Reklama:

Mistrovství světa v bench-pressu mužů, žen, juniorů a dorostu 2013
- reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

V minulém týdnu, v termínu od 20. do 25. 5., proběhlo v Litvě ve městě Kaunas Mistrovství světa v bench-pressu mužů, žen, juniorů a dorostu 2013. Českou republiku zde reprezentovali dorostenka Tereza Bečvaříková, junioři Jan Paukner a Petr Toman a v open kategoriích Jana Špinglová, Hana Takáčová, Alena Krčmářová, Zbyněk Krejča, Jarda Šoukal, Milan Selinger a Štěpán Vondráček. Klání se konalo v nádherném hotelu Park Inn, kde jsme byli i všichni ubytovaní. Zázemí opravdu krásné, stačilo sjet výtahem o pár pater níže a už jste byli na závodišti. Vzhledem k tomu, že při přípravě celého šampionátu asistovali jako odborní konzultanti předseda svazu Miroslav Vacek a pořadatel našich mezinárodních soutěží Vladimír Mati, soutěž byla opravdu kvalitně připravená. Občas se sice nějaké maličké chybičky vloudily, ale pořadatelé se s nimi s hrdostí poprali. Pro závodníky tak byla připravena rozcvičovna se čtyřmi stanovišti a závodiště přesně podle regulí.

Jako první z našich závodníků vstoupila do závodu v úterý Tereza Bečvaříková v dorostenecké kategorii. Start ve váze do 63 kg se jí sice nepovedl, ale druhým pokusem zvládla základní váhu 90 kg, v třetím pokusu pak bojovala s Ruskou na váze 97,5 kg o zlato, ale nakonec se musela spokojit s krásným druhým místem. Další den závodil Štěpán Vondráček, ten nastoupil ve váze do 74 kg. Štěpánovi se moc nedařilo, zvedl pouze základní váhu 170 kg. Ve čtvrtek startovala v ženách ve váze do 72 kg Jana Špinglová. Základní váhu 110 kg zvládla bez problémů. 120 kg jí pak bylo uznáno až třetím pokusem. S tímto výkonem obsadila 7. místo. V juniorské kategorii ve váze do 105 kg startoval Jan Paukner. Ten si při závodu zvýšil o 15 kg své osobní maximum, když třetím pokusem zatlačil 200 kg. Ve váze nad 120 kg pak přijel bojovat o medaile Petr Toman. Petrovi se také dařilo, v závodě bojoval o medaili až do posledních vteřin, když zlepšil český rekord o rovných 10 kg na hodnotu 277,5 kg. Nakonec se musel spokojit se čtvrtým místem. Pak už následovaly jen open kategorie, kde v ženách nastoupily ve váze do 84 kg Hana Takáčová a Alena Krčmářová. Alence to bohužel nevyšlo, neboť nezvládla základní váhu a ze závodu vypadla, ale takové věci se stávají i opravdovým profíkům.

Zato Hance se opravdu zadařilo, s výkonem 142,5 kg si pohlídala Američanku a vybojovala tak třetí místo. Získala tak pro české barvy druhou medaili. V chlapech nejprve startoval ve váze do 105 kg Milan Selinger, ten obsadil s výkonem 255 kg 11. místo. Ve váze do 120 kg startoval Zbyněk Krejča, který se tentokrát opravdu pochlapil a vytvořil nový český rekord 290 kg. S tímto výkonem skončil na úspěšném 7. místě. V suprech nastoupil Jarda Šoukal, který konečně po vyléčeném zranění ramene mohl zabrat a zvedl 287,5 kg a bral 10. místo. Kompletní výsledky jsme Vám přinášeli průběžně a naleznete je zde.

Toto mistrovství bylo opravdu povedené a byly k vidění neskutečné výkony. Výkonnost všech sportovců každým rokem rapidně narůstá. Kam to až půjde, když ženská vážící 72 kg zvedne 170 kg, nebo týpek v "74" zatlačí 275 kg? Výkon ze suprů 360,5 kg je pak už z říše snů.


Mistrovství světa v bench-pressu mužů, žen, juniorů a dorostu 2013 - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra