Reklama:

MMAA Arenu 3 ovládli v pátek Češi

Ronnie.cz > Powerlifting > Bojové sporty

V pátek 7. března se na královéhradeckém zimním stadiónu konal v pořadí již třetí turnaj s názvem MMAA Arena. Zaplněná hlediště se těšila na další klání naší zápasnické špičky, ke kterému byli přizváni i bojovníci z Polska a Srbska. Tahákem se stal samozřejmě hlavní zápas večera, kdy na Karlose "Terminátora" Vémolu čekal polský bojovník Piotr Strus.

Dvacet minut po sedmé večerní představili komentátoři všechny bojovníky a program pokračoval hned prvním zápasem, kdy proti sobě nastoupili Martin Burkot (Monster Gym Praha) a Jan Široký (Fighting Club Ostrava). Tento zápas se rozhodl hned v prvním kole, kdy Burkot vyhrál pomocí submission.

V dalším zápase welterové váhy se představili Lukáš Jandák (JMFS Havířov), který nastoupil místo Slováka Čambaly, a Jan Malach (BFC Liberec). Pěkný vyrovnaný zápas, který předvedli oba borci jak na zemi, tak v postoji, se musel divákům líbit, ukončilo ho až opět submission 10 vteřin před koncem prvního kola, kdy Jandák vzdal Malachovu "kravatu".

Třetí zápas Jindřicha Janouška (Hanuman Gym Praha) a Přemysla Němce (MyGym Frýdek-Místek) měl podobný průběh, oba borci předváděli vyrovnaný výkon ukončený technickým KO, po kterém musel odkulhat Přemysl Němec z pódia po zranění levého kolene.

Poslední česko-český zápas představovalo utkání Petra Maie (Devils Třebíč) a Pavla Svobody (JMFS Havířov). Nepříliš nažhavené publikum opět vidělo pouze první kolo, kdy škrcením vyhrál Pavel Svoboda.

Po dvacetiminutové přestávce jsme se dostali do druhé půle večera a následovaly tolik očekávané zápasy, kdy se představili borci ze zahraničí. Představil se Petr Neplech (Hanuman Gym Praha) proti Rolandu Čambalovi (Slovensko, RSC Nové Zámky). Když první zápasy končily velice rychle a všechny v prvním kole, tak tento ukázal, že zbytek večera bude bezesporu zajímavější. Diváci viděli pěkné kombinace v postoji i na zemi a zejména český fighter ukázal opravdové zápasnické "srdíčko". Zápas skončil ne zrovna obvyklou remízou, což nejvíce zaskočilo slovenského trenéra, který nespokojen opustil klec ihned po vyhlášení.

Makhmud Muradov (Monster Gym Praha) vs. Krzysztof Klepacz (Polsko, Gracie Barra Lodz) byl dle mého názoru jeden z nejlepších zápasů večera. Mladý Kazach, v jehož rohu nestál nikdo jiný než sám "Monster" Kníže, ukázal svou agresivitu, výbušnost a také to, že nás tento mladý talent v budoucnu může ještě hodně překvapit. V prvním kole se mu podařilo hákem dostat polského zápasníka na zem a několika "kladivy" už jen zpečetil TKO.

Královéhradecký nestor ultimátních zápasů Bohumil Lungrik se postavil v dalším zápase do klece proti Dusanovi "Cyborgu 2" Dzakicovi ze srbského klubu Car Dusan Silni. Věkový rozdíl 11 let však českému bojovníkovi nedělal problém a i přes počáteční mírnou pasivitu v druhém kole vyhrál TKO. Zde jsme se setkali s další reklamací na rozhodnutí hlavního rozhodčího, kdy srbská strana upozorňovala na nepovolené údery do zadní části hlavy, a dokonce sám Dzakic si vynutil mikrofon a velice jadrnou angličtinou počastoval nejen sudího, ale celou organizaci. Sám se po hlavním zápase večera nakonec organizátorům i fanouškům omluvil, ale vzhledem k oslavám Karlosova triumfu to zřejmě většina z přítomných ani nezaregistrovala.

V předposledním zápase večera vyzval Petr "Monster" Kníže z Monster Gymu Praha polského fightera Kacpera Karskiho (Mighty Bulls Team). Opět jsme viděli 11letý věkový rozdíl, ale český borec měl navrch cele první kolo. Velice zkušeně kontroloval Karskiho zejména na zemi a vypadalo to, že je jen otázkou času, kdy vyhraje díky vzdání se soupeře. V polovině druhého kola však Petr Kníže inkasoval tvrdý nedovolený úder a znatelně otřesen nedokázal již pokračovat v zápase. Soupeř byl za nedovolenou techniku diskvalifikován a vítězství zůstalo opět v českých rukou. Po zápase se Petr Kníže omluvil divákům za takový závěr zápasu a sám přiznal, že již nebyl schopen dál pokračovat po úderu do spánku. Je jasné, že odpůrci této kontroverzní osobnosti české scény budou mít o čem vyprávět, nicméně pravdou je, že v prvním kole měl Monster naprostou kontrolu nad soupeřem a v této části zápasu na body určitě zvítězil.

A konečně jsme se propracovali k mediálně velice známému taháku pátečního večera Vémola vs. Strus. Vémola, trénující v Anglii za tým London Shootfighters, nastoupil velmi dobře fyzicky připraven (pro zajímavost - ve čtvrtek večer na svém facebookovém profilu zveřejnil fotografii s váhou téměř 97 kg, když o 9 hodin dříve na oficiálním vážení patřil ještě do váhové kategorie 84 kg). Silová výhoda olomouckého rodáka byla vidět po celou dobu zápasu. Karlos, motivovaný svým snem o návratu do UFC, nastoupil do zápasu jako rozjetý vlak. Ke cti polského soupeře nutno říct, že se rozhodně nezalekl a ukázal, proč většina našich borců s konkurencí ze země našeho severního souseda prohrává. Vémola předvedl několik divácky efektivních tvrdých strhů a přehozů a obecenstvo se dostávalo do varu, všichni věřili ve Vémolovo předsevzetí ukončit zápas ve druhém kole. Ve třetím dějství bitvy v oktagonu začal Vémola daleko rozumněji umisťovat údery a celkově působil daleko vyspěleji v taktickém pohledu na věc. Piotr Strus předvedl opravdu ukázkový boj na zemi a ukázal všem, proč je na 61. místě světového žebříčku. Závěr rozhodčích byl jednoznačný ve prospěch českého borce, který směřuje, doufejme, zpět do severoamerické asociace UFC.

Co říci na závěr? Uzavřeli jsme jeden z největších turnajů letošní zimy, viděli jsme pěkné zápasy, perfektně připravené zázemí i halu. Jedinou skvrnou na vydařeném turnaji by mohly být některé výroky sudího v ringu, které si však jako pouze občasný divák MMA nedovolím odborně hodnotit. Zbývá nám jen popřát zraněným borcům brzké uzdravení a začít se těšit na další MMAA Arenu.


MMAA Arena 3

Foto: Miroslav LopatářLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

11.03.16:47Nordic80 - Ať se na mě nikdo nezlobí, ale zvedá mě ze židle „podvod” ..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 102 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra