Reklama:
Zbývá už jen 81 ks kusů!
100 % Whey Protein + 500 g zdarma, vyberte si z 11 příchutí dříve, než dojdou zásoby! Více zde.

Slovenský pohár silných mužů #3
(Nitranské Rudno) 2013
- výsledky a reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

[Text: Pavol Guga] V sobotu 13. července 2013 se u přehrady Nitranské Rudno konalo v pořadí již 3. kolo Slovenského poháru silných mužů organizované Slovenskou asociací silných mužů, o němž jsme Vás již informovali. Za pomoci hlavního promotéra akce pana Kohúta tak celá akce dostala název „Najsilnejší kohút“.

V minulém roce se radoval z vítězství David Ďatelinka. Ten nakonec získal i primát profesionála. Z osobních důvodů se rozhodl nepokračovat v kariéře, a tak ho mezi profesionály nahradil taktéž postupující z minulého roku Marek Kmoško. Letos se o vítězství mohl ucházet kdokoliv ze startujících.

Po dvou kolech máme dva vítěze. V prvním Jaroslava Daňa, v druhém Richarda Kotiana. Ve třetím kole bylo všechno otevřeno a na siláky čekalo šest netradičních disciplín. Tou první bylo nošení dvou párů pivních sudů na vzdálenost 20 metrů. Nejlépe si s touto překážkou poradil nováček na startu Michal Tomajka. Kamarád Petera Rekeneie tak odstartoval třetí kolo grandiózně a připsal si tak plný počet bodů v první disciplíně.

Následovalo nošení a zvedání betonových koulí. Úloha zněla: odnést na vzdálenost 10 metrů nejprve jednu, potom druhou 100kg kouli a na závěr zvednout 150kg kouli na sud. Závodníkovi nesměla ani jedna ze 100kg koulí spadnout na zem. Na to doplatil Peter Rekenei, kterému se koule nešťastně vysmykla před cílem. První místo si opět připsal Tomajka, za ním následoval Štefan Tumma, a třetí místo si připsal v druhé zkoušce síly Richard Kotian.

V třetí disciplíně si někteří zavzpomínali nostalgicky na začátky siláckých zápolení, kde bylo zvedání pivního sudu běžnou disciplínou. To čekalo i na naše závodníky a byli jsme zvědaví, zda se někomu podaří překonat rekord, který drží Tomáš Kollár - legenda slovenských siláků. Sud zvedl 27krát v limitu jedné minuty. První místo si s platnými 22 opakováními připsal Marek Tóth. Druhou příčku si dělili Jaroslav Daňo a Štefan Tumma, kteří zvládli 21 opakování. Třetí skončil Richard Kotian, který sud zvedl 20krát v jedné minutě. Rekord tak zůstal nepokořený.

Jako čtvrtá disciplína následovalo tažení kamionu. Vytyčenou vzdálenost se nepodařilo nikomu zvládnout, ačkoli terén byl mírně stoupavý. Nejdelší vzdálenost potáhnul Peter Rekenei. Druhý skončil Jaroslav Daňo a třetí byl ve čtvrté disciplíně Marek Tóth.

Předposlední disciplínou bylo držení motorového člunu. Ve zkratce to vypadalo tak, že borec se popruhy zavěsil na digitální měřič a člun držel na napnutém laně a gumové tyči. Síla napnutí byla přepočtena na kilogramy. Nejvíce kilogramů v rukou a silný úchop předvedl Richard Kotian. Za ním skončil Jaroslav Daňo a třetí Marek Tóth.

V závěrečném součtu se tak z vítězství těšil svěřenec Marka Tótha, Štefan Tumma. Ten po dobu celé akce předváděl vyrovnané výkony, a tak se nakonec radoval z vítězství v třetím kole Slovenského poháru silných mužů. Druhé místo si připsal Jaroslav Daňo, třetí skončil vítěz druhého kola Richard Kotian. Na stupních vítězů se tak ocitli vítězové jednotlivých kol.


Slovenský pohár silných mužů #3 (Nitranské Rudno) - výsledky

p.jménobody
1.Štefan Tumma 37,5
2.Jaroslav Daňo 35,0
3.Richard Kotian 34,0
4.Marek Tóth 32,0
5.Peter Rekenei 26,0
6.Michal Tomajka 25,5
7.Peter Supák 19,0
8.Roman Kolář 4,0Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 45 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínVýsledky tipovací soutěže: Wings of S...
Majka (11:31) • Píšu e-maily, ale že jste to Vy, můžete rovnou na redakce@ronnie.cz. :) Nezapomeňte tel...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
Zodiak411 (11:05) • S tím gynem je to diskutabilní. Někdy postihují a někdy ne. Ale osobně si myslím, že po...
magazínVýsledky tipovací soutěže: Wings of S...
Zodiak411 (10:32) • Děkuju moc za ceny :) Jsem rád, že mi tip konečně vyšel po dvou letech :) Chtěl bych se...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
xroll (10:17) • A pokud by si nechal gynekomastii odstranit bylo by to ok? Ne každý kdo sype má gynekom...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
ezio (09:00) • Absolutní vítěz kondiční kulturistiky s gynekomastií? rozhodčí a pořadatelé by se měli...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra