Reklama:
DNES končí 12 akcí Extrifit 1+1!
V noci definitivně končíme, poslední šance k nákupu! Více zde.

Mistrovství ČR v silovém trojboji mužů a žen 2013 - reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

V sobotu 6. 4. 2013 se v Kuřimi odehrála poslední mistrovská soutěž jarní sezóny. Konalo se zde 21. Mistrovství mužů a žen v silovém trojboji. Výsledky jsme Vám přinesli již minulý týden zde. Jako tradičně se pořadatelství ujal pan Jiří Skopal se svým týmem - členy místního oddílu KST Kuřim.

Mistrovství bylo rozděleno do dvou částí. Na dopolední byli na funkci rozhodčích nominováni Ivan Karpíšek, Jiří Zimula a Stanislav Krček. Delegátem celého mistrovství se stal předseda svazu Miroslav Vacek. Po prezentaci a slavnostním zahájení začala v 9 hodin vlastní soutěž. V ní se představilo 7 žen ve dvou sloučených kategoriích a 9 mužů v jediné mužské sloučené kategorii do 74 kg a v kategorii do 83 kg.

Ve sloučené kategorii do 63 kg zvítězila s 369,40 body Wilkse Eva Bánovská ze Zlína. Také další kategorie žen do 84 kg byla sloučená. S přehledem zde zvítězila Jana Szmigielová ze Sokola Domažlice. Ta se stala také s 401,69 body Wilkse nejúspěšnější ženou celého šampionátu.


Jana Szmigielová

V závěru mistrovství jsem Janu požádala o krátký rozhovor:

Dovolte, abych vám pogratulovala k dnešnímu výkonu a úspěchu. Jak se vám dnes závodilo, a jak hodnotíte svůj výkon?

Na závody jsem odjížděla a už mi nebylo vůbec dobře. V sobotu jsem se cítila ještě hůř, tak jsem původně plánované základy snížila. Potřebovala jsem jistotu, že základní pokusy zvládnu. Nakonec se vše docela povedlo. Na dřepu jsem zvládla 160 kg, což je moje vyrovnané maximum, na bench-pressu jsem dala 95 kg, což je moje letošní maximum. V mrtvém tahu jsem zkusila třetím pokusem 170 kg, ale už mi nezbyla síla.

Jaké máte další plány?

V současné době se musím vymarodit. Příští týden začnu opět trénovat a 8. května 2013 mě čeká mistrovství Evropy v trojboji, které se bude konat v Plzni. Doufám, že se mi povede vylepšit letošní maximum v trojboji.

Chtěla byste někomu touto cestou poděkovat?

Poděkovat bych chtěla příteli, který mě podporuje, pomáhá mi s tréninkem a jezdí se mnou na všechny závody. Také děkuji za podporu od TJ Sokol Domažlice, za který závodím. Nemůžu zapomenout na rodiče - ti nám vždycky hlídají našeho pejska, když jsme na závodech...

Děkuji za rozhovor, přeji vám především uzdravení a další skvělé výsledky na soutěžích.


V jediné sloučené mužské kategorii zvítězil nymburský Karel Ruso s 456,00 body Wilkse. V následující pětičlenné kategorii do 83 kg pokořil své soupeře domácí závodník Lukáš Tkadlec, který nazvedal 732,5 kg v trojboji.

Odpolední část odstartovala ve 14 hodin a patřila už výhradně mužům. Ve váhové kategorii do 93 kg se jich představilo sedm a vítězem se stal Tomáš Poles z Vítkovic s celkovým výkonem 772,5 kg. Nejobsazenější kategorií mistrovství byla kategorie do 105 kg s devíti účastníky. Po napínavém souboji s domácím Pavlem Župkou zvítězil o 10 kg nymburský Jaromír Sršeň, jehož celkový výkon měl hodnotu 835 kg. Pět borců do 120 kg se utkalo o tituly mistrů ČR. Vítězně z tohoto klání vyšel Tomáš Šárik z KST Jihlava. Ten nazvedal 935 kg v trojboji a stal se tak rovněž absolutním vítězem celé soutěže.

Zlato v nejtěžší kategorii nad 120 kg získal pro TJ Sokol Nymburk Pavol Demčák za 877,5 kg v trojboji. Na regulérnost výkonů odpolední části dohlíželi na pozici rozhodčích Josef Švejda, Zdeněk Zelinka a Antonín Soušek.


Tomáš Šárik

Stejně jako v ženské kategorii jsem i absolutnímu vítězi v kategorii mužů položila pár otázek:

Gratuluji ti, Tomáši, k dnešnímu skvělému výkonu a vítězství. Jak se tobě dnes závodilo?

Jsem samozřejmě rád, že jsem vyhrál. Se svým výkonem ovšem absolutně spokojený nejsem. Dřep mi nevyšel, dal jsem pouze základ. Očekával jsem, že dám o 20, 30 kilo víc, což bohužel nevyšlo. Obnovilo se mi zranění a na poslední pokus jsem ani nenastoupil. Naproti tomu mě celkem překvapil benč. V mrtvém tahu jsem dal svůj standardní výkon. Zkoušel jsem sice rekord, ale do něj mi ještě dost chybělo. Na svém výkonu musím ještě zapracovat.

A plány?

Co nejlépe obstát na květnovém ME v kategorii do 120 kg. Zlepšit dřep, něco přihodit na benč. Má představa je dát 980 kg. Ale to jsou zatím plány, realita může být jiná, uvidíme tedy, jaká bude skutečnost. A na podzim liga a MS v Norsku, pokud vydrží zdraví.

Jaké používáš doplňky stravy?

V současné době jsou to doplňky od firmy Vision Nutrition, s nimiž jsem spokojený. Před soutěží navíc kreatin, glukosamin na klouby, vitamíny a minerály.

Chtěl bys někomu poděkovat?

Osobního sponzora nemám, ale největší poděkování patří mé rodině a zejména manželce, která mě velmi podporuje.

Děkuji za rozhovor, přeji ti pevné zdraví a další skvělé výkony a umístění na soutěžích.


Na sobotním mistrovství bylo uskutečněno několik pokusů o národní rekord. Platné se nakonec staly tři. V dřepu stávající rekord pokořil Antonín Pavlovec v kategorii do 93 kg. Nový rekord má díky tomuto vítkovickému závodníkovi novou hodnotu 310,0 kg. V benči se stal rekordmanem Zbyněk Krejča z Nymburku v kategorii do 120 kg s výkonem 280 kg. Poté ho tentýž závodník následujícím platným pokusem navýšil o dalších 5 kg.

V celkovém hodnocení oddílů se na medailových místech umístily oddíly:

1. TJ Sokol Nymburk
2. TJ Olympia Zlín
3. KST Kuřim

V rámci vyhlašování výsledků byly také slavnostně předány ceny pro nejlepší sportovce ČSST za rok 2012. Z přítomných závodníků byly ceny předány Aleně Krčmářové za nejlepší závodnici v kategorii žen. Zástupcům TJ Sokola Nymburk předal ocenění Ivan Karpíšek za nejúspěšnější oddíl roku 2012. Z rukou kuřimského starosty pana Ing. Draga Sukalovského převzal cenu za nejúspěšnějšího juniora roku 2012 Lukáš Tkadlec, který skvěle reprezentuje místní oddíl.

Soutěž v Kuřimi měla jako tradičně spád, velkým plusem jsou prostory, zázemí, prostorná, výborně vybavená rozcvičovna. Ke sportovnímu zážitku přispívá kromě perfektních výkonů i moderování Milana Pelešky, který dovede atmosféru skvěle vygradovat.

Kromě organizátorů a nakladačů patří obrovské poděkování také sponzorům, bez nichž by žádná soutěž nemohla být pořádána. Na té v Kuřimi se podíleli: Město Kuřim, Vision Nutrition a televize KME, spol. s r. o.


Mistrovství ČR v silovém trojboji mužů a žen 2013 - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínMr. Olympia 2020 s Mamdouhem Elssbiay...
deiw (11:41) • Popravdě minulý rok Cedric byl podobný případ. Měl dost bodů ještě z konce roku 2018 (p...
magazínMr. Olympia 2020 s Mamdouhem Elssbiay...
decarabas (09:06) • No neviem, nie je prvy ani posledny, ktory dostal zvlastne pozvanie. Nic na tom nevidim...
magazínMr. Olympia 2020 s Mamdouhem Elssbiay...
havlic (08:35) • ...no a věřím, že vyhraje...protože `chudáček malý` měl Covid, tak mu to dáme, zaslouž...
magazínMr. Olympia 2020 s Mamdouhem Elssbiay...
Paulie02 (22:16) • Snad jednou přijde tvrdý a totálně vyrýsovaný... Potřeboval by poradit od Doriana *2*
magazínSissy dřepy - ideální cvik pro domácí...
DAVID.KOVACIK96 (16:29) • Já jsem například sissy dřepy zařadil a naopak mi to pomohlo (y) a žádný poškození nepo...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra