Reklama:

Pohár starosty města Zbýšova
v silovém trojboji dorostenců a juniorů 2012 - reportáž a fotogalerie

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

V sobotu 10. 11. 2012 se ve Zbýšově u Brna konala poslední soutěž jednotlivců v letošním roce, a to Pohár starosty města Zbýšova v silovém trojboji dorostenců a juniorů. Celkem se zde sešlo 41 soutěžících, kteří chtěli poměřit své síly a pohár získat. Výsledky jsme Vám přinesli již v tomto článku.

Po prezentaci, ke které se první závodníci sjížděli už od 8 hodin, byla vlastní soutěž slavnostně zahájena v 10 hodin projevem starosty Zbýšova pana Širokého a hymnami České i Slovenské republiky. Na klání byli nominováni tito rozhodčí: na pozici hlavního se představil Jiří Zimula, funkce postranních zastávali Radek Giebl a slovenský Ján Schwarz.

V šesti váhových kategoriích se utkalo 16 dorostenců, z nichž bylo sedm ze Slovenska. Mezi dívkami se představila pouze jedna účastnice - Alexandra Jakubcová z Časté. Jak již bylo uvedeno ve výsledcích, na soutěži bylo překonáno několik českých i slovenských rekordů, což svědčí o tom, že soutěž byla, co se týče výkonů, velmi kvalitní a sešli se zde špičkoví závodníci. Rekordy překonali i tři nejlepší dorostenci závodů: Jakub Zmeko ze Slovenska, Tomáš Turek z Bohumína a vítěz této věkové kategorie Pavel Uher z Kuřimi.

Také mezi juniorkami se představila pouze jedna závodnice. Byla jí Kateřina Hýblerová z Nymburka. Mezi 24 juniory v šesti váhových kategoriích kralovali Tomáš Novák z Prahy, Filip Sobotka z Jihlavy a tím nejlepším se stal další jihlavský borec David Lupač. Ten obhájil prvenství nejen ve své věkové kategorii, ale již potřetí se stal i absolutním vítězem soutěže a získal Pohár starosty města Zbýšova. Davida jsem pořádala o zodpovězení pár otázek.


Davide, dovol mi, abych ti pogratulovala k dnešnímu vítězství. Jak hodnotíš svůj výkon?

Můj dnešní výkon byl dostatečný na vítězství. Závody jsem jel pouze tréninkově, šel jsem pouze na pět pokusů. Chystám se za dva týdny na extraligu do Krnova, proto jsem nezávodil naplno.

Jaké jsou tvé plány kromě již zmíněné extraligy?

Chystám se na ME juniorů příští rok, chtěl bych se tam samozřejmě co nejlépe umístit a mezi další plány patří i účast na ME mužů, na které se chci také adekvátně nachystat. Co bude dál, to se uvidí, ale asi svět juniorů.

O tobě je, Davide, známé, že jsi měl zdravotní problémy s paží. Jak jsi na tom teď?

V červnu mi vyndali šrouby z paže, což mi hodně pomohlo. Celé ruce se ulevilo, lépe se mi benčuje, zkouším výkony k 250 kg a jde mi to líp a líp.

Tak to je výborné. Chtěl bys ještě někomu poděkovat?

Ano. Poděkování patří vám za dobrou organizaci závodů, dále Milanu Špinglovi za přípravu a trénování. A v neposlední řadě i firmě ATP.

Děkuji za rozhovor, přeji ti hodně sportovních úspěchů, další skvělé výkony a hlavně zdraví!


Budu se opět opakovat, ale musím napsat, že se mi jako ředitelce soutěže závody hodnotí těžko. Chtěla bych tímto pochválit bezchybnou práci nakladačů, delegáta a komentátora soutěže pana Ivana Karpíška, Petra Nepomuckého, kterému dodatečně přeji všechno nejlepší k narozeninám, které strávil ve Zbýšově zpracováváním výsledků. Dále musím ocenit i přátelskou a sportovní atmosféru, která v Hornickém domě díky soutěžícím a divákům během závodů panovala. Velké poděkování patří také sponzorům, bez kterých by se v dnešní době nemohly podobné akce pořádat - Město Zbýšov, Elektro Nekuža, Hobbit, Zámečnictví MP, Figarostav s. r. o., 2M Cyklosport.


Pohár starosty města Zbýšova v silovém trojboji dorostenců a juniorů 2012Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

19.11.19:46Tom.K. - Na týhle fotce např. https://powerlifting.ronnie.cz/php/i_..
19.11.19:46Tom.K. - začíná být hodně strašidelnej! Připomíná mi Kazmaiera za m..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínZapojte se do studie a získejte zdarm...
malex (12:45) • nové kolo! www.docs.google.com/forms/d/1inqkSbXR3tfDT2_JTyHYL0VvpPc5s_tkIroOI7D4Agc/ed...
magazínPavel Vacek - záda a břicho 3 týdny p...
PavelV (14:46) • Děkuju, budu se snažit.
magazínRadikální změna (XVI.): Ze dne na den...
Blizard3 (11:19) • Ahoj Jáne, děkuji za reakci. Vůle se změnit, je v podstatě to, co na začátek potřebuješ...
magazínPavel Vacek - záda a břicho 3 týdny p...
Zodiak411 (22:03) • Super videolog. Osobně bych s Pavlem uvítal další a kdyby to bylo i s Radkem Loncem, ta...
magazínRadikální změna (XVI.): Ze dne na den...
Ján Černák (15:33) • Zdravím premena je to parádna klobuk dole. Taky sa o to pokušam ale nemam pevnu volu na...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra