Reklama:

Mistrovství ČR v bench-pressu
juniorů a masters 2013 - rozhovory

Ronnie.cz > Powerlifting > Osobnosti

V sobotu 16. 2. 2013 se ve Zbýšově konal 9. ročník Mistrovství ČR v bench-pressu dorostu, juniorů a masters. Snažím se ke svým článkům přidávat rozhovory s absolutními vítězi. Ve Zbýšově jich ovšem bylo devět, a protože by se do již uveřejněného reportu nevešly, část jich přináším nyní. Všichni dotazovaní byli velmi vstřícní a dodatečně jim ještě jednou gratuluji k výkonům i vítězství.

Všem jsem položila stejné otázky. Děkuji za ochotu a přeji, ať se jim splní všechny jejich plány.Jindřich Škubal - uprostřed

Jindřich Škubal

Jako prvního jsem oslovila vítěze v kategorii dorostenců, Jindřicha Škubala z Vejprnic, který za výkon 135,0 kg získal 94,32 bodů Wilkse.

Jak hodnotíš soutěž a svůj výkon, jak se ti závodilo?

Soutěž hodnotím 8 body z 10. Svůj výkon nehodnotím moc dobře. Chtěl jsem zvednout 140 kg a chyběl mi pouze kousíček, takže musím víc zapracovat, abych se zlepšil. Ve Zbýšově se mi závodilo dobře. Atmosféra byla pěkná, klid při tlaku, akorát rozcvičovna byla občas moc plná.

Jaké máš další sportovní plány?

Plány do budoucna zatím moc nemám, uvidíme, co se naskytne, ale jedno mohu slíbit - posilovat nikdy nepřestanu.

Chceš někomu touto cestou poděkovat?

Chtěl bych poděkovat hlavně rodině, trenérům a kamarádům, kteří mě podporovali, věřili mi. Ještě děkuji všem ostatním, kteří mi fandili.

Jak často trénuješ, používáš nějaké doplňky stravy?

Občas používám proteinové koncentráty, cvičit chodím dvakrát týdně, ale poslední dobou už mi to nestačí, tak jsme si s tátou zařídili takovou menší posilovnu doma. Proto budu nyní již trénovat později.


Martina Koutňáková

Druhou dotazovanou byla vítězka a zároveň držitelka nového českého rekordu Martina Koutňáková ze Sokola Pohořelice.

Jak hodnotíš soutěž a svůj výkon, jak se ti závodilo?

Soutěž rozhodně hodnotím kladně. Do Zbýšova vždy jezdím ráda, a to nejen proto, že to mám kousek. :) Hodně se mi líbilo, že se závodilo na pódiu, a tak bylo nejen lépe vidět na závodníky, ale vznikl také další prostor na odpočívání mezi pokusy. Mně samotné se závodilo docela dobře, šla jsem na tento závod z plného tréninku, takže jsem výsledek moc neřešila a navíc jsem si dres zkoušela akorát týden před závody. O to víc mě překvapilo, kolik jsem zvedla a že to hlavně bylo ještě s rezervou.

Jaké máš další sportovní plány?

V plánu mám zůstat zdravá a hlavně si už nevyrábět žádná zranění. Co se soutěží týče, tak z trojboje určitě pojedu na MČR juniorů a na co se zejména připravuji, je ME juniorů, které se koná letos v Praze. Po něm už začíná atletická a ocelácká sezóna, na což zatím moc netrénuju, ale po Evropě začnu. Už se na to taky moc těším. A co bude na podzim, to zatím nevím.

Chceš někomu touto cestou poděkovat?

Moc bych chtěla poděkovat mé kamarádce Pavle Kladivové za konzultace nejen samotného tréninku, ale všeho možného, co k závodění taky patří, dále Radkovi a Petrovi, což jsou kluci, s kterými trénuji a bez jejichž pomoci bych toho asi moc nenatrénovala, mým spolužákům za svatou trpělivost a materiály ke studiu a v neposlední řadě klukům z oddílu a hlavně tedy předsedovi, že se o mě na závodech tak hezky stará. Všech si moc vážím a touto cestou jim děkuji.

Jak často trénuješ, používáš nějaké doplňky stravy?

Trénuju často, hodně a ráda. V posilovně se momentálně vyskytuju pětkrát týdně a kombinuji to s během, plaváním a bruslením. Velký důraz kladu také na strečink. Co se stravy týče, tak se snažím jíst aspoň trochu kvalitně, trénuje se mi tak mnohem lépe. Ze suplementace v současné době používám BCAA, glutamin, kloubní výživu, kreatin, protein a čokoládu. :)


Petr Toman

Vítězem juniorské, na počet nejobsazenější kategorie se stal Petr Toman z SK Zlobr Sedlčany. Nazvedal 265,5 kg, za které získal 149,49 bodů Wilkse.

Jak hodnotíš soutěž a svůj výkon, jak se ti závodilo?

Ve Zbýšově to byly skvělé závody, ve skupině nás bylo hodně, takže jsme se museli v rozcvičovně dobře domlouvat a prostřídat s ostatními. Tento závod mi moc nesedl, protože jsem absolvoval už tři závody během tří týdnů. Tělo už ke konci docela rezignovalo, takže výkon bych hodnotil průměrně, mohlo to být i lepší. Nakonec mi výkon zajistil absolutní prvenství, ale nedokázal jsem opakovat výkon z Třeboně, kde jsem dal 267,5 kg.

Jaké máš další plány?

Vzhledem k tomu, že jsem posledním rokem v juniorech, tak bych chtěl co nejvíce navýšit svůj dosavadní juniorský rekord v bench-pressu (267,5 kg). Dále bych chtěl jet na MS v bench-pressu do Litvy, kde bych byl spokojený s výkonem 280 kg. Na podzim bych chtěl být také více konkurenceschopný v celém silovém trojboji, kterému jsem se dlouhou dobu bránil. Až vedoucí oddílu Jiří Prášek mě na podzim zpracoval a přemluvil mě k tomu. Nicméně samotný bench-press bude pro mě nadále hlavní prioritou. Mimo trénování musím taktéž myslet na školu, kterou bych chtěl letos dokončit.

Jak vypadala příprava?

Příprava trvala 9 týdnů. Frekvence trénování je vždy stejná, chodím cvičit třikrát týdně, obvykle pondělí, středa, pátek. Prvních 6 týdnů jsem se snažil spíše o větší tréninkové volume. V pondělí jsem jezdil těžké dřepy, dotlaky na nižší i vyšší boardy, které jsem jezdil v super ramu. Středa patřila těžkým mrtvým tahům, dotlakům na úzko. V pátek klasické benče v super ramu, těžké tlaky na ramena a lehké dřepy. Nic převratného, jen postupné přidávání každý týden. Poté jsem jezdil tři týdny do Sedlčan do oddílu na těžké pyramidy ve vybavení, kde jsem se snažil pilovat techniku.

Jak doplňky využíváš a jak se stravuješ?

Co se týče doplňků, tak jsou to ty základní jako BCAA, protein, kreatin. Ve stravě si potrpím na vyšší příjem masa.

Komu bys poděkoval?

Chtěl bych poděkovat mé přítelkyni, která je zároveň i můj "sparingpartner" při tréninku. Velký dík patří také mému novému oddílu SK Zlobr Sedlčany, kde je super kolektiv a mám zde také skvělé podmínky pro trénování a také úžasnou podporu. Nesmím samozřejmě zapomenout poděkovat rodičům, kteří mě finančně podporují, a zejména tátovi, který mě při závodu obskakuje i v rozcvičovně. V poslední řadě všem známým a kamarádům.


Hana Takáčová

Velmi ochotná byla i nejlepší žena v kategorii M2 a zároveň nejúspěšnější žena celého mistrovství, paní Hanka Takáčová.

Jak hodnotíš soutěž a svůj výkon, jak se ti závodilo?

Na závody do Zbýšova se vždy těším. Jsou super připravené a dobře se tam závodí. Lidi jsou tam příjemní a vstřícní.

Přes moje zdravotní problémy, se kterými se již delší dobu potýkám, se mi závodilo velice dobře. Ani jsem nedoufala že dám víc jak 130 kg. Zdravotně se dávám do pořádku, tak věřím, že do republiky v benči, ale i v trojboji se dokážu dobře připravit.

Jaké máš další sportovní plány?

Pak bych chtěla absolvovat MS masters v benči, které se koná v Praze, ME masters v benči, to pořádá Bulharsko na podzim, a ME masters v trojboji které pořádá Lucembursko. Ale vrchol mojí sezóny bude na Floridě, kde se koná MS masters v trojboji. Na tyto závody se připravuji a doufám, že ten šrumec zvládnu.

Chceš někomu touto cestou poděkovat?

Moje poděkování patří firmě Rudolf Kampf a městu Nové Sedlo. Tito moji dlouhodobí sponzoři mi již léta pomáhají, abych tak náročný program finančně zvládla.

Jak často trénuješ, používáš nějaké doplňky stravy?

Trénovat chodím třikrát týdně a vlastně každý pracovní den mám první tréninkovou fázi. Ráno trénuju v práci, jelikož výroba porcelánu je fyzicky velmi náročná. Odpoledne v pondělí, středu a pátek se sejdeme v posilovně a tam s kolegou Hodíkem, Blinovem, Kováříkem a kolegyní Reifovou makáme na přípravě na závody.

Doplňky stravy dostávám částečně od svazu ČSST, za což jim moc děkuji, a ostatní mi doporučí slečna Gabriela Reifová, která šéfuje Vitalandu, kde prodávají doplňky stravy od více distributorů a je tam tímto velký výběr.Zleva Jaroslav Šoukal, Petr Toman

Jaroslav Šoukal

Dalším dotazovaným se stal Jaroslav Šoukal z Vejprnic. Byl nejen absolutním vítězem v kategorii M1, ale se 153,62 body i absolutním vítězem všech mužských kategorií.

Jak hodnotíš soutěž a svůj výkon, jak se ti závodilo?

Do Zbýšova jsme s týmem přijeli už v pátek před soutěží, přespali jsme a v sobotu ráno vyrazili na závod. Ve Zbýšově se mi na soutěžích daří, i letos tomu tak bylo. Soutěž byla dobře připravená na všech úrovních. Samotný závod byl u mě v kategorii dost napínavý, protože se sloučily váhovky, a tak jsme museli hlídat soupeře a přepočítávat dle Wilksových tabulek výkony. Soutěž jsem nakonec vyhrál jak v kategorii, tak i absolutně. S výkonem sem nebyl spokojen, protože ze soutěže z Třeboně, která se konala o týden dřív, jsem si přivezl zranění - natažený kloubní úpon v rameni - důsledek chyby hlavního rozhodčího, který mi zapomněl dát pokyn TLAK. Takže jsem byl opatrný a závodil tak, abych soutěž dokončil, a z těchto důvodů jsem absolvoval jen dva soutěžní pokusy.

Jaké máš další sportovní plány?

Díky loňské sezóně, ve které se mi dařilo, bych navázal rád na výkony a úspěchy a přidal i nové rekordy. Zúčastním se letos všech republikových soutěží s návazností na MS v benči masters v dubnu v Praze, na ME v trojboji open v Plzni, na MS v benči open v Litvě, na ME v trojboji masters v Lucembursku, na ME v benči open v Bratislavě, na MS v trojboji masters v USA a na závěr na ME v benči masters v Bulharsku.

Chceš někomu touto cestou poděkovat?

Moje velké díky a osobní uznání patří celému mému týmu z Vejprnic a vyzvednout bych chtěl přístup mého osobního trenéra Františka Horníka, u kterého v posilovně trénuji, a přístup a toleranci mojí manželky Pavlíny, která je druhou nejdůležitější členkou mého týmu. Všem jim za odvedenou práci děkuji, protože mé výsledky a úspěchy jsem dosáhl hlavně díky nim.

Jak často trénuješ, používáš nějaké doplňky stravy?

Trénuji dvakrát týdně, v posilovně trávím tak 4 - 5 hodin. Nazvedám okolo 20 tun železa, ostatní dny relaxuji a regeneruji. Doplňky stravy používám, protože bez nich by to bylo o moc těžší, užívám kloubní výživu, aminokyseliny, kreatin, proteiny a další suplementy. Trénuji už 27 roků, a protože mě to pořád baví, chtěl bych v tom pokračovat i nadále, pokud nepřijde žádné zranění. Sponzory žádné nemám, vše od doplňků stravy, vybavení na soutěže a vybavení posilovny a všechny cesty za soutěžemi, i ty zahraniční, si financuji sám.


Antonín Šota

Mezi nejstaršími muži zvítězil Antonín Šota z Klatov. Za výkon 195,0 kg získal v kategorii M3 111,03 bodů Wilkse.

Jak hodnotíš soutěž a svůj výkon, jak se ti závodilo?

Soutěž ve Zbýšově byla kvalitně připravena a se svým výkonem jsem spokojen, protože je to můj rekord v masters 3. Závodilo se mi dobře i přes zraněné rameno a nachlazení.

Jaké máš další sportovní plány?

Plánuji se zúčastnit dubnového mistrovství světa v bench-pressu v Praze a samozřejmě se co nejlépe umístit.

Chceš někomu touto cestou poděkovat?

Chci poděkovat mému doprovodu za podporu a pomoc.

Jak často trénuješ, používáš nějaké doplňky stravy?

Trénuji bez doplňků stravy, maximálně 12° Prazdroj. Jinak trénuji, jak mi to zdraví umožní, momentálně tak 2x za měsíc.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ INZERÁTYpráce recepční(obsluha)do fitness-brig...
Olympia Fitness Praha(Opatov,Hostivař) hledá brigádníky do svého týmu - STUDENTKU/STUDENTA na poz...
bazar Sběratel koupí větší sbírku pošt...
Vášnivý sběratel koupí větší sbírku poštovních známek. Solidní jednání a okamžitá platba. 777097...
práce Hledáme instruktory/ky
Nový prémiový fitness klub v nově vznikající čtvrti DOCk na Palmovce hledá spolehlivé instruktory...
seznamka Asiat hledá svalovce na společné posi...
Štíhlý asiat, nepříliš zkušený v posilování, hledá svalovce na společné posilování, který by mi p...
bazar Chodící pás - Walking program
Prodám 11 kusů chodících / běžeckých pásů s 0,5 kg činkami pro Walking program. Vhodné jak pro tr...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra