Reklama:

Mistrovství jižní Moravy v silovém trojboji mužů a žen 2014 - reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

V sobotu 1. února 2014 proběhlo ve zbýšovském Hornickém domě 22. mistrovství jižní Moravy v silovém trojboji mužů a žen, jehož výsledky jsme Vám již přinesli v tomto článku. Pro dorostence a juniory, kteří nemají splněnou danou výkonnostní třídu, byla tato soutěž povinná jako nominace na mistrovství ČR dorostu a juniorů. Pro účastníky mužských kategorií byl tento závod nominací na mistrovství Moravy, které proběhne 1. března ve Vítkovicích.

Soutěže se zúčastnily 4 ženy, z nichž byly 2 dorostenky, které se představily ve váhové kategorii do 63 kg. Zlato získala Kristýna Obršlíková, závodící za Sokol Rosice. V kategorii do 72 kg zvítězila juniorka Helena Nucová ze Sokola Pohořelice.

V šesti váhových kategoriích se 21 mužů utkalo o tituly mistrů jižní Moravy. V té nejnižší, do 66 kg, byl sám Jan Mráz ze Sokola Lanžhot. Následující kategorie do 74 kg byla zcela v režii závodníků z Vranovic a zvítězil v ní Jan Bohunický. V kategorii do 83 kg byl opět jeden soutěžící, a to Ivo Brázda z Rosic. Kategorie do 93 kg měla 5 účastníků. Zcela s přehledem v ní zvítězil rosický Václav Patočka, který se zároveň stal absolutním vítězem celé soutěže. Jeho oddílový kolega Petr Foral si odnesl zlato v kategorii do 105 kg. Ta byla nejpočetnější a nejvíce vyrovnaná. Rozdíl v celkovém výkonu mezi čtyřmi závodníky na 2. až 5. místě byl pouhých 10 kg. Prvenství v poslední váhové kategorii, do 120 kg, putovalo zásluhou Petra Sadovského do Lanžhota.

Soutěž proběhla bez potíží, svižně a v domácím duchu. Velký díl na tom mají i delegát a hlasatel soutěže, pan Karpíšek s Petrem Nepomuckým, který zde tradičně zajišťuje výsledkový servis. Poděkování patří i nakladačům, kteří podali bezchybný výkon a zabránili nejednomu úrazu. Na regulérnost dohlíželi kromě pana Karpíška i rozhodčí v čele se Zdeňkem Zvoničem. Na pozici postranních rozhodčích se představili Jaroslav Doleček a Radek Giebl.

Velký dík patří tradičně i sponzorům. Na této soutěži se podíleli: ČSST, pan Jan Filo - Vision Nutrition a město Zbýšov.


Václav Patočka

Jak jsem se již zmínila, absolutním vítězem mistrovství se stal Václav Patočka ze Sokola Rosice. Poprosila jsem ho o krátký rozhovor.

Jak se ti dnes závodilo?

V pohodě, ve Zbýšově perfektně zorganizované závody, jako ostatně vždy. Jinak pro OST Zbýšov klobouk dolů - během měsíce udělat troje závody!

Jak hodnotíš svůj výkon?

Na závody jsem si šel z tréninku vyzkoušet, co dám. Tak dobré, až na dřep - třetí pokus 2:1 ne, malá hloubka. Síla byla, ale ta hlava... Snad příště.

S kým, jak a jak často trénuješ?

Cvičím se svým sparingem a trenérem Petrem Lahodou 3x týdně. Petr mi naordinoval trénink podle ruského vzoru a vypadá to, že funguje. Dál s námi cvičí Petr Foral, který zvítězil v kategorii do 105 kg.

Jaké máš další plány? Třeba soutěže RAW?

Pojedu se podívat na mistrovství Moravy do Vítkovic, a když to půjde, tak i na mistrovství ČR. Můj názor na soutěže RAW? Sedí mi závodit v dresech, mám strach ze zranění, v dresu jsem si jistější, nebolí mne záda, ramena. Když trénuju těžce RAW, mám s tím problém.

Co výživa?

Myslím, že klasika. Spousta masa, sním denně minimálně tři čtvrtě kila a týdně aspoň 30 vajec. Před a po tréninku dávám BCAA. A v sezóně kreatin, protein, něco na klouby. Teď máme nového sponzora, All Nutrition, který má nový anabolizér, tak to půjde samo. Jo a pivo, bez toho to nejde. Denně aspoň jedno nebo dvě. Vitamín B je potřeba.

Chceš závěrem někomu poděkovat?

Ano, hlavně mojí ženě Petře, bez tolerantní manželky by to nešlo. Dále trenéru Petrovi a sparingovi Forestovi, bez nich bych toho moc nenacvičil, dál chlapům z oddílu Sokol Rosice. Městu Rosice, že náš oddíl nějakou tou korunou taky zadotuje. A našemu fanklubu za podporu a fandění.

Děkuji za rozhovor, gratuluji ke skvělému výsledku na soutěži a přeji ti hodně úspěchů i na dalších soutěžích.


Mistrovství jižní Moravy v silovém trojboji mužů a žen 2014 - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
Paulie02 (15:04) • Naprostá amateřina pořadatelů. Nasvícení s pozadím musel vymyslet idi.t. Obsazení prof...
magazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
PrivateBlueVenusTV (12:49) • Viete koľko krát som ja dal `plusko` niekomu, kto ma hejtí (samozrejme nie plusko prísp...
magazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
PrivateBlueVenusTV (12:47) • Nezrelosť človeka sa prejavuje v tom, že niekomu dáva mínuská LEN PRETO, KTO JE TEN `NI...
magazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
Humanic145 (12:15) • Já to nechtěl psát, abych nevypadal jako hater... Ale představa, že dru jak kůň, abych...
magazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
Marczus (19:36) • Tohle az si precte Standa, tak mu praskne zilka. Pokud sem ovsem chodi...
NOVÉ INZERÁTYseznamka Hledám odvážnou bojovnici, Sparring
Hledám šikovnou holku, ženu, paní na společné fitko. Mám své malé středně vybavené „fitness“ v ob...
bazar Posilovací set
Posilovací set: Multifunkční posilovací stojan -Robustní, stabilní a tuhá konstrukce -Velmi kv...
bazar Prodam vybaveni fitness studia
Prodam vybaveni studia. Vse nove. Trampoliny, bosu, kettlebelly. Idealne vse jednomu zajemci.
služby Osobní Trenér Praha - Adam Špulá...
Chceš se naučit základy boxu, thaiboxu, nabrat svalovou hmotu, zlepšit si kondici anebo už prostě...
práce Osobní trenér pro VIP klientelu
Do týmu BodyBody Home & Office hledáme osobního trenéra se zkušenostmi, vynikajícím přístupem ke klientům a ochotou učit se nové věci. Hledáme trenéra, který bude jezdit za klienty domů nebo do kanceláře.Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie