Reklama:

Čeští zápasníci v Srbsku uspěli
v generálce na mistrovství Evropy

Ronnie.cz > Powerlifting > Bojové sporty

[Tisková zpráva] Do mistrovství Evropy v řeckořímském zápase ve Finsku zbývají necelé tři týdny. Česká reprezentace pod vedením trenéra Marka Švece má za sebou republikový šampionát, který mnoho překvapení nepřinesl, následně absolvovali reprezentanti soustředění v domácím prostředí v Praze s týmem Slovenska a v pátek odcestovali k mezinárodnímu turnaji v Srbsku.

Turnaj se uskutečnil v sobotu 15. března 2014 a jednalo se o poslední velkou prověrku aktuální výkonnosti před evropským šampionátem. Výsledky mladých zápasníků, kteří jsou nastupující generací střídající úspěšná a známá jména na mezinárodní scéně, budí "před Evropou" mírný optimismus. Šestičlenná výprava si ze Srbska, kde se turnaje zúčastnilo celkem 17 reprezentačních výběrů, veze čtyři bronzové medaile. V ratingu států se pak Česká republika umístila na skvělém pátém místě. První bylo Rusko, druhé Srbsko, třetí Chorvatsko a čtvrtý Kyrgyzstán.


Petr Novák na nedávném MČR v Chomutově
Ve váhové kategorii do 75 kg se v Srbsku představil Petr Novák (1988), jedna z největších českých nadějí směrem nejen k evropskému šampionátu, ale i dalšímu mezinárodnímu působení. Aktuální držitel titulu mistra republiky pro letošní rok, který získal navíc o váhovou kategorii výše, je jedním z těch, kdo ze Srbska vezou bronzovou medaili. Na úvod turnaje si český reprezentant poradil se soupeřem z Řecka, v dalším kole pak narazil na domácího zápasníka. V tomto duelu nakonec prohrál, ovšem trenér Marek Švec tuto prohru komentuje jednoznačně: "Petr prohrál opravdu jen proto, že jeho soupeř byl Srb. Na tomto turnaji se bohužel nedá hovořit ani o tom, že by rozhodčí domácím tzv. upískávali. Bylo to bohužel ještě horší." V boji o bronz pak Petr Novák porazil reprezentanta Černé Hory, jinak ale naturalizovaného Rusa.

O váhu níže, tedy do 71 kg, reprezentoval Českou republiku nejzkušenější ze současného reprezentačního kádru, Tomáš Sobecký (1981). Ten se nedávno vrátil po těžkém zranění kolene, s přehledem vyhrál domácí šampionát a před mistrovstvím Evropy, ze kterého má z minulosti dvě pátá místa, pomýšlí na svou první velkou medaili. Dobrou formu potvrdil také v Srbsku, kde po úvodní výhře sice prohrál s Rusem, ten se ale později stal vítězem této váhy, a tak Tomáše vytáhl do boje o bronz. Zde se českému zápasníkovi podařilo porazit reprezentanta Rumunska a získat další bronz pro Českou republiku.

Ve váhové kategorii do 80 kg pak reprezentovali hned dva Češi - Pavel Powada (1992) a Oldřich Varga (1993). A oba si ze Srbska odvezli bronz (v aktuálním systému mezinárodních soutěží FILA se získávají dvě třetí místa). Prvně jmenovaný po vítězství nad Maďarem prohrál s domácím reprezentantem, o třetí místo pak porazil zápasníka Bosny a Hercegoviny na lopatky. Svým velmi dobrým vystoupením na tomto turnaji si také ještě zajistil účast na mistrovství Evropy. Druhý český reprezentant v této váze, Oldřich Varga, v prvním kole prohrál s Rakušanem, který jej ale vytáhl do boje o bronz. Toto utkání pak Varga vyhrál nad domácím zápasníkem, který vzdal pro zranění.

Dále se v Srbsku představil ve váze do 85 kg velmi talentovaný Artur Omarov, který ale hned v prvním kole narazil na ruského reprezentanta, s kterým prohrál a který jej do dalšího pokračování soutěže nevytáhl. Omarov se navíc v tomto střetnutí zranil, ze Srbska si odváží typický zápasnický úraz - zlomenou ušní chrupavku - a před mistrovstvím Evropy musí minimálně týden trénovat mimo žíněnku. Ve váze do 66 kg pak startoval Filip Dubský, který ale po úvodní prohře také z turnaje vypadl.

"Výkony v Srbsku byly rozhodně dobré, a to i přesto, že většinu našich reprezentantů trápila chřipka. Kvůli nemoci ostatně neodcestoval jeden ze zápasníků nominovaných na mistrovství Evropy, Michal Novák. Nyní máme před sebou týden na soustředění v Polsku, následně nás čeká 10 dnů v Praze, kdy již kluci budou ladit váhu. Do Finska na mistrovství Evropy odlétáme 3. dubna," okomentoval přípravný turnaj trenér Švec.

Foto: Pavel Ryčl


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínNa vlastní kůži: Kurz freedivingu ane...
Lucie (11:05) • Děkuju moc za pochvalu:) Jinak mě opravdu zaujalo, že Petr říkal, že to, že umí pracova...
magazínNa vlastní kůži: Kurz freedivingu ane...
Noremorsedan (21:16) • Moc hezky napsaný článek, Lucinko. Jsem moc rád, že se téma freediving objevila na strá...
magazínTréninkový videolog: Milan Šádek (06/...
Spazik (10:45) • Myslím si, že to jak se kdo prezentuje ve videích, na soc. sítích atd. je především zál...
magazínPortugal Pro 2018: výsledky a fotogra...
Turakam (18:43) • To sa uvidí, ak sa dorieši jeho štart na mr. O, tak je to jasny víťaz 212ky.
magazínPortugal Pro 2018: výsledky a fotogra...
Petr Prielozny (17:15) • hodne vyvazena postava v podani Hadiho. Skoda,ze nedostane tolik prostoru jako kdyby by...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra