Reklama:

Charitativní turnaj přinesl radost dětem z dětských domovů

Ronnie.cz > Powerlifting > Ostatní sporty

V neděli 14. 11. 2012 se na střešním parku Galerie Harfa uskutečnila charitativní basketbalová akce, kterou uspořádal pod záštitou dobrovolnické organizace 72 hodin mladý český herec Filip Cíl ve spolupráci se společností Generalsport. Neobvyklý basketbalový program byl určen dětem z dětských domovů, které zde měly možnost setkat se s profesionálními basketbalovými hráči a zasportovat si s nimi.

Hned ráno se děti ze zúčastněného dětského domova v Kralupech nad Vltavou a děti z pražského Klokánku rozdělily do čtyř družstev, z nichž každé bylo vedeno profi basketbalistou. Děti si nejdříve své týmy pojmenovaly a pak už sportovní klání mohlo začít. Každý ze zúčastněných basketbalových hráčů se ve vymezeném čase snažil „své“ děti co nejlépe zasvětit do jednotlivých basketbalových disciplín, ve kterých se pak mezi sebou družstva utkávala. Bylo hezké sledovat, jak děti rychle přilnuly ke svým kapitánům, jak zapáleně závodily, ale zároveň jak si celou akci užívaly s hravostí a spontaneitou jim vlastní. Tím nadchly nejen přihlížející diváky, ale také zúčastněné profesionální sportovce.

„Opravdu jsem se bavila, byla to povedená akce. Líbilo se mi, jak jsme do ní byli zapojeni my, jak jsme jako hráči soutěžili mezi sebou a pak i společně s dětmi... Bylo to super!“ vyjádřila se po skončení basketbalového odpoledne k celému projektu Petra Reisingerová, jedna z kapitánek dětského družstva a zároveň letošní střelecká rekordmanka ženské basketbalové ligy.

A jaké pocity měl z průběhu turnaje jeden z organizátorů a patron dobrovolnické organizace 72 hodin Filip Cíl, známá to tvář z televizních obrazovek?

"Převládající pocit, kromě únavy, je veliká radost z dětí, které tu byly. Naší motivací nejsou peníze, my to dělali přesně kvůli těm rozzářeným dětským obličejům, které tu byly k vidění, a z toho teď budeme ještě dobu žít."


Momentky z dětského basketbalového odpoledne
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

24.10.23:18Posilovac4000 - tak to má být*79* +1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínKateřina Ottová a Daniel Božek - trén...
Marczus (15:29) • Ježíšmarjá, proč jim zisk profi karty trvá tak dlouho? Nechápu...
magazínBen Weider Natural Pro Qualifier 2023...
KKarmasin (13:36) • Profesionální liga a dopingové kontroly, nějak mi to nejde dohromady.
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
LeToucan (12:44) • Nebude spíš hrát roli to, že ty závody jsou strašně pozdě? Většina lidí jde na Čelákovi...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Valasekjakub123 (12:20) • 13 elite pro karet. Ty nemají žádnou váhu jen další amatérská liga. Škoda bývalý to pěk...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Bažant (11:08) • Se leda přešaltovat k Maniona federaci.Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie