Reklama:

Mistrovství ČR v silovém trojboji RAW 2013 - reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

Poslední březnový víkend se v Brně konalo 1. Mistrovství České republiky mužů a žen v silovém trojboji bez podpůrných dresů - RAW. Výsledky jsme Vám v tomto týdnu již přinesli zde. Pořadatelství se ujal oddíl PWL Vision Nutrition Dětřichov pod taktovkou pana Jana Fila, který byl zároveň i ředitelem a konferenciérem celého mistrovství. Tato soutěž byla nejen nominačním závodem pro MS, ale byla otevřená i pro slovenské závodníky, kteří se klání také zúčastnili.

Z důvodu velkého počtu přihlášených závodníků bylo mistrovství rozděleno do dvou dnů. V sobotu 30. 3. 2013 se představilo celkem 49 soutěžících v juniorských, dorosteneckých a ženských kategoriích. Dále se o tituly mistrů ČR utkali muži do 74 kg a 83 kg. Méně obsazené kategorie byly sloučeny a závodníci v nich byli hodnoceni dle Wilkse.

Zlato ze sloučené kategorie juniorek putovalo zásluhou Simony Vráblové na Slovensko. Vítězkou ve sloučené kategorii žen do 72 kg se stala Barbora Labidi z Prahy, která zároveň získala výkonnostní třídu Elite. Stejné výkonnostní třídy dosáhla i Hanka Takáčová, která vyhrála druhou sloučenou kategorii žen - nad 72 kg. Mezi dorostenci zvítězil Adam Porteš ze Zlína. Nejobsazenější kategorií sobotního klání se stala kategorie juniorů. V 6 váhových kategoriích se představilo 20 závodníků. Jedinou sloučenou kategorií mužů se stala kategorie do 74 kg. Utkalo se zde 5 závodníků a prvenství patřilo Michalu Pavlíčkovi ze Sokolova. Sobotu uzavřela skupina do 83 kg. V konkurenci 8 borců zvítězil zaslouženě krnovský Rémy Krayzel.

Delegátem byl Miroslav Vacek a na pozicích rozhodčích zasedli pánové Ivan Karpíšek, Jaroslav Doleček a Ján Schwarz.

Druhý den se ujal funkce delegáta svazu pan Ivan Karpíšek a na regulérnost výkonů dohlíželi Lukáš Doubek, Zdeněk Zvonič a Radek Giebl. Ve čtyřech váhových kategoriích se utkalo 33 borců.

Nejobsazenější kategorií celého mistrovství byla kategorie do 93 kg. Zlato z ní putovalo zásluhou Marka Koláře do Kuřimi. Ten jako jediný z mužů získal výkonnostní třídu Elite. Mezi sedmi muži do 105 kg zvítězil vítkovický Ondřej Havránek po napínavém souboji s Janem Binkem za Svitav a Karlem Radou ze Staňkova. Stejný počet účastníků se představil i v následující kategorii do 120 kg. Zde kraloval Dominik Olexa ze Slovenska. V poslední kategorii, nad 120 kg, s velkým náskokem zaslouženě zvítězil Pavol Demčák z Nymburka.

Z důvodu premiérového konání mistrovství bylo v obou dnech překonáno mnoho národních rekordů. Protože byla soutěž rozdělena do dvou dnů, nevyhlašoval se zde absolutní vítěz.

Mistrovství bylo po organizační stránce dobře zvládnuté, i přes velký počet soutěžících zde nedocházelo ke zbytečným prostojům. Nakladači se dobře zhostili své role a díky nim zde nedošlo k žádnému úrazu.

Velké poděkování patří zejména firmě Vision Nutrition, která je generálním sponzorem nejenom na této soutěži, ale i na všech ostatních soutěžích konaných v tomto roce pod záštitou ČSST.

Po ukončení mistrovství jsem se zeptala pana Miroslava Vacka, delegáta mistrovství a předsedy ČSST, jak hodnotí soutěž a jaký má názor na RAW.

Velmi mě potěšila hojná účast závodníků na tomto průkopnickém ročníku. Z toho důvodu také muselo být mistrovství rozděleno do dvou dnů. Ukázalo se, že je to cesta, kterou se můžeme do budoucna vydat a přilákat nové členy a účastníky závodů, například z řad vzpěračů, kulturistů a lifterů, kterým nevyhovuje soutěžení v dresech. Myslím si, že soutěže bez dresů jsou vhodné zejména pro mládežnické kategorie a budou mít vliv i na rozšíření členské základny a určitě si najdou své příznivce. Potěšilo mě také zjištění, že vedle sebe mohou kvalitně fungovat soutěže s dresy i RAW. Do budoucna plánujeme rozšíření i o základní kola pro Čechy a Moravu. Předpokládám, že tyto soutěže budou pro náš sport přínosem.


Mistrovství ČR v silovém trojboji RAW 2013 - fotogalerie

První den - sobota 30. 3. 2013

Druhý den - neděle 31. 3. 2013Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínSlavoj Bednář - rozhovor po sezóně a...
silapo.72 (06:44) • Ano bylo, dodatecne dostal Cenu sympatie + nejake financni oceni
magazínSlavoj Bednář - rozhovor po sezóně a...
ygg (23:01) • Jj, to byl tenkrát slušný zářez, byť jak píšeš neúmyslný. Nebylo tam taky nějaké oceněn...
magazínSlavoj Bednář - rozhovor po sezóně a...
PavelV (21:29) • Tam vznikla chyba v součtu, jak později interně vyšlo najevo. Pořadatel (EVLs) se mu om...
magazínSlavoj Bednář - rozhovor po sezóně a...
1boris111 (20:28) • Slavojovi nikdo nebere to,že objemy a připravenosti na přední příčky má,ale stále si ne...
magazínLenka Červená - rozhovor po Mistrovst...
Noremorsedan (19:41) • Lenko, Jste naprosto neuvěřitelná! Úžasná, perfektní...prostě skvělá! Moc Vám fandím, a...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra