Reklama:

Mistrovství České republiky
strongman Golčův Jeníkov 2013
- reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

Zatímco před rokem čekalo na strongmany v Golčově Jeníkově sluncem zalité náměstí a asfalt, který se téměř roztékal pod nohama, v neděli 25. srpna 2013 se 12 závodníků na startu soutěže začínalo rozcvičovat v chladném a deštivém počasí. I v tak ztížených podmínkách ale závody vždy proběhnou, takže 6. ročník soutěže Strongman Golčův Jeníkov, který byl pro tento rok současně mistrovstvím republiky otevřeným pro závodníky z obou výkonnostních divizí, mohl krátce po druhé hodině začít.

Truck Pull

Úvodní disciplínou bylo tažení zhruba 7,5tunového nákladního auta na vzdálenost 20 metrů. S ohledem na nepříjemně kluzkou vozovku zvolili pořadatelé pod vedením rozhodčího Pavla Chámy variantu, kdy závodníci zapřažení za auto tahají s pomocí lana, takže mohou využít nejen sílu nohou, ale i celého těla. Téměř polovina startovního pole dosáhla času v rozmezí jedné vteřiny a jako nejrychlejší ze všech se ukázal Lukáš Svoboda (21,56), následovaný Čestmírem Šímou (23,03) a Honzou Vojtěchovským (23,25).

Overhead Medley

S ohledem na účast závodníků Českého poháru strongmanů, z nichž někteří ještě nemají tolik zkušeností nebo nedisponují extrémní silou jako profesionálové, nebyly soutěžní disciplíny tak náročné jako například v minulém roce a to platilo i pro tlakovou kombinaci, ve které bylo úkolem zvednout nad hlavu nejprve 70kg jednoručku, poté 120kg kládu a na závěr zhruba 130kg nápravu. Většina závodníků se s kombinací úspěšně poprala a v podání nejlepších tlakařů startovního pole vypadala série zdvihů spíš jako rozcvička a opět se bojovalo o každou vteřinu. Jako nejrychlejší se opět ukázal Lukáš Svoboda a zapsal si druhou vítěznou disciplínu (17,44). Opět ho stíhal Čestmír Šíma na místě druhém (18,75) a třetí místo bral sušický medvěd Jirka Vytiska (21,94). Už po druhé disciplíně se tak vyprofilovala dvojice favoritů - nejzkušenější závodník startovního pole, který zároveň přijel obhajovat loňský titul, Lukáš Svoboda a největší český strongman, disponující zároveň největší statickou silou, 170kilový Čestmír Šíma.

Tyre Flip

Třetí disciplína - převracení pneumatiky - byla pro větší atraktivitu zařazena ve dvojicích. Rozměry a váha pneumatik by sice mohly naznačovat, že pro závodníky půjde o vysloveně odpočinkovou záležitost (pneumatiky měly zhruba 400 kilo a většině strongmanů nedělá problém zvládnout mnohem větší kousky, které mají často i více než půl tuny), ale počet osmi otoček a déšť z ní udělaly rázem náročnou disciplínu, která potrápila všechny závodníky. Nejrychleji si s nepříjemně kluzkou pneumatikou poradil Lukáš Svoboda, který tak měl na svém kontě už třetí disciplínu ohodnocenou plným počtem bodů. Jeho čas 32,65 stačil na druhého Pavla Zadražila (34,78) a třetího Jirku Vytisku (37,16).

Frame Carry

Jako nejnáročnější disciplína soutěže se ukázalo přenášení dřevěných ohrad, které byly pomocí kotoučů zatíženy na poctivých 300 kilogramů. Opět se soutěžilo ve dvojici, což bylo pro diváky velice atraktivní a k vidění byl velký rozptyl dosažených výkonů. Někteří se do tabulky zapsali pouze s výsledkem několika metrů nebo desítek centimetrů, Jiří Vytiska a Jan Šleis urazili v časovém limitu jedné minuty polovinu vzdálenosti (jednu 20metrovou rovinku), Lukáš Svoboda, který si minulý víkend potrhal mozoly, donesl ohradu do vzdálenosti 29,77 metru a sprinter se zátěžemi Michal Tichý se zastavil necelé tři metry před cílem.

Pouze dvěma závodníkům, kteří se pyšní opravdu neuvěřitelně silným úchopem, se povedlo zvládnout celou trasu a nechali zbytek startovního pole daleko za sebou. Ve skvělém čase 42,12 to zvládl Pavel Zadražil a pro vítězství si suverénně doběhl v čase 35,06 Čestmír Šíma.

Car Deadlift

Posledním testem síly, tentokrát hlavně stehen a vzpřimovačů páteře, byl mrtvý tah s automobilem VW Golf. Do závěrečné disciplíny dali závodníci všechno, a tak bylo k vidění hodně skvělých výkonů s počtem více než 10 opakování. Průběžné bodové skóre naznačovalo, že Lukáš Svoboda, který je ve vedení, nesmí polevit, protože náskok na druhého Čestmíra Šímu nebyl velký. Nakonec si Lukáš zapsal 14 opakování, stejně jako Pavel Zadražil a Jirka Vytiska. Vítězem disciplíny se stal podle očekávání Čestmír Šíma, který během 40 vteřin "nasázel" bez problémů 15 opakování, a jelikož nastupoval jako poslední a přesně věděl, jaký výkon mu stačí na první místo, neměl už důvod dál pokračovat.

V konečném součtu se povedlo obhájit loňský titul nejtěsnějším rozdílem jednoho bodu Lukášovi Svobodovi, druhé místo patřilo Čestmíru Šímovi a třetí příčku bral strongman z Kutné Hory Pavel Zadražil.

Poděkování na tomto místě patří pořadatelské dvojici Pavel Cháma - Leoš Kubeš a také všem sponzorům, kteří finančně i jinak přispěli na tuto akci.

Sponzoři Mistrovství České republiky strongman Golčův Jeníkov 2013:

Město Golčův Jeníkov, Dřevařské centrum, Auto Šrámek, Rybářství Jezuitský mlýn, Houfek, Autovrakoviště František a Roman Nohejlovi, Bar - Herna - Disco VIPER, Catering Beil, Penzion Lanete, Autodíly Dolmen, Solárium Café Viva, Pivovar Chotěboř, Stěhování Zbyněk a Vojta Petrovi, VHS Vondra, Strojní montáže, Galerie Goltzova tvrz, Golf klub Spytice, Potraviny ZEPOM, Vanad, Zlatník a hodinář Ladislav Zelený, Pivnice u Goltze, Voda + topení Antonín Jakubík, Tabák Petr Zelinger, Kadeřnice MAKY, Komplet Autoservis Petr Novotný, Elektro a stavební práce Karel Marek, Zámečnictví Josef Cháma, BSB Agency, Sypej.cz, Petr Melnyk, Ronnie.cz, Muscle&Fitness.


Mistrovství ČR strongman Golčův Jeníkov 2013 - výsledky

p.jménobody
1.Lukáš Svoboda   55,0
2. Čestmír Šíma   54,0
3. Pavel Zadražil   48,0
4.Jiří Vytiska   42,5
5. Jan Šleis   39,0
6. Michal Tichý   36,0
7.Jiří Žaloudek   31,5
8. David Oberlander   24,5
9.Jan Vojtěchovský   22,5
10.Marian Zvrtek   12,0
11.David Štrombach   11,0
12.Václav Teřl   7,0


Mistrovství ČR strongman Golčův Jeníkov 2013 - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

07.09.17:19šmajdy - Co je vůbec s Pepou Mazačem skončil nebo nějaké zranění ?N..
03.09.14:10Baryk13 - kdy můžeme očekávat video ?
28.08.21:05JoeC - Už aby bylo video! Jinak Česťa musel být řádně nas*anej....+1
28.08.21:04Narcooo - Nemá někdo link na ty super tepláky co tam měl Zadražil ..+1
28.08.15:06NoWeight - Česťa se asi bojí deště *2*..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 98 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra