Reklama:
Spalovač tuků Thermogel v akci 1+1 ZDARMA
Oblíbený silný spalovač tuků nyní v akční nabídce! Více zde.

Mistrovství Evropy v silovém trojboji juniorů a dorostu 2013 - reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

Před dvěma týdny, v termínu od 9. do 13. dubna, proběhlo v pražském Karlíně v hotelu Olympic Tristar Mistrovství Evropy v silovém trojboji juniorů a dorostu 2013. Výsledky jsme aktuálně přinášeli v tomto článku. Já Vám teď přináším malé ohlédnutí a pár fotografií, které mi poskytl předseda svazu Miroslav Vacek.

Přípravy závodu se zhostila již lety osvědčená firma Taurus Agency pod vedením Vladimíra Matiho, což je garance toho, že závody byly opět výborně připraveny. Po delší době se závody na přání EPF přesunuly do Prahy, ale i když zde byly pro závodníky zajištěny špičkové podmínky, Plzeň je Plzeň.

Pojďme se podívat, jak závodiště vypadalo. Hlavní dějství závodu bylo v útulném kongresovém sále hotelu Olympic, zde bylo závodiště na vyvýšeném pódiu, takže diváci měli dobrý výhled. Sál byl vyzdoben vlajkami všech zúčastněných států a reklamami sponzorů a samozřejmě pořádně ozvučen. Hned za závodištěm byla ve vedlejší místnosti rozcvičovna, do které se scházelo po mírném nájezdu. V rozcvičovně měli závodníci k dispozici 6 stanovišť a jedno stanoviště na trénink pro ostatní. Většina závodníků byla ubytována přímo v hotelu, takže vše bylo velice pohodlné.

Závod odstartovaly nejnižší váhové kategorie z řad dorostenek a juniorek, poté následovalo slavnostní zahájení, při kterém řekl pár slov předseda svazu Miroslav Vacek a představitelé EPF. Pak se postupně střídaly vždy závody chlapců a dívek v narůstajících váhových kategoriích. I česká republika měla na závodech své zastoupení, tentokrát pouze v juniorských kategoriích, postupně se divákům představili Kateřina Hýblerová, Martina Koutňáková, Jan More, Marcel Murárik, Jan Moravec, Tadeáš Kronovetr, Filip Sobotka, Tomáš Novák, Martin Kozák a Pavel Uher.

Jako první se domácím divákům představil Jan More z Klatov v juniorské kategorii ve váze do 66 kg. Honza bojoval statečně a v mrtvém tahu získal pro české barvy první medaili, když s výkonem 230 kg získal bronz. Celkově s výkonem 555 kg obsadil 5. místo. Jako další se představila ve váze do 63 kg Kateřina Hýblerová, která s celkovým výkonem 310 kg obsadila 7. místo. Nejlepšího výsledku z našich reprezentantů se podařilo dosáhnout Martině Koutňákové, která ve váze do 72 kg, poté co vypadla norská favoritka Marte Elverum na benči, vybojovala titul mistryně Evropy s výkonem 470 kg. Po dlouhé době jsme opět slyšeli hrát naši krásnou hymnu. Martina navíc svým výkonem ve dřepu 190 kg vytvořila nový český rekord a stejně tak i v totalu s 470 kg. Dalšího skvělého úspěchu dosáhl Tadeaš Kronovetr, který ve váze do 93 kg vybojoval v dřepu bronzovou medaili za výkon 305 kg a celkově zvládl 770 kg, což jsou také nové české rekordy. Na soutěži obsadil úspěšné 7. místo. V té samé kategorii startoval i Jan Moravec, ale tomu se závod nepovedl, neboť nezapsal ani jeden pokus ve dřepu. Další úspěšné místo pak vybojoval v nejobsazenější váze do 105 kg Filip Sobotka, který s výkonem 850 kg obsadil 8. místo. Jeho výkony - ve dřepu 340 kg, v benči 220 kg a v totalu 850 kg - jsou opět novými českými rekordy. Hezký výkon předvedl i Martin Kozák ve váze do 120 kg, který s výkonem 805 kg obsadil 5. místo. I ostatní reprezentanti však bojovali statečně a za to jim patří velké uznání.

Ze zahraničních sportovců musím vyzdvihnout výkony dorostenců, a to vítěze do 83 kg Ukrajince Danyla Kovalyova, který v dřepu výkonem 310 kg vytvořil evropský rekord, pak druhého ve váze do 93 kg, Ukrajince Eduarda Frolova, který v dřepu vytvořil světový rekord výkonem 320 kg, a Němce Jagera Kevina ve váze do 105 kg, který výkonem 245 kg v benči vytvořil také světový rekord. Z juniorů pak nádherné výkony předvedl vítěz kategorie do 83 kg, Ukrajinec Roman Martynenko, který v benči výkonem 250 kg vytvořil evropský rekord, a pak vítěz "stopětky", Estonec Raus Alex-Edvard, který nazvedal neskutečných 967,5 kg.

O vysoké kvalitě závodníků na mistrovství svědčí i překonání 7 evropských a 2 světových rekordů. Myslím, že pokud to půjde takhle dál, budeme v budoucnu svědky opravdu fantastických výkonů. Po skončení závodu proběhlo slavnostní ukončení, které proběhlo v kongresovém sále sousedního hotelu Olympic, kde byly předány poháry pro vítězné týmy a nejlepší sportovce dle Wilksových bodů. Jako tradičně se celé mistrovství uzavřelo bohatým rautem. Na závěr bych chtěl ještě vyzdvihnout perfektní práci nakladačů, kteří nedopustili, aby došlo k jakémukoliv zranění.


Mistrovství Evropy juniorů a dorostu v silovém trojboji 2013 - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínJim Manion vyvrací spekulace o tom, ž...
Zodiak411 (15:32) • Aspoň tady bude zase klid. Nicméně by si to už i zasloužilo pamětní desku ve stylu,ve s...
magazínJim Manion vyvrací spekulace o tom, ž...
Diegito (11:43) • škoda smazání posledního příspěvku mimo mísu tohoto portálu. Zrovna tohle jsem si chtěl...
magazínJim Manion vyvrací spekulace o tom, ž...
Ronnie (10:25) • Tak mi to stačilo a toho blázna jsem (zase) zabanoval. Prosím, pokud se to zase někdy o...
magazínJim Manion vyvrací spekulace o tom, ž...
maxpoint97 (09:07) • Rando, já jen doufám, že jsi neplodnej. Je mi jasný, že s takovým imbelicem, jako jsi t...
magazínJim Manion vyvrací spekulace o tom, ž...
th.0th (08:36) • Hele, Rando, a teď vážně. Nikde jsem se nesetkal s popíračem kulatosti Země. Pro tebe n...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra