Reklama:

Slovenský pohár silných mužů #6
(Bánovce nad Bebravou) 2013
- pozvánka

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

[Text: Pavol Guga] V neděli 29. 9. 2013 se na parkovišti před nemocnicí v Bánovcích nad Bebravou uskuteční závěrečné kolo Slovenského poháru silných mužů. Tak jako v minulých letech, i tento rok se organizace ujal dlouholetý reprezentant Braňo Golier, kterého poslední dobu sužují zranění. Jeho pomocnicí je jeho žena a zapisovatelka SASIMu Majka Golierová. Soutěž bude zahájena o 14. hodině odpolední. Po této akci tak konečně poznáme vítěze a nového profesionála pro rok 2013.

Každé jednotlivé kolo patřilo jinému vítězi. V úvodním kole, které se konalo v Trenčíně, v areálu Sporthotelu Ostrov, demonstroval svoji sílu Jaroslav Daňo. Druhé kolo organizované v Truck Areně v Piešťanech přineslo vítězství závodníkovi s množstvím zkušeností - Richardu Kotianovi. V Nitranském Rudně zas dominoval nováček Štefan Tumma, jehož trénuje uchazeč o celkové vítězství Marek Tóth. Čtvrté kolo ovládl jednoznačně Peter Ovšonka, který kdyby pravidelně soutěžil mezi siláky, tak by zajisté zamíchal celkovým pořadím. Zatím poslední, páté kolo patřilo dalšímu borci, který už jednou profesionálním strongmanem byl - Markovi Markušovi. Vinou zranění se ale znova ocitl na Slovenském poháru s možností si opět vybojovat licenci.

V Bánovcích nad Bebravou se ale nestřetnou všichni borci. Od počátku sezóny to vypadalo, že o postup bude soupeřit čtveřice strongmanů. Tento sport je ale velmi náročný a vybral si svoji daň v podobě zranění. Odstoupit tak musel z vedoucí pozice jak Jaroslav Daňo, tak druhý v pořadí Štefan Tumma. Richard Kotian kvůli poranění lokte vynechal jedno kolo a v dalším se i vinou zranění musel spokojit s pátým místem.

Hlavním kandidátem tak zůstává Marek Tóth. Tento borec předváděl během sezóny vyrovnané výkony a mimo Slovenský pohár udivoval svojí silou i v nově vzniklé Euro League. Pevně věříme, že si postup mezi elitu obhájí a bude mu tak umožněno poměřit si sílu s profesionály.

Na akci jsou přizváni také polští a čeští strongmani. Zvítězit proto bude o to náročnější. Disciplíny jako zvedání klády, nošení kufrů, převracení pneumatiky, tažení Tatry a nebo přitahování kamionu jsou zárukou kvalitní soutěže.

Přijďte se přesvědčit už v neděli na parkoviště před nemocnicí v Bánovcích nad Bebravou. Od dvou hodin odpoledne si to mezi sebou rozdají borci ze Slovenska, Čech a Polska.
Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra