Reklama:

Přijďte si vyzkoušet armwrestling!

Ronnie.cz > Powerlifting > Ostatní sporty

Již v sobotu 23. listopadu se v Mladějově nedaleko Mladé Boleslavi uskuteční druhé kolo Extraligy armwrestlingu. Poprvé budou její součástí i kategorie pro začátečníky. Je to tak ideální příležitost, pokud jste se dříve báli střetu s trénovanými sportovci, armwrestling si vyzkoušet.

Extraliga armwrestlingu je již desátým rokem v České republice nejvyšší celoroční soutěží. Skládá se ze čtyř kol, jež se konají v různých koutech Čech a Moravy. Nejlepší sportovci z těchto soutěží pak bojují o republikový titul a postup na evropský a světový šampionát na mistrovství ČR.

K letošnímu jubilejnímu ročníku organizátor, kterým je Česká asociace armwrestlingu, připravil několik novinek. V první řadě se zjednodušil systém nominace na národní šampionát. Na ten postoupí šest nejlepších sportovců každého extraligového kola v každé vypsané hmotnostní kategorii. Pro váhající, kteří se báli konfrontace s pravidelně trénujícími sportovci tohoto odvětví, je však zajímavější novinka v podobě speciálních kategorií pro začátečníky. V těch mohou startovat jen ti, jež se tomuto sportu nevěnují déle než jeden rok. Tyto kategorie jsou vypsány čtyři. Tři pro muže - do 75, do 90 a nad 90 kilogramů - a jedna univerzální pro ženy. Jejich počet však může být na místě rozšířen tak, aby v žádné z nich nebylo více než osm sportovců a nikdo tak neodešel zklamaný z prohry s mnohem těžším soupeřem. Poslední novinkou je stipendium. Pokud někdo přivede dva začátečníky, zaplatí za všechny tři startovní poplatek organizátor.

Kromě těchto novinek nás v Mladějově, kam se letošní extraligový seriál přestěhoval z Opavy, kde se na začátku října konalo první kolo, čeká již osvědčený formát pěti mužských, dvou ženských, čtyř chlapeckých a dvou dívčích kategorií "profesionálů", tedy trénovaných pákařů. Mezi nimi se představí ti nejlepší republikoví sportovci spolu s několika překvapeními, o kterých se v těchto dnech jedná.

Dle zákulisních informací se do Mladějova chystá skutečně mimořádný počet sportovců. Ať už těch aktivně trénujících, dříve aktivních, či těch, kteří si přijedou armwrestling vyzkoušet. Protože se zbývající dvě extraligová kola budou konat na Moravě, je to ideální příležitost, kterak se takového armwrestlingového svátku zúčastnit.

Přijďte se tedy zúčastnit jednoho z nejprestižnějších pákařských klání u nás, kde se mimo jiné ukáže také mistr světa z roku 2000 František Živný. Akce se koná v mladějovském kulturním domě (mapa zde) 23. listopadu a začíná v 9 hodin. Více informací na přiloženém letáku.


Tým Ronnie.cz bude mít na místě opět své redaktory, můžete se tedy těšit na reportáž a fotografie z místa dění.
Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra