Reklama:

Nemiroff World Cup 2012 - pozvánka

Ronnie.cz > Powerlifting > Ostatní sporty

Již tento víkend se v polské Varšavě uskuteční desátý ročník světového poháru profesionálů v armwrestlingu - Nemiroff World Cup 2012. Organizátoři slibují akci, která v předchozích devíti ročnících nenajde srovnání. Srovnání nenajde ani z našeho pohledu. Ještě nikdy na ní nestartovali Češi.

Mezinárodní soutěže v armwrestlingu se dělí na dvě skupiny. Tou první jsou soutěže, kde nejlepší obdrží pouze medaili, diplom a na Evropských a světových šampionátech také titul. V druhé skupině soutěží na ně čekají finanční odměny. A právě sem patří kromě ruské A1 Grand Prix také Nemiroff World Cup. Promotéři těchto dvou akcí začali soutěže první skupiny nazývat amatérské, zatímco své dvě soutěže označili za profesionální. Ne že by ke startu na profesionálních armwrestlingových soutěžích byla nutná profesionální licence, jak tomu je v jiných sportech. Valná většina sportovců, kteří se na startovní listině světového poháru každoročně objevují, jsou amatéři.

Nemiroff World Cup je svým formátem zvláštní soutěž. Ať už netradiční volbou kategorií, kde mohou sportovci vybírat z váhy do 63 kg, 78 kg, 86 kg, 95 kg a nad 95 kg, tak především kategorií open, kde se v sobotu na levou a v neděli na pravou ruku střetnou nejlepší z nejlepších v bitvě o celkové prvenství. Zajímavostí byla donedávna také pouze jediná kategorie žen, a to do 60 kg. Těžší ženy se na soutěž nedostaly. To se však letos změnilo a ženy se tak představí rovnou ve třech kategoriích. Do 60 kg, 65 kg a nad 65 kg. Celkově je akce velmi výrazně nastavena jako show pro diváky, zachovává však zákulisní komfort pro sportovce a štědré finanční odměny. A právě proto je rok od roku mezi sportovci oblíbenější.

Slovo profesionální v názvu akce v lidech vzbuzuje pocit, že uvidí něco víc než jinde. A tak tomu každý z těch devíti ročníků také bylo. Čtyřikrát po sobě viděli zvítězit legendu tohoto sportu, kterého ve filmu Over The Top představoval Silvester Stallone, Američana Johna Brzenka. Ten se podle všech informací chystá, poté, co před několika lety ohlásil konec kariéry, letos opět ke startu. V prvních letech sledovali vítězství Alexeye Voevody z Ruska a v posledních letech sledují především boj mezi Rusem Denisem Cyplenkovem a Andrejem Puškarem z Ukrajiny. Kromě těchto sportovců z open kategorie se na soutěži představili prakticky všichni nejlepší pákaři světa, mezi nimiž byli i Germanus, Jagnešák, Zoloev, Liliev, bratři Babajevové, z žen pak Švédka Sarah Bäckman a desítky dalších mistrů Evropy či světa. Velká většina jich bude startovat i na letošním ročníku.

Letos se k nim přidají i dva čeští sportovci - Matěj Svoboda a Radek Klein. Oba mají mnoho společného. S armwrestlingem začali před sedmi lety ve stejném městě už na základní škole, jsou členy stejného klubu a společně trénují. Mají velmi podobný soutěžní styl i techniku. Oba mají několik medailí z juniorských mistrovství Evropy i mistrovství světa, nikdy však na takové soutěži neskončili na stupínku nejvyšším. Již řadu let patří k nejlepším v České republice. Vždy startovali v podobných váhových kategoriích, jejich mimosoutěžní váha se pohybuje kolem 85 kg a oba v těchto dnech absolvují stahování hmotnosti na 78 kg. Právě v této váhové kategorii nastoupí.

Matěj Svoboda, stříbrný medailista z juniorských ME a bronzový z MS z roku 2008, se na jaře vrátil po několikaměsíční přestávce. Za posledního půl roku se však dokázal dostat do svojí dosud nejlepší formy. To potvrzují kromě tréninkových výsledků především výsledky z posledních dvou domácích soutěží. Na extraligové soutěži v Opavě ani na pohárové v Praze nenašel přemožitele. Oproti tomu Radek Klein, jehož největším juniorským úspěchem je stříbro z ME 2009 a bronz z MS 2010, má výrazně lepší výsledky na jaře. Letošní jaro byl v rámci přípravy na Evropský šampionát v životní formě. Šampionát mu však, kvůli smolnému losu, nevyšel. Redukce váhy může rozložením sil výrazně zahýbat, přesto má vyšší ambice tentokrát Svoboda.

Jestli se čeští sportovci v nejvyšší možné konkurenci ztratí, nebo ne, uvidíme již tento víkend.


Tým Ronnie.cz bude mít na místě opět své redaktory, můžete se tedy těšit na reportáž, fotografie a videa z místa dění.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínKateřina Ottová a Daniel Božek - trén...
Marczus (15:29) • Ježíšmarjá, proč jim zisk profi karty trvá tak dlouho? Nechápu...
magazínBen Weider Natural Pro Qualifier 2023...
KKarmasin (13:36) • Profesionální liga a dopingové kontroly, nějak mi to nejde dohromady.
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
LeToucan (12:44) • Nebude spíš hrát roli to, že ty závody jsou strašně pozdě? Většina lidí jde na Čelákovi...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Valasekjakub123 (12:20) • 13 elite pro karet. Ty nemají žádnou váhu jen další amatérská liga. Škoda bývalý to pěk...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Bažant (11:08) • Se leda přešaltovat k Maniona federaci.Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie