miro
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
dzordn2 (06:54) • Je to v článku napsané. :-) `Celkem na pódiu pózovalo devět těžkotonážníků, mezi nim...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra