Reklama:
100 % Whey Protein v akci 2+1 ZDARMA
Výjimečná akce na špičkový britský syrovátkový protein s trávicími enzymy. Více zde.

O pohár hejtmana Středočeského kraje 2012 - pozvánka

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

[Text: Roman Maršálek] V neděli 7. 10. 2012 se v mladoboleslavské sportovní hale koná již 5. ročník mezinárodní pohárové soutěže v bench-pressu o pohár Středočeského kraje.

Klání oficiálně začíná od 8:30, vážení pro závodníky o dvě hodiny dříve. Soutěž není pořádána pod hlavičkou žádné asociace silového trojboje, což znamená, že se může účastnit prakticky kdokoli, nezávisle na federaci, které je členem. V České republice jsou tyto federace čtyři (ČSST, WUAP, GPC, WPC). Právě díky této neobvyklé možnosti startu bez oddílové příslušnosti k některé z federací se na soutěži pravidelně scházejí vůbec ti nejlepší z celé České republiky, kteří tak mohou při jedinečné příležitosti poměřit své síly. Očekávány jsou fantastické výkony přesahující hranici 320 kg!

Soutěžit se bude celkem ve 12 kategoriích, do kterých budou závodníci rozděleni dle pohlaví, věku a hmotnosti. Tradiční zajímavostí poháru je možnost startu v RAW kategoriích, tedy bez speciálního trikotu. Trikot je pomůckou především bezpečnostní, která ale poměrně značně zvyšuje maximální výkon a zkresluje tak „reálný“ výkon sportovce. Na druhou stranu je zvládnutí trikotu a technicky správné provedení pokusu velmi náročnou záležitostí. Na tuto bezpečnostní pomůcku jsou zvyklí zvlášť skalní trojbojaři a benčaři. V RAW kategoriích je sice zvýšené riziko zranění, ale vzepřená váha ukazuje skutečnou sílu sportovce. Navíc v těchto kategoriích mohou závodit i amatérští nebo rekreační návštěvníci posiloven.

Na své si v neděli přijdou i vyznavači ryzí kulturistiky, neboť exhibičně vystoupí světová kulturistická špička, která je momentálně v plné přípravě na poloprofesionální soutěž v kulturistice Arnold Classic Europe, takže se dají očekávat jejich velmi zajímavé formy.

Soutěž je tradičně podpořena Středočeským krajem a firmou Replay, díky čemuž jsou pro nejúspěšnější závodníky z každé kategorie připraveny velmi hodnotné ceny, kvalitní doplňky výživy a hlavně obrovské poháry a je umožněn volný vstup divákům. Díky podpoře kraje budou vybrané prostředky ze startovného, dobrovolného vstupného a zisku z občerstvení věnovány na podporu Kliniky dětské hematologie a onkologie Fakultní nemocnice v Motole.

Veškeré informace lze získat na oficiálních stránkách soutěže www.bench-mb.cz.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

28.09.10:16superfosfat - Jak může začínat silová soutěž tak ráno? vždyť to nikdo ne..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínSlavoj Bednář: poslední trénink před...
70mMyW!53 (13:13) • trochu mi pripomina El Mousawiho ale v mensi verzi https://www.google.cz/search?newwind...
magazínSlavoj Bednář: poslední trénink před...
senmut (12:32) • super forma,..trosku dat pozor na vtahovanie brucha pri pozovani,...skus si cvicit vaku...
magazínNeil Hill vrací úder. Říkal William B...
Zodiak411 (11:57) • Kiro... Znám osobně kluka, kterého kvůli kondickam přesypal a pak ho nechal po třech dn...
magazínNeil Hill vrací úder. Říkal William B...
nov.mates (11:38) • A nebylo by tedy dobrý začít psát konkrétní jména??? Pokud ne tak tyhle příspěvky jsou...
lidé
Marek Hlaváč (04:57) • Tvl.prej činkou přes čumàk:D..tj.teda lepší být sklepař... *2*....železo se tahat musí...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra