Reklama:

Mistrovství Slovenska silných
mužů 2013 - reportáž a výsledky

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

[Text: Pavol Guga] V sobotu 27. dubna 2013 se krátce po poledni před OC Korzo v Prievidzi střetli siláci Slovenska, aby se utkali o čest a titul nejsilnějšího Slováka. Už startovní listina naznačovala, že to bude tuhý boj do samotného závěru, a tak se i stalo. O této akci jsme Vás, jako tradičně, informovali s předstihem.

Díky OC Korzo se mohou strongmani setkávat před tímto krásným střediskem už několik let. Tento rok však parkoviště před centrem hostilo Mistrovství Slovenka silných mužů, které se každoročně koná v jiném městě.

Na úvod čekalo závodníky netradičně i zvedání klády a nápravy. Zvládnout tři opakování se 105kg kládou a nápravou o hmotnosti 125 kg v nejrychlejším čase - tak zněl úkol, který ne každý zvládnul. Nejlépe si podle očekávání poradil se soukolím František Piroš, který patří nejen na Slovensku mezi nejlepší borce v tlakových disciplínách. Za ním následoval držitel titulu z minulého roku Peter Puzsér. Ten opět zvýšil svoji hmotnost, která představovala přibližně 150 kg. Třetí místo si připsal v úvodní disciplíně Imrich Haver.

Druhou disciplínou bylo přenášení dvou párů kufrů. První o hmotnosti 120 kg a druhý o hmotnosti 150 kg. Vzdálenost byla určena na 20 metrů s oběma kufry. Protože je mistrovství Slovenské republiky otevřený šampionát i pro amatéry, tak SASIM přizpůsobil disciplíny i pro slabší borce. Tuhý boj v druhé disciplíně byl mezi Braňem Golierem, který přišel minulý rok nešťastně o článek prstu, a Igorem Petríkem, který už v úvodu naznačoval, že se chce utkat o nejvyšší příčky. Nakonec si vítězství připsal Golier. Trojici doplnil Ivan Hryhorovskyy.

V krásném letním počasí, kdy teploty převyšovaly 25 stupňů, následovala třetí úloha. Převracení 400kg pneumatiky o osmi opakováních. Prvenství si opět připsal Braňo, který se tak snažil už o svůj šestý titul. Na záda mu ale dýchal jak Igor Petrík, který skončil v převracení pneumatiky druhý, tak i František Piroš, který získal třetí místo v třetí disciplíně. Samozřejmě nesmíme zapomenout ani na Petra Puzséra, který byl skvěle připravený. Všechny čtyři jmenované dělilo od sebe jen pár bodů.

Předposlední zkouškou byly mrtvé tahy s autem Subaru XV. Pan Kladivík byl velmi nápomocný při uspořádání Mistrovství Slovenska silných mužů a tímto mu chceme nejen v rámci SASIMu, ale také jménem závodníků poděkovat. Nepříliš prostoru při vykonávání tahu zapříčinilo různé neshody a hašteření. Kdo měl natrénováno, nevymlouval se a předvedl výkony hodné oka diváka. Nejvíc zdvihů zvládl překvapivě Golier (8 opakování), který nastupoval na disciplínu jako poslední a stačilo mu překonat Petera Puzséra a jeho sedm zdvihů. Třetí místo si dělili Piroš a Petrík, kteří zdvihli automobil 6krát. Do poslední disciplíny tak bylo ještě všechno otevřené a titul mohl získat někdo z výše jmenované čtveřice.

Překvapení se však nekonalo a s těsným, pouze půlbodovým rozdílem si díky impozantním výkonům vybojoval prvenství Braňo Golier. Jednalo se tak už o jeho šestý titul, který naposledy získal v roce 2009 v Banské Bystrici. V roce 2010 měl pak zlomené prsty na rukou a roku 2012 měl problémy s koleny. V roce 2011 se musel sklonit před "comebackem" Pavla Jambora. Avšak tento rok, i bez článku prstu na pravé ruce, získal vytoužený mistrovský primát. Druhé místo obsadil Peter Puzsér, který předvedl maximum své síly, ale na druhý titul si bude muset ještě počkat. Třetí místo si díky kvalitním výkonům odnáší z města Prievidza Igor Petrík. Ten opět nezklamal a dokazuje tak, že stále patří mezi naše nejlepší závodníky.

Mistrovství Slovenské republiky je za námi. Nejsilnějším Slovákem je opět Braňo Golier. Sezóna tedy odstartovala vynikající akcí za přispění OC Korzo, paní primátorky, Subaru Prievidza, pana Kladivíka a všech, kteří napomohli k organizaci celé akce. Následně se uvidíme 12. května na úvodním kole Slovenského poháru silných mužů v Trenčíně na Ostrově.


Výsledky

p.jménobody
1. Braňo Golier70,5 b
2. Peter Puzsér70,0 b
3. Igor Petrík68,5 b
4. František Piroš68,0 b
5. Imrich Haver55,5 b
6. Ivan Hryhorovskyy43,0 b
7. Maroš Kostelanský43,0 b
8. Jaroslav Daňo38,5 b
9. Marek Tóth36,5 b
10. Roland Hegeduš35,0 b
11. Marek Kmoško33,5 b
12. Štefan Tumma26,5 b
13. Marek Markuš26,0 b
14. Martin Dulai19,5 b
15. Peter Supák18,5 b
16. Róbert Valach15,0 b


Mistrovství Slovenska silných mužů 2013Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra