Reklama:
Spalovač tuků Thermogel v akci 1+1 ZDARMA
Oblíbený silný spalovač tuků nyní v akční nabídce! Více zde.

Česká zápasnická reprezentace
před mistrovstvím Evropy 2014:
tisková konference

Ronnie.cz > Powerlifting > Bojové sporty

Funkcionalistická budova z roku 1934 vyhlížející do prostor Karlova náměstí a nesoucí hrdý název kino MAT se stala na pro včerejší odpoledne prostorem, kde se sešli významné osobnosti ze světa českého řeckořímského zápasu. Jejich zájmem bylo představit se na tiskové konferenci médiím, a tedy i veřejnosti. Abych se přiznala, tušení, že existuje u nás něco jako řeckořímský zápas, jsem měla až ve chvíli, kdy jsem se o této tiskové konferenci dozvěděla, takže alespoň pro mě tato akce svůj účel splnila. :) No, člověk jednoduše nemůže mít povědomí o všem, co se okolo něj děje. V salónku kina MAT, resp. v prostorách sklepu a bývalého krytu civilní obrany ze 70. let, tak byla přesně o půl druhé odpoledne zahájena tisková konference vztahující se především k blížícímu se mistrovství Evropy v řeckořímském zápase, které bude probíhat ve dnech 1. - 6. dubna 2014 ve městě Vantaa v jižní části Finska.


Jak bylo na konferenci řečeno, chybět nebude ani česká reprezentace, která prochází generační obměnou, a mladí reprezentanti se pokouší navázat na skvělé výkony a výsledky zápasníků, jako byli Petr Švehla, David Vála nebo Marek Švec. Ti v minulé více jak dekádě vozili z evropských i světových šampionátů medaile a umisťovali se na předních příčkách, reprezentovali také na olympijských hrách. Petr Švehla se dokonce v roce 2001 stal mistrem Evropy.

Aktuálně je právě výše jmenovaný Marek Švec reprezentačním trenérem seniorů ve stylu řeckořímském a se svými svěřenci se chystá na evropský šampionát. Na dnešní tiskové konferenci v kině MAT v Praze se spolu s dvěma svěřenci, Tomášem Sobeckým a Petrem Novákem, a mladou reprezentantkou Adélou Hanzlíčkovou představili médiím.

"Máme za sebou velmi náročnou přípravu, která začala již v lednu mezinárodním soustředěním s reprezentacemi Slovenska a Maďarska. Zúčastnili jsme se také dvou přípravných turnajů, na tom slabším v chorvatském Záhřebu se všichni z týmu umístili na medailových pozicích, z prestižnějšího turnaje v Srbsku jsme si přivezli tři bronzové medaile. Aktuálně jsme se také vrátili z týdenního soustředění v Polsku," popsal Marek Švec přípravu, která mistrovství Evropy předcházela. "Mé cíle před šampionátem ve Finsku jsou především kvalitně odzápasená utkání. Co se týká umístění, medaile by byla skvělá, ale myslím, že být do první desítky u Tomáše Sobeckého, Petra Nováka a Artura Omarova jsou prioritní cíle," dodává Švec.

Tyto cíle potvrzují také samotní reprezentanti. Jak Tomáš Sobecký, který měl ve své bohaté kariéře dvakrát možnost zápasit o bronz na mistrovství Evropy a bohužel ani jednou neuspěl, tak Petr Novák, který je budoucností českého zápasu a touží po kvalifikaci na olympijské hry 2016 a který sní ve skrytu duše o velké medaili "z Evropy".


Marek Švec - trenér seniorské reprezentace

Seniorskou reprezentaci řeckořímského zápasu vede právě Marek Švec, který již za svou bohatou a úspěšnou zápasnickou kariérou také udělal definitivní tečku - v roce 2008 skončil na OH v Pekingu pátý, jen těsně pod stupni vítězů, do Londýna se kvůli zranění nekvalifikoval. Jinak má stříbro z mistrovství světa 1998 a 2006, v roce 2000 vyhrál akademické mistrovství světa, v roce 2007 skončil třetí na mistrovství světa v Baku. Na evropských šampionátech získal třikrát třetí místo, a to v letech 2004, 2006 a 2009.

Reprezentační tým seniorů v zápase řeckořímském pro mistrovství Evropy 2014

  • 59 kg - Michal Novák (1989)
  • 66 kg - Filip Dubský (1990)
  • 71 kg - Tomáš Sobecký (1981)
  • 75 kg - Petr Novák (1988)
  • 80 kg - Pavel Powada (1992)
  • 85 kg - Artur Omarov (1987)Reprezentační tým v zápase řeckořímském absolvoval před mistrovstvím Evropy dva mezinárodní turnaje jako prověrku. První z nich proběhl v únoru v chorvatském Záhřebu, kde Artur Omarov vyhrál, Petr Novák skončil druhý, Pavel Powada třetí, Filip Dubský druhý. Tomáš Sobecký a Michal Novák si odvezli ze Záhřebu bronz.

V březnu pak česká reprezentace absolvovala kvalitněji obsazený turnaj v Srbsku, kde startovala také silná ruská reprezentace a dalších 15 reprezentačních výběrů. Výsledky byly následující:

  • Tomáš Sobecký, váha 71 kg, třetí místo
  • Petr Novák, váha 75 kg, třetí místo
  • Pavel Powada, váha 80 kg, třetí místo
  • Oldřich Varga, váha 80 kg, třetí místo

Artur Omarov (85 kg) a Filip Dubský (66 kg) z turnaje vypadli po úvodních prohrách.

Volný styl

Dále budou Českou republiku reprezentovat na mistrovství Evropy ve Finsku dvě reprezentantky ve volném stylu. Ve váhové kategorii do 53 kg to bude zkušenější Lenka Martináková (1987, váha do 53 kg) a mladá talentovaná zápasnice Adéla Hanzlíčková (1994, váha do 63 kg), která je ještě v letošním roce juniorkou a mistrovství Evropy seniorek je pro ni velkou zkušeností a zároveň generálkou před juniorskými šampionáty (evropským i světovým) v letošním roce. Adéla Hanzlíčková se v roce 2010 blýskla bronzovou medailí z mistrovství Evropy kadetek.

A také muži "volnostylaři" budou mít svého zástupce na evropském šampionátu ve Finsku. Reprezentovat zde ve váze do 86 kg bude náš aktuálně nejlepší zápasník ve volném stylu Vratislav Chotaš (1988).


Program vystoupení české reprezentace na mistrovství Evropy ve Finsku

datum styl hmotnostní kategorie jméno
2. 4. 2014 ženy, volný styl do 53 kg Lenka Martináková
4. 4. 2014 ženy, volný styl do 63 kg Adéla Hanzlíčková
4. 4. 2014 muži, volný styl do 86 kg Vratislav Chotaš
5. 4. 2014 muži, řeckořímský do 59 kg a 66 kg Michal Novák, Filip Dubský
6. 4. 2014 muži, řeckořímský do 71 kg, 75 kg, 80 kg a 85 kg Tomáš Sobecký, Petr Novák, Pavel Powada, Artur Omarov


Tisková konference české zápasnické reprezentace před ME 2014Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

28.03.11:28newzea - Chtěl bych věřit tomu, že se konečně, i díky zdařilému PR,..
28.03.09:59Douglas - Spis to vypada, ze zapas ma ted nejaky aktivni marketing, ..+1
27.03.15:45grznar.filip - to je skvělí že ronnie začalo psát taky o skutečných sport..+1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínJim Manion vyvrací spekulace o tom, ž...
Jan777 (23:04) • Myslím, že oni sami dělají vše pro to, aby se z Olympie-svátku všech kulturistů a fanou...
magazínJim Manion vyvrací spekulace o tom, ž...
Zodiak411 (23:01) • Už jsem to právě zaznamenal. Údajně má vítězi připadnout jeden milion dolarů. Což je te...
magazínFoto: aktuální forma Shawna Rhodena
Zodiak411 (22:55) • Já nemám problém vést normální diskuzi, ale rád provokuju :) Když udělám chybu, tak ji...
magazínFoto: aktuální forma Shawna Rhodena
th.0th (20:35) • Hezkyyy! Takovou sebereflexi jsem nečekal. Palec nahoru!
magazínFoto: aktuální forma Shawna Rhodena
Zodiak411 (18:12) • Copak Tommy? Sám se mi to bojíš napsat? :) th.0th : Uznávám, že způsob, kterým jse...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra