Reklama:

Zbyněk Krejča - dřep 285kg - video

Ronnie.cz > Powerlifting > Osobnosti
Tento článek je velmi starý, informace v něm tedy už nemusí být zdaleka aktuální.

Lehké rozcvičení, chvíle strečinku. Na čince je naloženo 180kg a v kombinaci s vedle stojícím zaplněným leg-pressem, na kterém cvičí dva lehce udělaní kluci, začínají docházet kotouče. „Už jen jednu sérii, neboj, budeš jich mít dost,“ uklidňují Zbyňka Krejču, několikanásobného mistra republiky a třetího z ME 2004 v silovém trojboji, který po jejich železu po očku pokukuje. Do jeho první soutěže této sezóny zbývá 8 týdnů. Začíná druhá etapa tréninku podle ruského trenéra Sergeje Ivanova.

V plánu jsou těžké dřepy, těžké tlaky a dva doplňující cviky. Tvrdá práce na více než dvě hodiny. Základních 180kg je jen na rozehřátí, následujících 220kg jde stejně lehce. V porovnání s vahou, ke které směřuje, to zatím nic není. Na ose přibývají další kotouče - 265kg. „S tím začneme,“ komentuje Zbyněk. Bandáže, speciální dres, opasek. Ruce od magnézia se opírají o činku několik dlouhých vteřin, následuje prudký náraz hrudníkem do osy pro lepší nabuzení a chvíli poté se už chladná osa zarývá do trapézů.

Zaostřím fotoaparát a stisknu spoušť… Než se mi ale hledáček znovu rozsvítí, je po všem. „Pouhá“ dvě opakování jsou u powerlifterů standard a člověk zvyklý na osmičky či desítky kulturistů si musí chvíli zvykat. „Příště jich dáš o 6 víc,“ prohodím směrem k Zbyňkovi. Na potem zalité tváři to však úsměv nevyvolá.

“Dvacet přidáme,“ ozve se pouze. Další dvě opakování. Skupinka lidí, procházejících mezi barem a hlavním sálem, se zastavuje a nevěřícně zírá. Většina z nich Zbyňka zná, i tak je dokáže znovu a znovu svými výkony šokovat.

Při další sérii jde kolem majitel posilovny: „Pokud se nepropadneme do sklepa dneska, tak už nikdy!“ nevěřícně kroutí hlavou. Dalších několik sérií, u poslední zapínám kameru *).

Od začátku tréninku uplynula téměř hodina a dřepy jsou za námi. Zbyněk sundává dres, který odkrývá krvavé vyryté stopy na jeho stehnech. „Zahojí se to do příště?“ ptám se. Odpovědí mi je prosté zakroucení hlavou.


Těmito odstavci začíná článek "Trénink podle Sergeje Ivanova" v prvním čísle IRONMANu, u kterého jsem slíbil videozáznam z tréninku Zbyňka Krejčy. A protože se sliby mají plnit, můžete stahovat o několik řádků níže!


-= 2005-Zbynek-Krejca-bench-220-kg-k.avi =-
-= AVI (DivX 5.2.1) 2,67MB =-


-= 2005-Zbynek-Krejca-drep-285-kg-k.avi =-
-= AVI (DivX 5.2.1) 4,14MB =-


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra