Reklama:

Mistrovství ČR v bench-pressu
juniorů a masters 2014
- rozhovory (II.)

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

Z nedávného Mistrovství České republiky v bench-pressu juniorů a masters 2014 jsme Vám již přinesli výsledky, reportáž s fotogalerií jste mohli nalézt v tomto článku a také jste si již mohli přečíst první část rozhovorů s medailisty. Dnes Vám přinášíme jejich druhou část.


Jaroslav a Pavlína Šoukalovi

Třešničkou na dortu soutěží v benči masters je bezesporu vždy vystoupení Jaroslava Šoukala z TJ Sokola Vejprnice. Tento borec vyhrál svoji váhovou kategorii, nejpočetnější kategorii M1, a stejně jako vloni se stal i absolutním vítězem celého mistrovství napříč kategoriemi se 159,61 body. V letošním roce se s ním poprvé na soutěžním pódiu v kategorii masters sešla i jeho manželka Pavlína Šoukalová, která se stala díky 66,91 bodům vítězkou žen v kategorii M1. Oba mi ochotně odpověděli na pár otázek.

Pavlína

Co tě přivedlo k silovému trojboji?

Začala jsem chodit na tréninky s manželem, asi před třemi lety jsem zkusila závodit a zalíbilo se mi to.

Jak hodnotíš svůj výkon?

Na mistrovství ve Zbýšově jsem poprvé závodila v M1, tak jsem si chtěla zkusit, co ve mně je, a vyšlo to. Zabenčovala jsem 65 kg, což byl můj soutěžní osobní rekord.

Jaké jsou tvé další plány?

Další soutěž, které se zúčastním, je v březnu mistrovství ČR v benči open v Klatovech.

Co děláš v civilním životě, jaké máš kromě posilovny další koníčky?

Pracuji s manželem v rodinné firmě. Moc ráda cestuji a trávím volný čas s rodinou.

Jak často trénuješ?

Trénuji dvakrát týdně s manželem a trenérem Františkem Horníkem.

Chceš někomu touto formou poděkovat?

Velké díky patří mému manželovi a trenérovi Františku Horníkovi, kteří mě trénují a hecují.

Jaroslav

Co tebe přivedlo k silovce?

Začal jsem s posilováním už na základní škole v 7. třídě, kde jsem uspěl v soutěži "nejsilnější žák školy Vejprnic". Skončil jsem tenkrát na 5. místě a mohl tak navštěvovat vyhlášenou posilovnu Františka Horníka. Nejdřív jsem soutěžil v klasické kulturistice, poté jsem přešel k benči a následně k silovému trojboji.

Jak hodnotíš svůj výkon?

Na soutěži jsem měl jasný plán - zvednout tolik, abych vyhrál jak v kategorii, tak i absolutně. Nechtěl jsem jet na maximum, byl jsem jen týden po mistrovství Čech v benči v Jihlavě, kde jsem zabenčoval rekordních 302,5 kg, a tak jsem využil jen dva soutěžní pokusy.

Jaké máš další plány?

Mám před sebou dlouhou soutěžní sezónu - mistrovství ČR v benči open v březnu v Klatovech, mistrovství světa v benči masters v dubnu v Anglii, mistrovství ČR v silovém trojboji masters v květnu v Praze, mistrovství světa v benči open v Dánsku v květnu, mistrovství Evropy v silovém trojboji masters v Plzni v červenci, mistrovství Evropy v benči open v srpnu v Plzni, mistrovství světa v silovém trojboji masters v září v Plzni a mistrovství Evropy v benči masters v říjnu v Lucembursku. Na těchto soutěžích chci důstojně uspět, reprezentovat Českou republiku a překonat stávající rekordy.

Jak často trénuješ?

Už dlouhou řadu let trénuji 2krát týdně, v úterý a ve čtvrtek. V posilovně pak trávím 4 - 5 hodin a nazvedám 22 - 27 tun železa.

To klobouk dolů. Co jinak děláš v civilním životě? Máš vůbec čas na nějaké koníčky?

Máme rodinnou firmu na prodej a nákup ojetých vozidel, vlastníme a provozujeme v Plzni zaběhlý autobazar a mimo to se věnujeme jako vlastníci několika nemovitostí v Plzni pronajímání bytových a nebytových prostor. A koníčky? Cestování a poznávání exotických destinací, bench-press a powerlifting - to jsou moje největší a nejnáročnější koníčky. Jinak sleduji veškerý sport jako zábavu - v Plzni hlavně hokej a fotbal.

Chceš na závěr někomu poděkovat?

Moje největší díky patří rodině za podporu a mému týmu v čele s trenérem Františkem Horníkem.

Děkuji vám oběma za rozhovor a přeji vám hodně úspěchů, nejen těch sportovních, ale i v práci a osobním životě.


Hana Takáčová

Další skvělé výkony podává tradičně česká reprezentantka startující za Sokol Nymburk, nestárnoucí Hana Takáčová, která za svůj výkon získala 123,63 bodů. I když na podobné otázky odpovídala již několikrát, ochotně je zodpověděla i nyní, jako absolutní vítězka kategorie M3.

Jak ses dostala k silovému trojboji?

Když mi táhlo na 40 let, tak jsem se po operaci rozhodla, že budu muset udělat něco s kily, která jsem v průběhu let nabrala. Začala jsem chodit do posilovny společně s kamarádkou, ale bohužel po pár měsících nám tuto posilovnu zavřeli. A tak se stalo, že po nějakém tom zjišťování, co v okolí je, a v té době toho moc nebylo, jsme se dostaly do posilovny silového trojboje. Tam jsme se seznámily s Adinou Hykovou. Já zůstala a kamarádka posléze přestala chodit.

Jak hodnotíš svůj výkon?

No, výkon, to je těžké, mohlo by to být lepší, ale protože jsem vlastně dost líná, tak nemůžu být na tom o moc lépe. Chci na RAW přidat minimálně 20 kg a jinak se uvidí, jak se mi povedou dřepy, které neustále nejsem schopná technicky zvládnout.

Jak často trénuješ? Zbývá ti čas na koníčky?

Trénuju třikrát týdně, chodím do práce a na nic moc jiného opravdu nemám moc čas. Kromě toho jezdím pískat (rozhodovat), pořádáme závody a já sama absolvuji 11 až 12 závodů ročně. Tak to jsem potom ráda, že sedím doma a fandím jiným, aby zase oni dělali radost.

Chceš závěrem někomu touto cestou poděkovat?

Poděkovat musím Sokolu Nymburk, za který závodím, Spartaku Chodov, kde trénuji, městu Nové Sedlo, kde bydlím, a hlavně mému zaměstnavateli Rudolfu Kampfovi, který mi pomáhá finančně.

Děkuji, tobě také přeji hodně zdraví a sportovních úspěchů na dalších soutěžích.


Miroslav Paukert

Dalším vítězem, tentokrát v kategorii M2, se stal Miroslav Paukert z Powerliftingu Klatovy. Tento závodník z váhové kategorie do 93 kg si vybojoval 134,47 bodů Wilkse.

Co vás přimělo k tomu, že jste se začal věnovat silovému trojboji?


Miroslav Paukert a realizační tým Roman Paukert
a Zdeněk Hruška na MS v bench-pressu masters 2013
První impuls k posilování byl v 15 letech. Měli jsme tenkrát ve škole tělocvikáře, který byl svalnatý a pro nás mladé kluky se stal vzorem. Do svých 35 let jsem pak s přestávkami cvičil. Další impuls byl pak v roce 1999, kdy jsem v Klatovském deníku četl pozvánku na soutěž v tlacích. O rok později, v roce 2000, jsem se dané soutěže zúčastnil a začal posilovat pravidelně. Po úrazu nohy mi trojboj bohužel nejde. Původně jsem závodil za Příbram, poté za Klatovy, kde jsem dodnes. Jsem rád, že se posilování věnuje i můj syn, na letošním mistrovství Čech jsme spolu dokonce závodili v jedné kategorii do 93 kg. Od roku 2005 reprezentuji Českou republiku v bench-pressu.

Jaké jsou vaše zatím největší úspěchy?

Za rok 2013 jsem byl vyhlášen 6. nejlepším sportovcem Klatovska, jednou jsem byl druhý na mistrovství Evropy, jednou bronzový, vloni jsem se stal vicemistrem světa v kategorii M2 do 93 kg.

Jak jste spokojený se svým výkonem?

Loni jsem měl úraz, proto jsem podal menší výkon - 212,5 kg, ale ano, jsem spokojený.

Jaké máte nejbližší sportovní plány?

Účast na mistrovství ČR v Klatovech a v dubnu se chystám na mistrovství světa v Anglii, kde bude ovšem velká konkurence.

Jakou máte práci, jak často trénujete a jaké jsou vaše koníčky?

Trénuji 3x týdně, pracuji jako zootechnik a kromě posilování je mým velkým koníčkem rybaření.

Chtěl byste někomu poděkovat?

Ano, mé rodině, že to se mnou vydrží, a také Zdeňku Hruškovi, že nás vzal do oddílu, trénuje nás a chystá na soutěže.

Děkuji vám za rozhovor, přeji zdraví, co nejlepší výkony na nadcházejících soutěžích a také hodně úlovků při rybaření.


Nikola Štaiglová

Vítězkou pro letošní rok v kategorii juniorek se stala sympatická Nikola Štaiglová z TJ Lanškroun. Na soutěži, která byla pro ni premiérou, překonala rekord juniorek do 57 kg, když vytlačila činku s hmotností 82,5 kg, za což získala 96,39 bodů.

Co tě přivedlo k silovému trojboji?

K silovému trojboji jsem se dostala vlastně úplně náhodou, když jsem asi před půl rokem potkala v posilovně Ladislava Marka a poprvé jsem si zadřepovala...

Jak se ti závodilo?

Na závodech jsem ze sebe vydala maximum a myslím si, že se trénink vyplatil.

Jaké jsou tvoje úspěchy a plány?

Letos soutěžím prvním rokem, tak ještě žádné velké úspěchy nemám, získala jsem 1. místo na oblastním mistrovství severních a východních Čech v silovém trojboji, letos bych se ještě chtěla zúčastnit mistrovství Čech v silovém trojboji, mistrovství republiky v trojboji juniorů, mistrovství republiky v bench-pressu a mistrovství republiky v silovém trojboji mužů a žen, dále bych se chtěla zúčastnit soutěží RAW.

Jak často trénuješ? Máš nějaké další koníčky?

Trénuji většinou tak 6x týdně, proto mi na žádné další koníčky nezbývá čas, navíc můj největší koníček je posilování...

Chceš někomu touto formou poděkovat?

Poděkovat bych chtěla hlavně svému trenérovi, který se mnou má velkou trpělivost, hlavně když se mi nevydaří trénink přesně podle plánu... Dále celé svojí rodině a kamarádům za podporu a také Martinu Dajčovi za to, že u něho můžu trénovat.

Děkuji za rozhovor, gratuluji k rekordu i k vítězství a přeji ti, ať se ti tvé sportovní plány vydaří.


Alexander Kolář

Se zástupcem věkové kategorie M4 (nad 70 let!) panem Alexandrem Kolářem, soutěžícím za TJ Sokol Vítkovice, jsem se domluvila, že mi na mé otázky odpoví e-mailem. Překvapilo mě, že nepsal o sobě, ale napsal dopis, který přikládám. Nebudu se tajit tím, že mě jako ředitelku tří soutěží jdoucích po sobě potěšil. Jen doufám a věřím, že nám pan Kolář příště prozradí své zkušenosti s tréninky a soutěžemi v kategorii M4, což je bezesporu obdivuhodné a v dobrém smyslu i záviděníhodné.

Vážená paní Pokorná,

dne 15. 2. 2014 jsem se zúčastnil soutěže v bench-pressu na mistrovství republiky ve Zbýšově u Brna jako soutěžící a celý průběh hodnotím velmi kladně. Soutěž se konala v Kulturním domě, kde jsem nezávodil poprvé, skutečností je, že jak prostory pro závodiště a rozcvičovny, tak i prostory pro veřejnost naprosto perfektně vyhovují dané sportovní události.

Jako soutěžící jsem si splnil své předsevzetí, abych dal základní pokus s výsledným tlakem 130 kg. Jsem přesvědčen, že každého sportovce velmi ovlivňuje prostředí a přispívá tak k dobrým výsledkům.

Na závěr by chtěl poděkovat především Vám, paní ředitelko, za vynikající průběh soutěže a skvělou atmosféru, k čemuž přispěl i výkon zkušeného hlasatele pana Karpíška.

Pokud mi tedy zdraví dovolí, velmi rád se zúčastním podobných sportovních události, buď jako soutěžící, nebo případně jako rozhodčí.

S pozdravem,
sportu zdar a bench-pressu zvlášť
Alexander Kolář

Mně nezbývá než poděkovat a popřát, aby měl tento sympatický borec stále plno elánu, energie, zdraví a sportovních úspěchů.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra