Reklama:

Slovenský pohár silných mužů #2
a Meč Matúša Čáka 2013 - pozvánka

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

[Text: Pavol Guga] Tento víkend bude pro strongmany velmi nabitý, poněvadž se v jeden den pořádají rovnou dvě významné soutěže. V sobotu se v rámci oslav dní Považské Bystrice organizuje nejstarší akce organizovaná SASIMem, a to Meč Matúša Čáka, a zároveň druhé kolo Slovenského poháru silných mužů.

Na parkovišti před hotelem Manín se střetnou borci evropské extraligy. Jména jako Konstantin Ilyin, Jiří Žaloudek, Lukáš Svoboda, Igor Petrík, Matjaž Belšak nebo Nemanja Tasič jsou zárukou skvělého siláckého zápolení a o vítězství se tak bude bojovat až do poslední disciplíny.

Z disciplín se můžeme těšit na zvedání 135kilogramové klády, nošení 150kilogramových kufrů, přenášení meče + nošení kalicha, převracení pneumatiky, zvedání koulí a následně tažení kamionu. Diváci se tak mají na co těšit a trofej - meč Matúša Čáka - se tak ocitne v rukou toho, kdo se nejlépe vypořádá s danými překážkami. Loňský obhájce titulu Braňo Golier se však na akci nepředstaví. Šanci tak dostanou jiní. Parkoviště před hotelem Manín tak v sobotu bude patřit nejsilnějším mužům Evropy. Od 14:00 začíná boj o vítězství.

V prvním kole Slovenského poháru silných mužů, ligy amatérských borců, se těšil z vítězství Jaroslav Daňo. Prvenství si vybojoval v závěrečné disciplíně, a bude proto zajímavé sledovat druhé zápolení mladých nadějí. V rámci akce Truck Arena v Piešťanech se představí mladí talenti, kteří bojují o postup mezi elitu.

Protože se soutěž odehrává na Truck Areně, disciplíny jsou přizpůsobené okolí. Zvedání nápravy o hmotnosti přibližně 100 kg je jako první v pořadí, následuje převracení pneumatiky, přitahování kamiónu, mrtvé tahy a na závěr čeká tažení tahače na popruzích, což prověří sílu mladíků. Od 10:00 tak začne druhé kolo Slovenského poháru silných mužů. Po jeho absolvování se chlapci mohou přesunout do Považské Bystrice, kde si mohou vychutnat souboj profíků. Těšíme se na všechny fanoušky silných mužů.
Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra