Reklama:
Zbývá už jen 81 ks kusů!
100 % Whey Protein + 500 g zdarma, vyberte si z 11 příchutí dříve, než dojdou zásoby! Více zde.

Ostrovský strongman 2013
- reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

Letošní zima byla velmi dlouhá, a to nejenom pro přírodu, ale i pro závodníky Českého poháru strongmanů. V sobotu 8. 6. 2013, v době, kdy se paralelně konala v České republice prestižní Strongman Champions League, odstartovali sezónu i čeští amatérští siláci v Ostrově nad Ohří 15. ročníkem Memoriálu Karla Kunze. Velmi dobrou zprávou je, že nových borců nastoupilo do závodu opravdu požehnaně a od mnohých se velmi brzo dočkáme určitě špičkových výkonů. Velkým překvapením byl například 27letý Michal Šulc z Plzně, který nastoupil do poháru ve velkém stylu, bez problémů prošel kvalifikací, dokončil všechny disciplíny a celou dobu držel krok s nejlepšími závodníky. Nepříjemnou skutečností na druhou stranu vzhledem k velkému počtu závodníků (21) byla nutnost eliminace startovního pole po prvních třech disciplínách. Do finále tak postupovalo pouze 12 soutěžících, kteří se porovnali v závěrečných dvou disciplínách.

Conan's Wheel 220 kg

Prostory v okolí fitness Atlantis patří k jedněm z mála, kde je napevno nainstalována konstrukce na otáčení Conanova kola. Již od roku 1998 na tomto mučidle borci měří síly a testují svoji vytrvalost a laktátovou toleranci. Dosavadním rekordmanem je dle dostupných informací dnes již profesionální strongman František Bauer, který dokázal provést necelých deset otočení ramene Conanova kola. Letos se v této ryze vytrvalostí zkoušce dařilo nejlépe Mírovi Brabencovi, který za úporné bolesti bicepsů provedl 7 a tři čtvrtě otáčky. Hned za ním dotočil Jiří Tkadlčík, kterému vzhledem k jeho atletické formě vytrvalecké disciplíny sedí - 7 a půl otáčky. Velkým překvapením byl ovšem úplný nováček Martin Sůva, který 220 kg ležících v ohybech loktů zahodil po doběhnutí šesté a půlté otáčky.

Hercules Hold Škoda Fabia

V disciplíně, která je nazvána podle řeckého boha Herkula a z pohledu diváka často nazývána "trhání lidí", se ukázalo v praxi, že úhel alfa v pravoúhlém trojúhelníku dokáže potrápit nejenom studenty v hodinách matematiky. Nájezdy na držení automobilů na šikmých plošinách mají pořadatelé v Ostrově totiž skutečně velmi nakloněné. Časy velkého počtu borců se proto pohybovaly do šesti až sedmi sekund. Jako klíčová se nakonec ukázala správná technika, které využil nejlépe Brabenec, který nastupoval jako poslední a po 15 sekundách si mohl dovolit dvě škodovky pustit s vědomím vyhrané disciplíny. Na druhém a třetím místě skončili nováčci Michal Šulc a Martin Sůva výkonem 12 a 9,5 sekundy.

Log Lift 110 kg

Poslední disciplínou kvalifikace byla velká klasika - zdvih ocelové klády. Na řadu přišla hrubá tlaková síla a té měl největší množství 140kilogramový šumavský obr Jiří Vytiska. Během 60 sekund provedl 9 opakování a disciplínu s přehledem vyhrál. Druhý dokončil Jirka Dejmal s osmi platnými pokusy a třetí pozice s šesti opakováními byla dělená - Tkadlčík a Slivoň.

Atlas Stone 110 kg - 150 kg

Přesto, že byli diváci po předchozí disciplíně poněkud zvlhlí po dešti, o to větší kotel připravili pro závodníky ke zvedání pěti betonových koulí o hmotnostech 110 kg, 120 kg, 130 kg, 140 kg a 150 kg. Všech pět "kousků" vyhodila na připravené stoly nestejné výšky pouze pětice závodníků. Koule byly totiž na povrchu nepříjemně rozdrolené, a nepomáhal proto tak dobře ani vosk, který zlepšuje přilnavost k předloktí. Nejrychlejší z pětice byli shodně Brabenec a Šleis, kteří strojově naskládali koule na podstavce průměrnou rychlostí 7,5 sekundy na kouli (celkem 38 sekund). Velkou bojovnost předvedl Jirka Dejmal a se všemi koulemi se nakonec popasoval za slušných 44 s před třetím Šulcem - 47 s.

Medley - Tire Flip 450 kg + Farmer's Walk 135 kg + Power Stairs 150 kg a 170 kg

Vražedná tečka čekala borce po asi pěti hodinách trvání akce. Sestávala z třech otočení poctivé 450kg pneumatiky, odběhnutí se 135kg kufry na vzdálenost 20 m a velmi vysokých schodů síly se zátěžemi 150 kg a 170 kg. To však nic neznamenalo pro Jirku Vytisku, který si chtěl ještě na konci závodu spravit chuť, když se mu na některých předchozích vytrvalostních disciplínách nedařilo. Jako jediný vyházel všechny schody síly a připsal si důležité body do konečného součtu. Na druhém místě shodně skončili Dejmal a Šulc a třetí v disciplíně skončil Brabenec.

V celkovém součtu si nejlépe vedl Miroslav Brabenec, který i přes poměrně nízkou aktuální tělesnou hmotnost 109 kg vyhrál tři z pěti disciplín a zvítězil. Druhé místo obsadil stále se zlepšující Jirka Dejmal, sparingpartner profesionálního strongmana Pavla Zadražila. A jak již bylo avizováno, velkým překvapením bylo třetí místo pro nováčka Michala Šulce.

Poděkování

Celá akce se konala za přispění řady místních sponzorů a obrovský dík patří hlavnímu pořadateli Karlu Kunzovi, který tuto akci pravidelně pořádá již 15 let. Celou soutěž měli jako rozhodčí na starost strongmani František Bauer a Zdeněk Chuchel, který se zotavuje po nepříjemném zranění při mrtvém tahu. Doufejme, že se Zdeňkem se brzy opět setkáme na startu některé silácké akce, i když podle jeho slov to bude nejdříve příští sezónu.


1. kolo ČPS - Strongman Ostrov 2013 - výsledky


p.jménobody
1.Brabenec Miroslav 78
2.Dejmal Jiří 73,5
3.Šulc Michal 72
4.Šleis Honza 69
5.Vytiska Jiří 58
6.Procházka Jakub 57,5
7.Tkadlčík Jiří 50
8.Sůva Martin 47,5
9.Švejda Jaroslav 45,5
10.Ondruška Milan 43
11.Zadžora Ondrej 43
12.Slivoň Michal 41
13.Skřenek Michal 36,5
14.Janák David 27,5
15.Zvrtek Mari 26,5
16.Marek Jiří 20,5
17.Jakša Ondřej 20
18.Kadlec Lukáš 20
19.Kamenský Lukáš 20
20.Krejčí Vojtěch 14,5
21.Šikal Jiří 11,5Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínVýsledky tipovací soutěže: Wings of S...
Majka (11:31) • Píšu e-maily, ale že jste to Vy, můžete rovnou na redakce@ronnie.cz. :) Nezapomeňte tel...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
Zodiak411 (11:05) • S tím gynem je to diskutabilní. Někdy postihují a někdy ne. Ale osobně si myslím, že po...
magazínVýsledky tipovací soutěže: Wings of S...
Zodiak411 (10:32) • Děkuju moc za ceny :) Jsem rád, že mi tip konečně vyšel po dvou letech :) Chtěl bych se...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
xroll (10:17) • A pokud by si nechal gynekomastii odstranit bylo by to ok? Ne každý kdo sype má gynekom...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
ezio (09:00) • Absolutní vítěz kondiční kulturistiky s gynekomastií? rozhodčí a pořadatelé by se měli...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra