Reklama:
Spalovač tuků Thermogel v akci 1+1 ZDARMA
Oblíbený silný spalovač tuků nyní v akční nabídce! Více zde.

Mistrovství ČR v silovém trojboji juniorů a dorostu 2014 - reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

V sobotu 8. března 2014 se konalo 22. mistrovství České republiky juniorů a dorostenců v silovém trojboji. V nové sportovní hale v Lukově u Zlína se představilo 45 soutěžících, kteří byli rozděleni do několika váhových kategorií. Výsledky ze závodů jsme Vám již přinesli v tomto týdnu. Vzhledem k tomu, že soutěž byla otevřená pro zahraniční závodníky, dorazilo do sportovní haly 15 slovenských soutěžících. V dopolední části se představily juniorky a dorostenky. Dále šli na řadu dorostenci a junioři kategorií do 66, 74 a 83 kg. Ve druhé, odpolední části zvedali dorostenci a junioři kategorií do 105, 120 a nad 120 kg. Pořadatelství se zhostil oddíl TJ Olympia Zlín v čele se Stanislavem Krčkem.

Mezi dorostenkami je potřeba vyzdvihnout dvě závodnice. Nejprve vítězku sloučené kategorie dorostenek Kristýnu Obršlíkovou, která nasbírala 312,53 bodů, a také stříbrnou medailistku Nikol Barkóciovou. Tato závodnice překonala v kategorii dorostenek do 52 kg hned dva národní rekordy. Nejprve v bench-pressu zatlačila bez podpůrného dresu 57,5 kg. Později v mrtvém tahu pokořila 107,5 kg, což byl další národní rekord. Snad těmto mladým děvčatům soutěžní zapálení zůstane a budou se dále zlepšovat, což platí pochopitelně i pro ostatní mladé zúčastněné slečny.

Absolutní pořadí dorostenek

 • 1.Kristýna Obršlíková, TJ Sokol Rosice - 282,5 kg / 312,53 Wilksových bodů
 • 2.Nikol Barkóciová, TJ Sokol Lanžhot - 245 kg / 306,35 Wilksových bodů
 • 3.Tereza Ládiová, Power Sport Zlatníky - 255 kg / 267,52 Wilksových bodů

Sloučenou kategorii juniorek ovládla slovenská reprezentantka Iveta Jurčíková. Stejně jako Nikol i ona překonala dva národní, avšak slovenské rekordy. Ve dřepu zdolala 167,5 kg, v bench-pressu 120 kg a v mrtvém tahu 157,5 kg. Za celkový trojboj 445 kg získala neuvěřitelných 479,04 Wilksových bodů. S podobným výkonem by mohla uspět i na mezinárodní scéně. Vzhledem k tomu, jak dlouho už závodí a udržuje si progres, by si medaili určitě zasloužila. Slovenská závodnice nám prozradila, že změnila tréninkové postupy a v současnosti trénuje podle ruské metodiky silových tréninků Borise Sheika. Druhou nejlepší juniorkou a zároveň nejlepší Češkou se stala Nikola Štaiglová. U ní lze obdivovat nejen její výkonnost, ale naprosto šílené regenerační schopnosti. Během šesti týdnů absolvovala 5 závodů a v další fázi sezóny se šetřit nehodlá. Je velká škoda, že Nikola nepojede na nadcházející mistrovství Evropy, které se koná v půlce dubna v Rusku. Určitě by se tam neztratila. O třetí místo svedly zajímavý souboj sedlčanská Petra Švadlenková a nymburská Kateřina Hýblerová. Z bronzové medaile se nakonec radovala Kateřina, která nás na evropském šampionátu v Rusku bude reprezentovat jako jediná juniorka.

Absolutní pořadí juniorek

 • 1.Iveta Jurčíková, Power Sport Zlatníky - 445 kg / 479,04 Wilksových bodů
 • 2.Nikola Štaiglová, TJ Lanškroun - 370 kg / 432,94 Wilksových bodů
 • 3.Kateřina Hýblerová, TJ Sokol Nymburk - 302,5 kg / 331,72 Wilksových bodů

Dorostenci závodili v pěti váhových kategoriích. Mimo výborných výkonů nejen vítězů jednotlivých kategorií, ale všech zúčastněných padly dva slovenské rekordy. O první se postaral Erik Boháčik závodící v kategorii do 74 kg. Reprezentant klubu Power Sport Zlatníky předvedl ve dřepu 202,5 kg. Druhý slovenský rekord překonal Marek Žiško reprezentující taktéž Power Sport Zlatníky. Jemu se ve stejné kategorii podařilo v bench-pressu pokořit 130 kg. Absolutním dorosteneckým vítězem se stal Denis Šticaj. Statut nejlepšího českého dorostence získal domácí závodník David Trunkát. Pozitivní zprávou je ochota dorostenců se zúčastňovat závodů silového trojboje. Co se týče mládeže, tak mezi Českým svazem silového trojboje a sousední slovenskou asociací panuje dobrá spolupráce, protože junioři i dorostenci obou států si spolu minulý rok mohli zazávodit na pěti oficiálních soutěžích. Snad se solidní účast mladých siláků potvrdí i na závodech v klasickém (RAW) silovém trojboji.

Absolutní pořadí dorostenců

 • 1.Denis Šticaj, Power Sport Zlatníky - 630 kg / 389,53 Wilksových bodů
 • 2.Erik Boháčik, Power Sport Zlatníky - 522,5 kg / 380,26 Wilksových bodů
 • 3.David Trunkát, TJ Olympia Zlín - 557,5 kg / 376,54 Wilksových bodů

V juniorech nedošlo k velkému překvapení, alespoň co se týče umístění v jednotlivých kategoriích či absolutním pořadí. Zmínil bych krnovského Tomáše Juříčka. Ten bude určitě na svůj úspěšný sobotní závod ještě dlouho vzpomínat. Nejenže zvítězil v kategorii do 66 kg, ale v absolutním pořadí získal třetí místo. Hmotnostně lehkému závodníkovi se podařilo vytvořit rekordy na všem, na co sáhl. Ve dřepu výkonem 215 kg překonal svůj národní rekord. To samé se mu podařilo v bench-pressu, kde zatlačil 157,5 kg. Aby toho nebylo málo, tak výkonem 240 kg překonal i rekord v mrtvém tahu, který do té doby držel Jan More z Klatov. Poslední přepisování rekordních tabulek se konalo i u trojboje, kde Tomáš Juříček zapsal 612,5 kg. Prvenství v kategorii do 83 kg za trojboj 770,5 kg a zároveň druhé místo napříč startovním polem získal zlínský Tomáš Pavliš. U tohoto závodníka je potřeba vyzdvihnout jeho fantastický mrtvý tah. Před domácím publikem Tomáš zatáhl 305,5 kg. Nejlepším juniorem sobotního závodu se díky trojboji 1010 kg stal David Lupač reprezentující oddíl KST Jihlava. David šel na soutěž v podstatě jen tréninkově. Za zmínku stojí jeho rekordních 290 kg v bench-pressu. Pokud se mu na nadcházejících závodech podaří v této disciplíně zatlačit 300 kg, tak se stane nejmladším českým silákem, který tuto hmotnost pokořil na oficiálních závodech. Všichni tři závodníci společně s Filipem Sobotkou nás budou reprezentovat na mistrovství Evropy juniorů a dorostenců v Rusku.

Absolutní pořadí juniorů

 • 1.David Lupač, KST Jihlava - 1010 kg / 563,48 Wilksových bodů
 • 2.Tomáš Pavliš - TJ Olympia Zlín - 770,5 kg / 520,78 Wilksových bodů
 • 3.Tomáš Juříček - TJ Lokomotiva Krnov - 612,5 kg / 483,33 Wilksových bodů

Po vyhlášení výsledků byli oceněni i nejlepší závodníci roku 2013. Stali se jimi:

Nejlepší dorostenka roku 2013 - Kristýna Obršlíková
Nejlepší juniorka roku 2013 - Martina Koutňáková
Nejlepší dorostenec roku 2013 - Petr Šubrt
Nejlepší junior roku 2013 - David Lupač

Závody proběhly bez problémů a zbytečných zádrhelů. Za příjemně strávený sobotní den patří velké poděkování řediteli soutěže Stanislavu Krčkovi a celému pořadatelskému oddílu TJ Olympia Zlín.

Níže Vám nabízíme video, obsahující některé překonané rekordy, a také fotogalerii.


Mistrovství ČR v silovém trojboji juniorů a dorostu 2014 - video


Mistrovství ČR v silovém trojboji juniorů a dorostu 2014 - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

13.03.15:36Filip Machula - Tom je borec. Čumím, jak se za poslední 2 roky enormně zle..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínJim Manion vyvrací spekulace o tom, ž...
Ronnie (20:38) • No hele z mého pohledu, než aby se tu řešila placatost Země, tak to radši ať tu diskuse...
magazínJim Manion vyvrací spekulace o tom, ž...
th.0th (20:19) • Nebýt jeho a Tommyho, tak by to byl z hlediska diskuze prakticky mrtvý web. Možná 90 %...
magazínJim Manion vyvrací spekulace o tom, ž...
Zodiak411 (15:32) • Aspoň tady bude zase klid. Nicméně by si to už i zasloužilo pamětní desku ve stylu,ve s...
magazínJim Manion vyvrací spekulace o tom, ž...
Diegito (11:43) • škoda smazání posledního příspěvku mimo mísu tohoto portálu. Zrovna tohle jsem si chtěl...
magazínJim Manion vyvrací spekulace o tom, ž...
Ronnie (10:25) • Tak mi to stačilo a toho blázna jsem (zase) zabanoval. Prosím, pokud se to zase někdy o...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra