Reklama:

Pohár Slovanů (Žilina) 2013
- pozvánka

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

[Text: Pavol Guga] V pátek se na Hlinkově náměstí v Žilině uskuteční souboj silných mužů o trofej pod názvem Pohár Slovanů (v rámci ČSPU). Akce, na které spolu soupeří závodníci ze slovanských zemí, se uskuteční již tradičně v Žilině. Jde o jedinou akci svého druhu na celém světě a Slovenská asociace silných mužů pořádá tuto akci již poněkolikáté.A že ten souboj bude stát za to, naznačuje už startovní listina. Diváci a fanoušci tohoto silového sportu se mohou těšit na nejsilnější muže slovanských zemí. Z Ukrajiny zavítá známý závodník Konstantin Ilyin, který tento prestižní titul získal před dvěma roky. Minulý rok jej porazil polský závodník Krzyzstof Radzikowski, kterého zastoupí letos Mateusz Baron a Rafa Kobylarz. První jmenovaný je vítěz Arnold Strongman Amateur, druhý zvítězil minulý rok na Strongman Champions League v Bulharsku. Další, kdo zamíchá s kartami vítězství, je mladý a talentovaný Slovinec Matjaž Belšak. Právě tento pouze dvacetiletý mladík zvítězil na jiné prestižní soutěži - Meči Matúša Čáka, který se konal v Považské Bystrici. Ze Srbska přicestuje Alen Radoševič, který se této soutěže zúčastnil i minulý rok a do Žiliny se velmi těší. Prvně se také ukáže Dejan Peličič, závodník z Černé Hory, Chorvat Milan Dotlič a bosenský strongman Primož Avgustin. Z České republiky pak dorazí Lukáš Svoboda a Jiří Žaloudek.

Slovenské barvy bude reprezentovat trojice borců. Braňo Golier se rozhodl doléčit se ještě ze zranění prstů, zastoupí ho tak Peter Puzsér, který si na prestižní Strongman Champions League udělal skvělé jméno. Uvidíme, jak se mu bude dařit v Žilině. František Piroš se už připravuje také. Třetím silákem, který bude bojovat o co nejlepší umístění, bude Igor Petrík. Dozrává jako víno a v této sezóně se mu neuvěřitelně daří. Připomeňme jeho třetí místo na Meči Matúša Čáka, kde předvedl jeden z nejlepších letošních výkonů.

Závodníci to v Žilině nebudou mít snadné. Disciplíny jsou rozdělené na semifinálové a finálové. Do finále se probojuje jen osm nejlepších. Semifinálové disciplíny jsou zvedání klády, nošení ohrady, mrtvé tahy s autem a převracení pneumatiky. Ve finále budou borci přenášet Svatoplukův meč a erb města Žilina, tahat kamion, zvedat betonové koule o hmotnostech 150, 150, 170 a 190 kg. Původní 130kg koule je vyřazená a nahradila ji tak 150kg koule. Jsou to přece profesionálové a 130kg koule je pro ně už lehká.

Už v pátek od 14 hodin se tedy na Hlinkově náměstí v Žilině odehraje bitka o titul nejsilnějšího ze Slovanů. Uvidíme, kdo si nakonec vybojuje titul a získá pohár Slovanů určený vítězi. Samozřejmě nezapomeneme poděkovat panu Zánickému, protože především díky jeho zásluze se můžeme do tohoto města vrátit i letos. Těšíme se na Vás v pátek!
Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 54 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra