Reklama:
Lískooříškový krém 1+1
Skladem posledních 42 ks. Více zde.

Mistrovství Čech v silovém
trojboji 2014 - reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

Jak jsme Vás již informovali dříve v pozvánce, v sobotu 1. března se v Třeboni v Kulturním domě Roháč konalo 22. mistrovství Čech v silovém trojboji mužů a žen. Soutěž pořádal pod záštitou Českého svazu silového trojboje místní oddíl SK Powerbulls Třeboň pod vedením Pavla Šniagera a Milana Špingla.

Startovní pole tvořilo celkem 37 soutěžících, z nichž bylo 8 žen a 29 mužů. Ženy byly sloučeny do dvou hmotnostních kategorií - do 63 kg a nad 63 kg. Muži startovali v 7 hmotnostních kategoriích. Na regulérnost soutěže dohlíželi jako delegát svazu Antonín Šota, jako hlavní rozhodčí Jan Šrámek a jako postranní rozhodčí Adam Šťastný a Vilém Štifter. Jako vždy plynulost závodu a bezpečnost závisí na nakladačích, jejichž role se zhostili členové oddílu SK Powerbulls Třeboň a KST Jihlava. Myslím, že tento úkol zvládli perfektně, za což jim patří velké DÍKY.

Závodiště i rozcvičovna se nacházely ve velkém multifunkčním sále. Prostorná rozcvičovna se třemi stanovišti byla od závodiště oddělena obrovskou zástěnou s logy sponzorů a projekčním plátnem, kde byl vidět pro diváky kompletní průběh závodů s nastupujícími závodníky a právě zvedané váhy. Pro závodníky a jejich trenéry byly v rozcvičovně připraveny monitory s nástupem závodníků a průběžným pořadím. Veškerou tuto PC techniku včetně internetového přenosu ze závodu zajistil Luděk Kalenský, čímž také významně přispěl k hladkému průběhu celého závodu.

Závod odstartoval v 10:15 kategorií žen. Ve sloučené kategorii do 63 kg musím vyzdvihnout výkon 23leté Nikoly Štaiglové, která v kategorii do 57 kg vytvořila hned tři ženské rekordy, a to 150 kg ve dřepu, 82,5 kg v bench-pressu a 372,5 kg v trojboji, čímž se stala i celkovou vítězkou kategorie a následně i absolutní vítězkou žen. Další rekord vytvořila Michaela Drabálková z Nymburka v kategorii do 63 kg s výkonem 95 kg v bench-pressu. Vyzdvihnout musím i výkony Hany Takáčové, která je od letošního roku regulérní závodnice věkové kategorie masters III, tedy nad 60 let, a stále zvedá váhy, za které by se nemuseli stydět ani chlapi, a pěkně prohání všechny mladší závodnice, což dokládá i její 3. místo v absolutním pořadí.

V mužských kategoriích se žádné velké překvapení nekonalo, největší souboj se odehrál ve váze do 120 kg, kde si to mezi sebou rozdali dva nymburští závodníci Ondřej Houžvička a Jaroslav Jirout. Oba dosáhli stejného výkonu 735 kg, ale díky nižší tělesné hmotnosti nakonec zvítězil Ondřej Houžvička. Za zmínku stojí i největší dřep soutěže s hodnotou 307,5 kg, který předvedl ve váze do 105 kg Bohumil Blažek. Bohužel Bohouš pak nezvládl zapsat ani jeden platný pokus v bench-pressu a ze soutěže vypadl. V rámci dobrých vztahů s 1. Centrem zdravotně postižených sportovců z Českých Budějovic byl umožněn start Jakubu Novákovi, který za toto centrum soutěží. Vzhledem ke svému hendikepu se zúčastnil mimo soutěž pouze disciplíny bench-press, aby si vyzkoušel svůj výkon pod dozorem zkušených rozhodčích před svou velkou soutěží. Jakub, který při zvedání používá speciální lavičku, kde bez opory nohou je k lavičce připoután, zvedl při tělesné hmotnosti 70 kg bez podpůrného dresu neuvěřitelných 130 kg.

Soutěž byla ukončena v 17:30 vyhlášením výsledků a předáním cen úspěšným závodníkům. Kompletní výsledky jsme Vám přinesli již v tomto článku. Na závěr patří poděkování všem sponzorům celé akce, a to firmám PT Servis, Vision Nutrition, Fitness Reprezentant, ForActiv, pivovar Bohemia Regent, Rybářství Třeboň, Cemix, Stavebniny Třeboň. Velké díky také patří 1. Centru zdravotně postižených z Českých Budějovic za zapůjčení vybavení.


Mistrovství Čech v silovém trojboji mužů a žen Třeboň 2014 - fotogalerie

Foto: Pavel ŠniagerLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 9 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra