Reklama:
Zbývá už jen 81 ks kusů!
100 % Whey Protein + 500 g zdarma, vyberte si z 11 příchutí dříve, než dojdou zásoby! Více zde.

O pohár hejtmana Středočeského kraje 2012 - pozvánka

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

[Text: Roman Maršálek] V neděli 7. 10. 2012 se v mladoboleslavské sportovní hale koná již 5. ročník mezinárodní pohárové soutěže v bench-pressu o pohár Středočeského kraje.

Klání oficiálně začíná od 8:30, vážení pro závodníky o dvě hodiny dříve. Soutěž není pořádána pod hlavičkou žádné asociace silového trojboje, což znamená, že se může účastnit prakticky kdokoli, nezávisle na federaci, které je členem. V České republice jsou tyto federace čtyři (ČSST, WUAP, GPC, WPC). Právě díky této neobvyklé možnosti startu bez oddílové příslušnosti k některé z federací se na soutěži pravidelně scházejí vůbec ti nejlepší z celé České republiky, kteří tak mohou při jedinečné příležitosti poměřit své síly. Očekávány jsou fantastické výkony přesahující hranici 320 kg!

Soutěžit se bude celkem ve 12 kategoriích, do kterých budou závodníci rozděleni dle pohlaví, věku a hmotnosti. Tradiční zajímavostí poháru je možnost startu v RAW kategoriích, tedy bez speciálního trikotu. Trikot je pomůckou především bezpečnostní, která ale poměrně značně zvyšuje maximální výkon a zkresluje tak „reálný“ výkon sportovce. Na druhou stranu je zvládnutí trikotu a technicky správné provedení pokusu velmi náročnou záležitostí. Na tuto bezpečnostní pomůcku jsou zvyklí zvlášť skalní trojbojaři a benčaři. V RAW kategoriích je sice zvýšené riziko zranění, ale vzepřená váha ukazuje skutečnou sílu sportovce. Navíc v těchto kategoriích mohou závodit i amatérští nebo rekreační návštěvníci posiloven.

Na své si v neděli přijdou i vyznavači ryzí kulturistiky, neboť exhibičně vystoupí světová kulturistická špička, která je momentálně v plné přípravě na poloprofesionální soutěž v kulturistice Arnold Classic Europe, takže se dají očekávat jejich velmi zajímavé formy.

Soutěž je tradičně podpořena Středočeským krajem a firmou Replay, díky čemuž jsou pro nejúspěšnější závodníky z každé kategorie připraveny velmi hodnotné ceny, kvalitní doplňky výživy a hlavně obrovské poháry a je umožněn volný vstup divákům. Díky podpoře kraje budou vybrané prostředky ze startovného, dobrovolného vstupného a zisku z občerstvení věnovány na podporu Kliniky dětské hematologie a onkologie Fakultní nemocnice v Motole.

Veškeré informace lze získat na oficiálních stránkách soutěže www.bench-mb.cz.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

28.09.10:16superfosfat - Jak může začínat silová soutěž tak ráno? vždyť to nikdo ne..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínVýsledky tipovací soutěže: Wings of S...
Majka (11:31) • Píšu e-maily, ale že jste to Vy, můžete rovnou na redakce@ronnie.cz. :) Nezapomeňte tel...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
Zodiak411 (11:05) • S tím gynem je to diskutabilní. Někdy postihují a někdy ne. Ale osobně si myslím, že po...
magazínVýsledky tipovací soutěže: Wings of S...
Zodiak411 (10:32) • Děkuju moc za ceny :) Jsem rád, že mi tip konečně vyšel po dvou letech :) Chtěl bych se...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
xroll (10:17) • A pokud by si nechal gynekomastii odstranit bylo by to ok? Ne každý kdo sype má gynekom...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
ezio (09:00) • Absolutní vítěz kondiční kulturistiky s gynekomastií? rozhodčí a pořadatelé by se měli...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra