Reklama:

Slovenský pohár silných mužů #7 (Bánovce) 2012 - reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

[Text: Pavol Guga] V neděli bylo na programu závěrečné, finálové kolo Slovenského poháru silných mužů, o němž jsme Vás nedávno informovali. O postup mezi elitu bojoval David Ďatelinka s Markem Kmoškou. Pro Davida mělo finále o to větší význam, protože pochází z Bánovce, a tak se chtěl před domácím publikem ukázat. Marek musel dohánět ztrátu dvou bodů na lídra.

Na akci se setkala špička mladých nadějí silných mužů Slovenska. Velmi dobře byl připravený Jaroslav Daňo, který ukázal ke konci sezóny neskutečné výkony. Může jej však mrzet, že se nezúčastnil všech kol. Určitě by se i on tlačil mezi elitu. Poprad reprezentoval Peter Rekenei, který z divácké soutěže v Tatranské Štrbě absolvoval několik kol Slovenského poháru a vůbec se mezi ostřílenými borci neztratil. Ve třetím kole se nešťastně zranil Marek Tóth a doléčený biceps přišel otestovat na finále. Bratr profesionála Františka Piroše - Tomáš Piroš - a Peter Supák chtěli taktéž zabojovat o co nejlepší umístění v konečném hodnocení Slovenského poháru.

Startovní listinu doplnili borci z České republiky (Brabenec, Janda, Tkadlčík a Dudáček) a z Polska (Chrusciski a Zatorsky). Už ze startovní listiny bylo jasné, že o vítězství se bude bojovat až do závěrečné disciplíny. Organizátor akce Braňo Golier s manželkou Majkou Golierovou připravili se SASIMEM opět vynikající podmínky pro závodníky. Braňo dokonce přidal chlapcům na váhách a připravil tak náročnou soutěž.

Už první disciplína - zvedání 115kg klády - tomu nasvědčovala. Z třinácti startujících dokázalo toto těžké náčiní zvednout nad hlavu do natažených paží pouze sedm borců. Nejvíc platných pokusů se podařilo Marku Tóthovi (8), za ním následoval Jaroslav Daňo (7), který předvedl neskutečnou sílu ramen a většinu pokusů vytlačil tlakem! Třetí místo patřilo Chrusciskému (6).

Druhou zkouškou bylo přenášení 150kg meče na vzdálenost 15 metrů a zpět přenesení 200kg ohrady. Rychlé nohy a pevný stisk předvedl Brabenec a připsal si tak plný počet bodů v tomto měření sil, druhý skončil domácí Ďatelinka, třetí místo patřilo Chrusciskému.

Třetí disciplína byla skutečným testem síly úchopu. Přenášení dvojice 120kg kufrů na vzdálenost 15 metrů a následné přenášení 150kg kufrů na vzdálenost 10 metrů by potrápilo i nejednoho profesionála. Nejlépe se s touto disciplínou vypořádal Ďatelinka, který se po nevydařeném úvodu, když kládu zvedl jen jednou, postupně dral do čela bodování. Druhé místo obsadil Brabenec, třetí skončil Daňo.

Tažení kamionu patří v Bánovcích nad Bebravou mezi nejnáročnější disciplíny. Povrch jde mírně do kopečka, a tak se kamion lanem tahá skutečně velmi těžko. Ani nerovný terén a obtížnost nezabránily ve vítězství v disciplíně Davidu Ďatelinkovi. Ať už jde o tažení kamionu, nebo přitahování, tak tomuto borci to nečiní žádný problém a obě disciplíny patří mezi jeho nejlepší. Druhý skončil Janda a třetí Chrusciski.

Závěr patřil převracení dvou pneumatik - jedné 400kg pro dvě opakování a poté 600kg také na dvě opakování. Nejlépe se s touto zkouškou vypořádal Brabenec, druhé místo v závěru patřilo Kmoškovi a třetí místo si připsal Jaroslav Daňo.

Z vítězství siláka v Bánovci se nakonec tedy těšil Miroslav Brabenec, druhý skončil o půl bodu za ním domácí David Ďatelinka a třetí místo si připsal Jaroslav Daňo.

Sedm kol Slovenského poháru silných mužů, sedm různých míst, sedm náročných soutěží, jeden vítěz. Po roční přestávce se vrátil k tomuto sportu, aby postoupil mezi elitu. David Ďatelinka, svěřenec Braňa Goliera, se v neděli stal novým profesionálem a vítězem Slovenského poháru silných mužů pro rok 2012. Předváděl neskutečné výkony během celého roku, a i když mu úvod nevyšel podle představ, nevzdal se a zaslouženě získal titul nejlepšího amatéra Slovenska.

Bánovce
p.jménobody
1.Miroslav Brabenec 55,0
2.David Ďatelinka 54,5
3.Jaroslav Daňo 52,0
4.Pawel Chrusciski 49,5
5.Marek Kmoško 45,5
6.Marek Tóth 36,0
7.Jiří Tkadlčík 32,5
8.Jiří Janda 27,0
9.Tomáš Piroš 26,0
10.Peter Rekenei 19,0
11.Krystian Zatorski 16,0
12.Peter Supák 11,5
13.Dudáček 6,5

Výkonný výbor ale rozhodl posunout mezi profi tým i Marka Kmoška. Navzdory zraněním a trápení během roku absolvoval všechna kola Slovenského poháru. Měl sezónu jako na houpačce, když v Prievidzi a v Nitranském Rudnu mu vítězství nevyšlo, avšak následně zvítězil v Nemšové a v Humenném. Za Davidem zůstal v konečném zúčtování o čtyři body, a přesto výkonný výbor rozhodl o postupu mezi elitu. Slovenská asociace silných mužů se tedy rozrostla o dva nové profesionály a my budeme s napětím sledovat jejich další působení a výkony. Slovenský pohár bude nadále pokračovat a uvidíme, jaké nové talenty objevíme v roce následujícím. SASIM děkuje všem, kdo se jakkoli podíleli na organizaci jednotlivých kol a celého Slovenského poháru.


Slovenský pohár silných mužů 2012 - výsledky

p.jménobody
1.David Ďatelinka 94
2.Marek Kmoško 90
3.Jaroslav Daňo 53
4.Marek Tóth 36
5.Peter Rekenei 33
6.Fridrich Berecz 29
7.Peter Supák 28
8.Roland Hegeduš 27
9.Tomáš Piroš 24
10.Rastislav Pšenek 22
11.David Nagy 15
12.Richard Kotian 13
13.Peter Ovšonka 13
14.Szabolsz Matlák 11
15.Viktor Horeš 11
16.Imrich Antal 10
17.Matyi Fehér 8
18.Ladislav Pálffy 7
19.Pavol Stančík 6
20.Pavol Masaryk 5
21.Norbert Banko 3
22.Andrej Droppa 1
Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra