Reklama:
Protein Caffé Latte v akci 1+1!
Zbývá jen 62 ks za exkluzivní cenu! Více zde.

Ohlédnutí za Sport
Festivalem Slovakia 2012

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

Před několika týdny se konala na Slovensku velká událost Sport Festival Slovakia 2012, k níž jsme Vám přinášeli pravidelně informace. Pokud jste na ní byli, určitě jste si celou akci náramně užili, pokud ne, věříme, že Vás potěší malé ohlédnutí očima Petra Richtára a Pavla Chámy.


[Text: Petr Richtár, Pavel Cháma] Zdravíme čtenáře Ronnie.cz. V sobotu 8. 12. se konala v Trenčíně soutěž Sport Festival Slovakia 2012, na kterou jsme s Pavlem Chámou přivezli z Kutné Hory účastnice Golem Classic 2012 - Veroniku Žižkovou, která skončila na „golemu“ první, a Martinu Kašíkovou, která skončila na místě pátém.

Na cestu jsme se vydali již v pátek, protože ubytováni jsme byli až v Považské Bystrici, tedy skoro 400 km od domova. Slovenští pořadatelé nám vyšli vstříc a zajistili nám ubytování z pátku na sobotu a ze soboty na neděli - to jsme nakonec ani nevyužili.

Veroniku jsem vyzvedl v Kutné Hoře na nádraží a jeli jsme pro Martinu, která už čekala v místní hardcore posilovně Golem´s Gym. Udělali jsme pár fotek a vyrazili za Pavlem, který byl po celou cestu řidičem a vedoucím celého zájezdu. :) Cesta byla dlouhá, tak jsme si ji krátili různými rozhovory o cvičení, jídle, soutěžení a dalších zajímavých a sportu se netýkajících tématech.

Kolem jednadvacáté hodiny jsme dorazili do hotelu. Ihned po ubytování jsme šli do hotelové restaurace, kde se již stravovali strongmani z Čech, Polska, Ukrajiny, Srbska a bůhví odkud ještě, kteří také měli na festivalu svůj závod - finále Evropského poháru strongmanů. Byl to velmi silně obsazený závod. Z Čech sem dorazil reprezentovat Jirka Žaloudek, Čestmír Šíma, Lukáš Svoboda a Josef Mazač, nesmíme zapomenout na moderátora závodu strongmanů Leoše Kubeše. Potkali jsme se zde i s Krzystofem Radzikowskim, který se bohužel účastnil pouze jako divák. Zatímco jsme mezi těmito obry jedli, holky se zvedly a šly doladit barvu a relaxovat na pokoj.

Vstávali jsme kolem sedmé ráno a po obří snídani, holky měly kafe a džem, jsme vyrazili do Expo Center Trenčín, kde se soutěž konala. Výstaviště bylo nad očekávání malé, na druhou stranu bylo všechno blízko, protože zde probíhalo více soutěží ve třech pavilónech.

Slavnostní zahájení začalo v 10 hodin v pavilónu s číslem 7 a hned poté začal závod silných mužů. Holky měly prezentaci od 13:00 takže byla možnost zhlédnout část jiných závodů, například v MMA, armwrestlingu, silovém trojboji, fitness či závodů již zmiňovaných strongmanů, kde jsme samozřejmě fandili hlavně českým zástupcům.

Na jednu hodinu jsme se tedy přesunuli do pavilónu 1, kde stále probíhala soutěž ve fitness dětí, takže nám bylo jasné, že se to trošku protáhne. Nakonec byla prezentace v 15 hodin a samotný závod v půl páté! Asi si dokážete představit, že jsme byli značně nervózní, ale holky vše zvládaly skvěle a stále jim bylo do smíchu. Pavel tohoto zpoždění využil a sledoval oblíbené strongmany až do konce, tedy do 15 hodin.

Zakotvili jsme v jednom prázdném stánku u hlediště, a tak jsme se stali (tedy hlavně Verča s Martinou) snadným terčem fotografů a příchozích fanoušků, kteří se s děvčaty stále chtěli fotit. :) Byli jsme až překvapeni, kolik se závodů účastnilo bikinářek a fitnessek, jednu chvíli to vypadalo, že bodyfitnessky budou jen ty naše dvě. Naštěstí se nám to nepotvrdilo a po krátkém porovnávání na pódiu skončila Veronika na místě druhém a Martina na čtvrtém. První skončila celkem dobře připravená závodnice ze Slovenska. Formy našich děvčat se nám zdály o trochu lepší, ale od posuzování jsme tam nebyli. Hlavní je, že holky to braly sportovně.

Na Večer hvězd jsme již nečekali a po malém občerstvení v místním bufetu jsme vyrazili k domovu. Po cestě samozřejmě nesměla chybět zastávka u „zlatých obloučků“, kde jsme se řádně NAJEDLI! :)

Celkově si myslím, že to byl hezký víkend plný zábavy a nových zkušeností. Potkávali jsme se tam se spoustou známých tváří bodybuildingu jako Peter Tatarka, Marian Čambal, Eva Sukupová, Vladimíra Krásová a spousta dalších, takže my i naše bodyfitnessky máme dlouho na co vzpomínat.


Výprava z Kutné Hory na Sport Festivalu Slovakia 2012Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 29 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra