Reklama:

Národní liga v silovém trojboji družstev (Čechy) 2012 - reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

V sobotu 29. 9. se do vzpírárny Baníku Sokolov sjelo celkem 48 trojbojařů a trojbojařek, kteří poměřili síly v Národní lize družstev v silovém trojboji 2012. Tento počet děleno čtyřmi dává číslo 12 a právě tolik kompletních družstev se v Sokolově představilo. Pro znalé pravidel možná zbytečné řádky, ale pro objasnění případným „laikům“ ještě připomenu, že v soutěži družstev se hodnotí výkon přepočtený na Wilksovy body. O umístění družstva rozhoduje potom celkový součet bodů všech čtyř závodníků. Výsledky jsme Vám přinesli již v tomto článku. Po prezentaci, kontrole vybavení a zvážení, kde byl každému závodníkovi dle tělesné hmotnosti přidělen patřičný koeficient, došlo k rozdělení soutěžících do čtyř skupin. Vše bylo připraveno pro to, aby začala vlastní soutěž a první závodníci nastoupili na dřep. Nad správnou technikou provádění cviků bděli rozhodčí Ivan Veselý, Jan Šrámek a Pavel Schauer, které podle potřeby střídal přítomný předseda ČSST Miroslav Vacek. Hlasatelkou byla zkušená závodnice i pořadatelka, paní Hana Takáčová.

Už první disciplína naznačila, kde je třeba hledat favority na celkové vítězství. Ve velmi dobré formě se představilo družstvo Sokola Nymburk C, které mimochodem mělo osobní hmotnost všech borců srovnanou v rozmezí 1,5 kilogramu. Nejlepší výkon pak podal nadějný junior Martin Kozák, který dokázal dřepnout s 295 kg. Dřepy se povedly i družstvu z Mladé Boleslavi, i když Bohumil Blažek předvedl svých 285 kg správně až v posledním pokusu. O nejvyšší hmotnost se pokoušel nejtěžší muž soutěže Antonín Coufal z Dobřan, který si nechal naložit 305 kg. Nepovedlo se mu to ve druhém, ani ve třetím pokusu, a protože technicky nezvládl ani svou základní váhu 295 kg, zůstal ve dřepu bez zaznamenaného výkonu. Bezkonkurenčně nejhlubší dřepy předváděl závodník domácího oddílu Emil Balogh, který při tělesné hmotnosti 89 kg předvedl 242,5 kg bez superdresu. Za zmínku jistě stojí i výkony žen, z nichž nejlepší výkon ve dřepu podala Barbora Labidi z Apisu Praha se 147,5 kg.

Spousta kvalitních pokusů byla k vidění v bench-pressu. Jako nejlepší z přítomných žen se ukázala býti Michaela Davidová ze Sokola Nymburk D, která jako jediná žena překonala hranici 100 kg, když zapsala výkon 102,5 kg. Při tělesné váze 66,3 kg je to velice hodnotný výkon. V bench-pressu jsme měli možnost zaznamenat první národní rekord. Konkrétně rekord dorostenecký v kategorii do 120 kg, o který se výkonem 171 kg postaral Tomáš Svoboda z Dobřan. Velmi hezké tlaky předváděl Zdeněk Hruška z Klatov, který ve třetím pokusu s obrovskou rezervou zvládl 202,5 kg. 220 kg předvedl při osobní hmotnosti 93,2 kg zkušený Miroslav Paukert z Klatov a o 2,5 kg více vzepřel Antonín Coufal z Dobřan. Ten se ještě pokoušel zdolat 242,5 kg. Chybělo málo, ale bohužel už tuto hmotnost nedotlačil.

Velice hodnotné výkony předváděli závodníci v mrtvém tahu. Mezi ženami byla nejsilnější Barbora Labidi, která potáhla 147,5 kg. Dorostenecký rekord v hodnotě 216 kg potáhl při osobní hmotnosti 71,6 kg Lukáš Petrůj z Dobřan B. Hned dvakrát pokořil rekord v mrtvém tahu ve váze do 66 kg Jan More, který při váze 64,7 kg potáhl výborných 230 kg. O juniorský rekord se v kategorii do 93 kg pokoušel Václav Petrmichl z Apisu Praha, který si nechal naložit 286 kg. Nechybělo mnoho, ale bohužel činku nedotáhl. Na jeho výkonu je jistě zajímavé, že 280 kg zatáhl bez dresu. Stejnou hmotnost zvládl dokonce i bez opasku Petr Jurkemík z Mladé Boleslavi. O rekord veteránský v kategorii do 83 kg se postaral Vladimír Medek z družstva  Mladé Boleslavi, když udolal 270 kg. O juniorský rekord v kategorii do 105 kg se pokoušel Martin Kozák, ale bohužel vinou nesprávně naložené činky mu nemohl být uznán. Pokusil se o tento výkon ještě ve třetím pokusu, ale už mu chyběly síly, a tak zapsal do výsledkové listiny 291 kg. Nejvyšší hmotnost dne udolal v podobě 300 kg svým poněkud „živelným“ stylem Jan Vachulka z Dobřan.

Po „mrtvole“ se šlo počítat a za krátkou chvíli bylo vše připraveno k vyhlášení výsledků. Podle předpokladů se vítězem stalo družstvo Sokola Nymburk C s hodnotným součtem 1767,920 Wilksových bodů, za nimi skončili borci z Mladé Boleslavi a SKST Litvínov A. Nakonec byli vyhlášeni tři neúspěšnější závodníci soutěže. Absolutním vítězem se těsně stal veterán Vladimír Medek z družstva Mladé Boleslavi před Martinem Kozákem z Nymburka a svým kolegou Bohumilem Blažkem. Je zde třeba podotknout, že každý zúčastněný závodník ze všech družstev obdržel věcnou cenu, za což je třeba pořadatelům vyslovit poděkování. Určitě se nikdo nebude zlobit, když zde zmíním sponzory, bez kterých by to nebylo možné: Karlovarský kraj, města Sokolov a Nové Sedlo, Rudolf Kampf, Vitaland, Nutrend, USN - Fitness Coffee, Sympakt poháry, Drogerie Teta a Sokolovské infocentrum a odddíly Baník Sokolov a Spartak Chodov.

Co říci závěrem? Že mne překvapilo, kolik závodníků se rozhodlo předvést svoji skutečnou "RAW" sílu a startovalo bez superdresů, a nutno poznamenat, že šlo mnohdy o velice kvalitní výkony. Je třeba pochválit i rychlé a spolehlivé nakladače, kteří se dopustili pouze jedné chyby v naložení činky. A na závěr je třeba poděkovat všem, kdo se podíleli na organizaci soutěže, za tradičně dobře odvedenou práci.


Národní liga v silovém trojboji družstev (Čechy) 2012 - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

04.10.13:08Jarin18 - Nechápu, proč mi dá za předchozí příspěvek mínus. Je nějak..-3
04.10.10:35Jarin18 - Čím dál víc lidí závodí raw, ale IPF je hluchá a raw diviz..
02.10.20:11Conan - dovoký styl - to sedí*2*
02.10.16:38Lukas.K - kluci z litvinova nemaj chybu :D
02.10.12:54protein - Parádní fotogalerie. Tleskám za popisky se jmény u fotek, ..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 60 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
Paulie02 (15:04) • Naprostá amateřina pořadatelů. Nasvícení s pozadím musel vymyslet idi.t. Obsazení prof...
magazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
PrivateBlueVenusTV (12:49) • Viete koľko krát som ja dal `plusko` niekomu, kto ma hejtí (samozrejme nie plusko prísp...
magazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
PrivateBlueVenusTV (12:47) • Nezrelosť človeka sa prejavuje v tom, že niekomu dáva mínuská LEN PRETO, KTO JE TEN `NI...
magazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
Humanic145 (12:15) • Já to nechtěl psát, abych nevypadal jako hater... Ale představa, že dru jak kůň, abych...
magazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
Marczus (19:36) • Tohle az si precte Standa, tak mu praskne zilka. Pokud sem ovsem chodi...
NOVÉ INZERÁTYseznamka Hledám odvážnou bojovnici, Sparring
Hledám šikovnou holku, ženu, paní na společné fitko. Mám své malé středně vybavené „fitness“ v ob...
bazar Posilovací set
Posilovací set: Multifunkční posilovací stojan -Robustní, stabilní a tuhá konstrukce -Velmi kv...
bazar Prodam vybaveni fitness studia
Prodam vybaveni studia. Vse nove. Trampoliny, bosu, kettlebelly. Idealne vse jednomu zajemci.
služby Osobní Trenér Praha - Adam Špulá...
Chceš se naučit základy boxu, thaiboxu, nabrat svalovou hmotu, zlepšit si kondici anebo už prostě...
práce Osobní trenér pro VIP klientelu
Do týmu BodyBody Home & Office hledáme osobního trenéra se zkušenostmi, vynikajícím přístupem ke klientům a ochotou učit se nové věci. Hledáme trenéra, který bude jezdit za klienty domů nebo do kanceláře.Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie