 Druhá nejvyšší vzpěračská soutěž mužů pokračovala dalším kolem. V tomto článku shrneme výsledky obou skupin, a to moravské skupiny B a české skupiny A. V úvodním kole dominovali ve skupině B vzpěrači SKV Baník Havířov B, kteří nedali svým soupeřům žádnou šanci. Ve skupině A zvítězili v prvním kole domácí vzpěrači TJ Rotas Rotava. Potvrdily tyto dva oddíly roli favoritů i v těchto kolech, která se konala v Chebu a Třinci?
Ve skupině A skutečně vyhráli rotavští vzpěrači, a to ještě s vyšším bodovým ziskem než v úvodním kole. Vyšší počet Sinclairových bodů získal David Cserge, který se zlepšil v obou disciplínách. Tomuto závodníkovi se navíc započítala bonifikace 20 bodů. V trhu sice nezačal dobře, poté co nezvládl základní pokus na 105 kg. Potom ale tento pokus úspěšně zopakoval, a dokonce přidal ještě 5 kg ve třetím pokusu. Cserge tedy trhl 110 kg. V nadhozu začal lépe než v trhu. Úvodním pokusem nadhodil 125 kg a druhým úspěšně pokračoval na 130 kg. Více již Cserge nezvládl (313 bodů). Stabilní výkony podává v rotavském oddíle také Jan Šedlbauer, který tentokrát nepokazil žádný pokus. Šedlbauer vzepřel stejně jako v prvním kole 115 kg v trhu a 145 kg v nadhozu (277 bodů). Oddíl TJ Rotas Rotava nakonec získal 1381 bodů, což je o 42 bodů více než v kole prvním.
Na záda vítěznému oddílu výrazně dýchal domácí oddíl TJ Lokomotiva Cheb. Rozdíl mezi těmito oddíly nakonec činil jen 20 bodů. Skvělý výkon předvedl Václav Manhart, který se výrazně zlepšil oproti utkání v Rotavě. Tento závodník je ročník narození 1996 a v tomto utkání navážil 91,9 kg. V trhu tento talentovaný vzpěrač zvládl 110 kg a v nadhozu 155 kg. I díky dvacetibodové bonifikaci získal 335 bodů, což je špičkový výkon. Bodové zlepšení zaznamenal také Josef Králík, který zvládl v trhu 100 kg a v nadhozu 120 kg. Králík se zlepšil o 10 bodů. Povedený výkon domácích byl korunován výborným bodovým ziskem 1361 bodů. Nutno poznamenat, že s tímto výkonem by TJ Lokomotiva Cheb slavila v prvním kole vítězství.
Bronzovou příčku obsadil opět oddíl TJ Nová Role, a to s menším bodovým ziskem než v kole prvním. Nejsilnějším závodníkem tohoto oddílu byl Václav Mastný. Tento veterán, který je již stálicí českého vzpírání, zvládl v trhu 105 kg. V nadhozu svůj povedený výkon z trhu korunoval výkonem 130 kg (277 bodů). Druhý nejvyšší bodový zisk v tomto oddílu přidal Miloš Podšer. Bývalý juniorský reprezentant tentokrát předvedl horší výkon. Problémy měl hlavně v trhu, ve kterém zvládl pouze druhý pokus na 93 kg. V nadhozu potom také druhým pokusem zvládl 111 kg (250 bodů). Oddíl z Nové Role nakonec získal 1202 bodů.
Na zbylých pozicích se již pořadí měnilo. Především to zapříčil oddíl TJ Baník Meziboří (946 bodů). Z tohoto oddílu totiž nezvládli základní pokus v nadhozu Milan Pech a Michal Spilka a poslali tak svůj oddíl až na poslední místo. Naopak porážku z prvního kola dokázal svým soupeřům oplatit oddíl TJ Bohemians Praha B (1158 bodů), který tentokrát skončil na pozici čtvrté. Na pátém místě skončil oddíl Slavoj 1899 Plzeň (1108).
Ve skupině B opět zvítězili vzpěrači SKV Baník Havířov B. Nicméně v tomto kole získali o 40 bodů méně. Přesto jim to na vítězství stačilo. Skvěle vzpíral osmnáctiletý David Mirga. Tento borec se od úvodního kola zlepšil o 10 kg ve dvojboji. V trhu 115 kg a v nadhozu 150 kg jsou velmi hodnotné výkony a znamenaly 337 bodů pro Mirgu. Výborný nadhoz předvedl druhý nejlepší z tohoto oddílu. Patrik Gančarčík sice zůstal na základu 113 kg v trhu, zato v nadhozu zvládl všechny pokusy a třetím pokusem dokázal nadhodit 155 kg (304 bodů). Havířovští vzpěrači získali 1471 bodů.
Na druhé příčce se umístil domácí oddíl TJ TŽ Třinec, který získal o 10 bodů méně než v kole úvodním a nedokázal tak potrápit vítězné tažení Havířova. Mezi tahouny tohoto oddílu patřili Jakub Gorný a Radek Pavlosek, kteří nezkazili žádný pokus a vedli svůj oddíl za dalšími cennými body do celkové tabulky. Prvně jmenovaný Jakub Gorný zvládl 95 kg v trhu a 118 kg v nadhozu (292 bodů). Perfektní výkon podal ovšem také Radek Pavlosek. Jeho osobní hmotnost činila 94,4 kg a při této váze dokázal skočit v trhu pod 125 kg a v nadhozu se úspěšně popral se 160 kg (324 bodů). Oba borci se oproti úvodnímu kolu výrazně zlepšili. Domácí vzpěrači získali 1418 bodů.
Třetí místo tentokrát vybojoval oddíl TJ Sokol Brno Obřany, který vybojoval 1301 bodů. Nejlépe v tomto oddílu vzpíral Václav Moravčík, který zkoušel vzepřít vyšší hmotnosti než v prvním kole, ale nakonec se mu výkonnostní vzestup nepovedl. Moravčík zvládl 115 kg v trhu a 143 kg v nadhozu (285 bodů). V tomto kole nastoupil další důležitý borec pro tento oddíl. Marek Vavřík, který v prvním kole nestartoval, vybojoval pro Brňany 274 bodů za 100 kg v trhu a 130 kg v nadhozu a pomohl tak k většímu bodovému zisku Brna.
Na čtvrté pozici stejně jako v prvním kole skončil oddíl TJ Holešov (1272 bodů). O příčku výše, tedy na pátém místě skončil oddíl TJ Lonka Příbor (1223 bodů), který využil toho, že zlínský Jaroslav Votánek nedokončil soutěž, a tím se uvolnil prostor pro Příborské. Oddíl TJ Sokol JS Zlín 5 získal 1091 bodů.
Havířovští vzpěrači si mohou dovolit v posledním kole nejít „naplno“. Mají náskok dvou bodů na TJ TŽ Třinec. Zajímavý souboj se odehraje o třetí místo mezi oddíly TJ Holešov, TJ Sokol JS Zlín 5 a mezi oddílem TJ Sokol Brno Obřany.
Poslední kola se konají 26. 10. 2013, a to v Rotavě a Třinci.
II. liga ve vzpírání družstev mužů sk. A (2. kolo) - výsledky
| Rotas Rotava A |
| p. |
jméno |
váha |
nar. |
trh |
nadhoz |
dvojboj |
Sinclair |
| 1. |
CSERGE David |
81,2 |
1994 |
105 |
105 |
110 |
125 |
130 |
135 |
240 |
313,5920 |
| |
PIŠTA Patrik |
54,5 |
1996 |
70 |
72 |
72 |
80 |
83 |
85 |
153 |
273,9891 |
| |
ŠEVČÍK Rostislav |
73,5 |
1992 |
68 |
70 |
73 |
90 |
95 |
97 |
165 |
213,4605 |
| |
HRUBÝ René |
83,4 |
1975 |
90 |
95 |
98 |
110 |
115 |
120 |
218 |
262,9952 |
| |
ŠEDLBAUER Jan |
113,6 |
1971 |
105 |
112 |
115 |
130 |
140 |
145 |
260 |
277,0040 |
| |
STANISLAV Petr |
57,1 |
1973 |
70 |
75 |
77 |
80 |
85 |
90 |
165 |
253,6545 |
| |
Družstvo celkem: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1381,2348 |
| Lokomotiva Cheb |
| p. |
jméno |
váha |
nar. |
trh |
nadhoz |
dvojboj |
Sinclair |
| 2. |
MANHART František |
76,6 |
1993 |
70 |
75 |
75 |
100 |
105 |
107 |
175 |
241,0250 |
| |
NOVÝ Zdeněk |
104,6 |
1985 |
100 |
100 |
105 |
120 |
125 |
130 |
235 |
257,1605 |
| |
HOMOLA Miroslav |
92,6 |
1967 |
85 |
90 |
95 |
110 |
115 |
115 |
210 |
241,1220 |
| |
MANHART Václav |
91,9 |
1996 |
100 |
105 |
110 |
145 |
150 |
155 |
265 |
335,2800 |
| |
FORCH Radek |
98,3 |
1985 |
95 |
100 |
100 |
131 |
135 |
140 |
235 |
263,2000 |
| |
KRÁLÍK Josef |
84,1 |
1986 |
95 |
100 |
102 |
115 |
120 |
122 |
220 |
264,3080 |
| |
Družstvo celkem: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1361,0705 |
| TJ Nová Role |
| p. |
jméno |
váha |
nar. |
trh |
nadhoz |
dvojboj |
Sinclair |
3. |
GAJDOŠ Josef |
95,8 |
1968 |
85 |
90 |
90 |
105 |
110 |
110 |
195 |
220,6815 |
| |
NAGY Josef |
98,3 |
1982 |
90 |
95 |
- |
110 |
115 |
- |
210 |
235,2000 |
| |
CHVOJKA Antonín |
76,9 |
1990 |
68 |
72 |
75 |
90 |
95 |
98 |
173 |
218,0146 |
| |
PODŠER Miloš |
80,6 |
1977 |
93 |
93 |
96 |
107 |
111 |
114 |
204 |
250,5324 |
| |
MASTNÝ Václav |
86,8 |
1975 |
97 |
101 |
105 |
124 |
130 |
135 |
235 |
277,9580 |
| |
NEDVÍDEK Jaromír |
118,9 |
1993 |
72 |
77 |
81 |
95 |
100 |
103 |
181 |
210,3939 |
| |
Družstvo celkem: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1202,3865 |
| Bohemians Praha B |
| p. |
jméno |
váha |
nar. |
trh |
nadhoz |
dvojboj |
Sinclair |
| 4. |
MACHYTKA Jan |
84,0 |
1976 |
75 |
80 |
80 |
105 |
110 |
115 |
190 |
228,3990 |
| |
MIZERA David |
83,4 |
1979 |
70 |
75 |
75 |
90 |
95 |
100 |
175 |
211,1200 |
| |
BEČVÁŘ Kamil |
73,2 |
1994 |
63 |
68 |
72 |
93 |
98 |
98 |
165 |
233,9885 |
| |
PALIČKA Aleš |
85,4 |
1994 |
80 |
86 |
86 |
105 |
110 |
111 |
191 |
247,7102 |
| |
KOZEL Martin |
81,2 |
1971 |
75 |
80 |
85 |
90 |
95 |
95 |
175 |
214,0775 |
| |
MENCL Vladimír |
102,7 |
1971 |
90 |
95 |
98 |
110 |
115 |
118 |
213 |
234,6195 |
| |
Družstvo celkem: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1158,7947 |
| Slavoj 1899 Plzeň |
| p. |
jméno |
váha |
nar. |
trh |
nadhoz |
dvojboj |
Sinclair |
| 5. |
HLAVÁČEK Jaroslav |
83,5 |
1965 |
70 |
75 |
77 |
90 |
93 |
95 |
170 |
204,9690 |
| |
ZÍKA Jan |
71,4 |
1977 |
65 |
70 |
75 |
85 |
90 |
95 |
160 |
210,6560 |
| |
RYBÁČEK Michal |
95,1 |
1972 |
95 |
100 |
- |
115 |
120 |
122 |
220 |
249,7440 |
| |
ŠILOV Marek |
90,9 |
1973 |
70 |
75 |
80 |
90 |
95 |
100 |
180 |
208,3860 |
| |
BALOGH Josef |
97,4 |
1991 |
85 |
85 |
85 |
115 |
120 |
121 |
120 |
134,8920 |
| |
ŠVÁB Michal |
93,3 |
1976 |
90 |
95 |
95 |
105 |
110 |
115 |
205 |
234,6225 |
| |
Družstvo celkem: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1108,3775 |
| Baník Meziboří |
| p. |
jméno |
váha |
nar. |
trh |
nadhoz |
dvojboj |
Sinclair |
| 6. |
NAGY Kamil |
105 |
1978 |
103 |
103 |
110 |
120 |
125 |
127 |
230 |
251,3440 |
| |
PECH Miloslav |
84 |
1953 |
65 |
70 |
73 |
95 |
95 |
95 |
70 |
84,1470 |
| |
SPILKA Michal |
101,9 |
1994 |
95 |
95 |
102 |
115 |
115 |
115 |
95 |
124,9465 |
| |
HERINK Tomáš |
97,5 |
1975 |
73 |
80 |
80 |
90 |
95 |
100 |
168 |
188,7816 |
| |
KOVAČ Dušan |
82,5 |
1983 |
105 |
115 |
120 |
130 |
140 |
- |
245 |
297,2340 |
| |
Družstvo celkem: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
946,4531 |
II. liga ve vzpírání družstev mužů sk. A - pořadí družstev
| Pořadí po 1. kole |
| p. | oddíl | Sinclair | body |
| 1. |
Rotas Rotava A |
1 338,64 |
10 |
| 2. |
Lokomotiva Cheb |
1 275,33 |
9 |
| 3. |
TJ Nová Role |
1 239,25 |
8 |
| 4. |
Baník Meziboří |
1 218,10 |
7 |
| 5. |
Slavoj 1899 Plzeň |
1 149,27 |
6 |
| 6. |
Bohemians Praha B |
1 079,91 |
5 |
| Pořadí po 2. kole |
| p. | oddíl | Sinclair | body |
| 1. |
Rotas Rotava A |
2 719,88 |
20 |
| 2. |
Lokomotiva Cheb |
2 636,40 |
18 |
| 3. |
TJ Nová Role |
2 441,64 |
16 |
| 4. |
Slavoj 1899 Plzeň |
2 257,64 |
12 |
| 5. |
Bohemians Praha B |
2 238,71 |
12 |
| 6. |
Baník Meziboří |
2 164,55 |
12 |
II. liga ve vzpírání družstev mužů sk. A (2. kolo) - fotogalerie
Připojujeme také několik fotografií, které na klání družstev skupiny A pořídila Dominika Lokingová, vzpěračka domácího oddílu Lokomotiva Cheb.
Celou fotogalerii naleznete zde.
Za zaslané fotografie a výsledky děkujeme panu Ing. Jaromíru Jílkovi.
II. liga ve vzpírání družstev mužů sk. B (2. kolo) - výsledky
| SKV Baník Havířov B |
| p. |
jméno |
váha |
nar. |
trh |
nadhoz |
dvojboj |
Sinclair |
| 1. |
Veselík Radek |
85,9 |
1971 |
95 |
100 |
103 |
115 |
120 |
125 |
228 |
271,0464 |
| |
Gančarčík Patrik |
94,8 |
1990 |
113 |
120 |
120 |
145 |
150 |
155 |
268 |
304,6356 |
| |
Gerši Filip |
93,7 |
1995 |
80 |
85 |
85 |
100 |
105 |
109 |
194 |
241,6256 |
| |
Dík Roman |
76,7 |
1996 |
79 |
83 |
85 |
100 |
105 |
105 |
183 |
260,9460 |
| |
Mirga David |
84,8 |
1995 |
110 |
115 |
115 |
140 |
150 |
153 |
265 |
337,0460 |
| |
Sivák Lukáš |
68,2 |
1994 |
86 |
90 |
90 |
110 |
115 |
115 |
205 |
297,8365 |
| |
Družstvo celkem: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1471,5105 |
| TJ TŽ Třinec |
| p. |
jméno |
váha |
nar. |
trh |
nadhoz |
dvojboj |
Sinclair |
| 2. |
Janda David |
70,2 |
1989 |
82 |
82 |
86 |
90 |
95 |
100 |
182 |
242,1692 |
| |
Tchurz Oldřich |
103,1 |
1972 |
110 |
113 |
115 |
142 |
147 |
x |
260 |
285,9740 |
| |
Schwarcer Daniel |
78,1 |
1996 |
80 |
85 |
89 |
104 |
109 |
112 |
194 |
272,3642 |
| |
Lysek Jan |
84,4 |
1995 |
80 |
80 |
85 |
100 |
106 |
112 |
186 |
243,0512 |
| |
Gorny Jakub |
79,8 |
1998 |
88 |
92 |
95 |
108 |
113 |
118 |
213 |
292,9911 |
| |
Pavlosek Radek |
94,4 |
1989 |
115 |
120 |
125 |
150 |
155 |
160 |
285 |
324,5295 |
| |
Družstvo celkem: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1418,9100 |
| Sokol Brno Obřany |
| p. |
jméno |
váha |
nar. |
trh |
nadhoz |
dvojboj |
Sinclair |
3. |
Moravčík Václav |
101,9 |
1970 |
110 |
115 |
120 |
137 |
143 |
147 |
258 |
285,0126 |
| |
Drbal Martin |
131,5 |
1975 |
105 |
112 |
117 |
130 |
135 |
140 |
247 |
253,8666 |
| |
Vavřík Marek |
85,5 |
1990 |
90 |
97 |
100 |
120 |
127 |
130 |
230 |
274,0450 |
| |
Štancl Lubomír |
108,1 |
1985 |
100 |
100 |
107 |
120 |
125 |
125 |
232 |
251,0472 |
| |
Lutter Milan |
74,3 |
1956 |
70 |
80 |
85 |
90 |
95 |
100 |
185 |
237,7990 |
| |
Družstvo celkem: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1301,7704 |
| TJ Holešov |
| p. |
jméno |
váha |
nar. |
trh |
nadhoz |
dvojboj |
Sinclair |
| 4. |
Pliska Michal |
82,2 |
1989 |
87 |
92 |
95 |
110 |
117 |
123 |
209 |
254,0395 |
| |
Pliska Ladislav |
105,6 |
1958 |
80 |
85 |
87 |
110 |
117 |
x |
195 |
212,6670 |
| |
Kolář Josef |
69,8 |
1997 |
76 |
80 |
82 |
95 |
100 |
100 |
180 |
270,3720 |
| |
Brázdil Josef |
79,6 |
1990 |
85 |
90 |
90 |
105 |
110 |
110 |
190 |
234,9160 |
| |
Navrátil Petr |
69,8 |
1991 |
95 |
100 |
102 |
120 |
120 |
125 |
225 |
300,4650 |
| |
Družstvo celkem: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1272,4595 |
| Lonka Příbor |
| p. |
jméno |
váha |
nar. |
trh |
nadhoz |
dvojboj |
Sinclair |
| 5. |
Bolom Martin |
85,3 |
1995 |
62 |
67 |
72 |
80 |
85 |
90 |
157 |
207,2853 |
| |
Lukeš Adam |
78,7 |
1991 |
85 |
90 |
92 |
105 |
110 |
115 |
200 |
248,8000 |
| |
Cága Jan |
81,1 |
1989 |
72 |
80 |
85 |
95 |
100 |
100 |
180 |
220,3380 |
| |
Eliáš Jan |
98,9 |
1987 |
85 |
90 |
95 |
115 |
122 |
130 |
225 |
251,3925 |
| |
Přívětivý Robert |
87,0 |
1986 |
100 |
105 |
110 |
140 |
145 |
X |
250 |
295,3750 |
| |
Družstvo celkem: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1223,1908 |
| Sokol JS Zlín 5 |
| p. |
jméno |
váha |
nar. |
trh |
nadhoz |
dvojboj |
Sinclair |
| 6. |
Špidlík Antonín |
88,2 |
1975 |
85 |
90 |
92 |
105 |
110 |
118 |
210 |
246,4980 |
| |
Weniger Robert |
100,5 |
1981 |
75 |
78 |
80 |
95 |
95 |
100 |
178 |
197,6512 |
| |
Běťák Marcel |
86,2 |
1972 |
83 |
86 |
88 |
105 |
110 |
112 |
200 |
237,3600 |
| |
Kužílek Oldřich |
85,5 |
1972 |
110 |
115 |
117 |
130 |
135 |
X |
252 |
300,2580 |
| |
Votánek Jaroslav |
91,8 |
1974 |
95 |
x |
x |
x |
x |
x |
95 |
109,4970 |
| |
Družstvo celkem: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1091,2642 |
II. liga ve vzpírání družstev mužů sk. B - pořadí družstev
| Pořadí po 1. kole |
| p. | oddíl | Sinclair | body |
| 1. |
SKV Baník Havířov |
1 512,0217 |
10 |
| 2. |
TJ TŽ Třinec |
1 428,2748 |
9 |
| 3. |
Sokol JS Zlín 5 |
1 342,9719 |
8 |
| 4. |
TJ Holešov |
1 287,2440 |
7 |
| 5. |
Sokol Brno Obřany |
1 261,0103 |
6 |
| 6. |
TJ Lonka Příbor |
1 208,5868 |
5 |
| Pořadí po 2. kole |
| p. | oddíl | Sinclair | body |
| 1. |
SKV Baník Havířov |
2 983,5322 |
20,0 |
| 2. |
TJ TŽ Třinec |
2 847,1848 |
18,0 |
| 3. |
Sokol Brno Obřany |
2 562,7807 |
14,0 |
| 4. |
TJ Holešov |
2 559,7035 |
14,0 |
| 5. |
Sokol JS Zlín 5 |
2 434,2361 |
13,0 |
| 6. |
TJ Lonka Příbor |
2 431,7776 |
11,0 |
Foto: Dominika Lokingová
Související články: Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.
Zobrazit všechny příspěvky

|