Reklama:

Mistrovství Moravy v klasickém silovém trojboji 2014 - reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

V sobotu 22. 3. 2014 se ve Vranovicích odehrálo historicky první Mistrovství Moravy v klasickém silovém trojboji "RAW". Krásné jarní slunečné počasí zde přivítalo 52 soutěžících, z nichž bylo šest žen, které se představily v pěti váhových kategoriích. Muži se o tituly mistrů Moravy utkali v 7 váhových kategoriích. Nejpočetnější byla ta do 83 kg, kde o medaile bojovalo 13 borců. Soutěž jako tradičně pořádal místní oddíl silového trojboje Sokol Vranovice pod vedením pana Ivana Karpíška. Výsledky jsme Vám přinesli již v tomto článku.

Po prezentaci a vážení byla vlastní soutěž slavnostně zahájena místostarostou Vranovic panem Drahomírem Dofkem. Výše zmiňovaný Ivan Karpíšek byl na soutěži nejen delegátem ČSST, ale i hlasatelem. Na pozicích rozhodčích usedli Marek Pokorný a Petr Lahoda, pro které byla tato soutěž také premiérou. Funkce hlavního rozhodčího se ujal pan Jiří Zimula.

Mistrovství Moravy bylo nominační soutěží na mistrovství ČR, které se bude konat ve dnech 26. a 27. dubna 2014 ve Frýdlantu v Čechách. Odkaz na seznam nominovaných závodníků najdete zde. Protože se soutěže v klasickém silovém trojboji pořádají teprve od loňského roku, bylo ve Vranovicích stejně jako v Sokolově, kde se odehrálo ve stejném termínu mistrovství Čech, překonáno množství nových rekordů. Protože na Moravě jich bylo překonáno 26, nebudu je všechny vypisovat. Předseda sportovně-technické komise, pan Dušan Švarcbach, rekordy z obou soutěží zpracuje a ty budou později zveřejněny na oficiálních stránkách ČSST.

Diváci ve Vranovicích zhlédli perfektní výkony závodníků. Mezi ženami v hodnocení podle Wilkse kralovala Martina Koutňáková ze Sokola Pohořelice. Nejen že překonala rekordy ve všech disciplínách, ale stala se i nejúspěšnější ženou mistrovství. V trojboji nazvedala skvělých 407,5 kg a získala 380,31 bodů Wilkse. Na druhé příčce se umístila také nová rekordmanka a nadějná juniorka Nikola Štaiglová s 340,35 body Wilkse. Bronz získala Hana Štěchová ze Spartaku Pelhřimov s 296,65 body Wilkse. Tato závodnice v kategorii M3 také pokořila stávající rekordy. S Martinou Koutňákovou Vám brzy přineseme také rozhovor.

Nejúspěšnější ženy

  • 1. Martina Koutňáková, Sokol Pohořelice: 407,5 kg, 380,31 bodů Wilkse
  • 2. Nikola Štaiglová, TJ Lanškroun: 292,5 kg, 340,35 bodů Wilkse
  • 3. Hana Štěchová, Spartak Pelhřimov: 250,0 kg, 296,65 bodů Wilkse

Mezi 46 muži byl tím nejlepším junior Václav Liška, který se představil v kategorii nad 120 kg. Jeho vystoupení bylo pomyslnou třešničkou na dortu celé soutěže. Nejen že i on je novým majitelem několika rekordů, ale nazvedal nejvíce kilogramů a získal krásných 422,56 bodů Wilkse. Na paty mu s 421,96 body šlapal Antonín Pavlovec z Colbertu Vítkovice, zlatý medailista z kategorie do 93 kg. Jen o jeden bod za ním zaostal vítěz v kategorii do 83 kg, celkově bronzový Tomáš Lacko ze Svitav s 420,91 body.

Nejúspěšnější muži

  • 1. Václav Liška, Fit. Velké Opatovice: 745,0 kg, 422,56 bodů Wilkse
  • 2. Antonín Pavlovec, Colbert Vítkovice: 670,0 kg, 421,96 bodů Wilkse
  • 3. Tomáš Lacko, TJ Svitavy: 618,0 kg, 420,91 bodů Wilkse

I přes větší počet závodníků soutěž probíhala ve svižném, sportovním duchu, bez zbytečných prodlev. Mají na tom zásluhu zejména nakladači, pan Karpíšek jako komentátor a v neposlední řadě i samotní soutěžící. Jako všechna podobná klání by se ani to ve Vranovicích neobešlo bez sponzorů. Těmi se pro toto utkání stali: Richter Company, s. r. o., Speciální nákladní doprava, zasilatelství, Petr Richter - jednatel; Josef Toncr, smíšené zboží Vranovice; Bartoš Pneuservis - Vranovice; Vision Nutrition Dětřichov, Jan Filo; Český svaz silového trojboje; TJ Sokol Vranovice.


Mistrovství Moravy v klasickém silovém trojboji 2014 - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra