Reklama:

Strongman Cup & Tuning Party 2012 - reportáž a fotogalerie

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

Pavel Zadražil pumpuje opakování se 170kg kládou.
V sobotu 8. září sbírali závodníci Českého poháru strongmanů body do celkového pořadí na soutěži Strongman Cup & Tuning Party 2012, která se konala v pražských Modřanech. Za teplého, slunečného počasí se na startu sešlo 13 závodníků, které si "do parády" vzal rozhodčí Jan Šalata a mikrofonu se ujal mistr Evropy a vicemistr světa v kulturistice Láďa Kurčík. Závody spojovaly disciplíny náročné na maximální sílu i extrémní kondici, takže se všichni měli opravdu na co těšit.

První disciplínou v pořadí byla takzvaná farmářská chůze. Závodníci měli přenášet zátěž v podobě 110 kilogramů v každé ruce. Běhat s více než dvěma metráky v rukách může být pro náhodného diváka extrém, ale většina strongmanů umí přenášet i kufry, které mají každý až 150 kilo, takže tentokrát dostali takřka zahřívací tréninkovou váhu. To ovšem vykompenzovala vzdálenost, na kterou měli kufry odnést. Ta činila nekompromisních 60 metrů, což je s více než dvěma metráky zátěže opravdu vydatná, plíce těžce zkoušející kardio dřina a zároveň náročná zkouška síly úchopu. Lehce si s prvním úkolem poradil Pavel Zadražil, který bez zaváhání doběhl v nejlepším čase 29,80. Na paty mu šlapal Jan Pluháček (30,60) a třetí místo v úvodní disciplíně obsadil Jan Šlais (33,40).

Ve druhé disciplíně čekala na závodníky klasická železná kláda. Tentokrát ovšem neputovala ze země do napnutých paží strongmanů, jak bývá obvyklé, ale drtila hrudní koše 170 kilogramy při klasickém bench-pressu na maximální počet opakování. Extrémní sílu prsních svalů, ramen a tricepsů předvedli dva závodníci - Pavel Zadražil a Svatopluk Vobejda, který si tady přišel na své, protože jeho výkon v klasickém RAW bench-pressu s činkou má hodnotu 210 kilo při tělesné hmotnosti 102 kg! Pět opakování předvedl Jiří Vytiska a čtyři platné zdvihy si zapsal David Oberlander.

"Vláček" v podobě dvou spřažených vozů Hummer
Následovaly dvě "tahavé" disciplíny. Zátěž byla pro zkušené strongmany poměrně lehká, takže museli bojovat o každou vteřinu a žhavit rychlá svalová vlákna k maximálním výkonům. Nejprve závodníci vestoje na popruzích tahali dvě spojená auta a další zkouškou bylo přitahování vozu Hummer vsedě. Tady bodovali Zadražil, Šleis, Pluháček a Vytiska.

Jako extrémně náročná se ukázala pátá disciplína, při které závodníci bojovali s obří 650kg pneumatikou. Dokončit 4 opakování bylo ale nad síly většiny strongmanů. Nejlépe si s úkolem poradil Pavel Zadražil, který zmobilizoval síly a zapsal si vítězný čas 46,80. Mimořádnou sílu ukázal i Jiří Vytiska, který potřeboval na dokončení všech opakování o něco víc času (55,60), a s pomalejším tempem, ale jistotou v technice si třetí místo v disciplíně vybojoval Jan Vojtěchovský.

Marian Zvrtek bojuje se 125kg koulí.
Závěr soutěže závodníkům zpříjemnila velká, 125 kilo vážící betonová koule, která si žádala o maximální počet přehození přes hrazdu ve výšce zhruba 120 centimetrů v limitu jedné minuty. S neuvěřitelnou lehkostí si s ní poradil Pavel Zadražil, který v limitu předvedl 10 platných opakování. Bodoval i Honza Pluháček, který tuhle disciplínu ovládá velice dobře a jeho druhé místo s devíti zdvihy je toho důkazem. Třetí místo vybojoval Sváťa Vobejda s působivými 7 přehozeními. Celkové vítězství si s velkým bodovým odstupem odnášel z Prahy Pavel Zadražil, druhé místo putovalo do Sušice za výkon Jirky Vytisky a třetí příčku obsadil Jan "Long John" Pluháček.

Skvělou podívanou nabídli divákům v doprovodném programu kaskadéři ze skupiny crazyday.cz. Moderátor Láďa Kurčík vyzpovídal významné osobnosti české kulturistiky, které se objevily na této akci - Honzu Harazíma a Jitku Harazímovou (kteří společně provozují fitness Hara-Gym, kde působí pořadatel soutěže Marian Zvrtek jako osobní trenér). Celá akce byl spojena s tuning srazem, kde diváci mohli obdivovat nablýskané a řádně vyšperkované káry. K vidění byly závody RC drif a přítomní měli možnost vyzkoušet si oblíbenou kratochvíli - paintball. Byla zde také soutěž o nejhlučnější výfuk a nejhezčí tuning auto. Zajímavý pohled se naskytl také v závěru akce před vyhlášením výsledků při demonstraci erotické myčky. Jak vypadala, se můžete přesvědčit níže ve fotogalerii.

Poděkování za tuto akci patří pořadatelům mkclub.cz a tuningpruhonice.eu, občerstvení zajišťoval MK CLUB (café, cocktail, music bar) a pizzeria Palatino.


Strongman Cup & Tuning Party 2012 - výsledky

p.jménobody
1. Pavel Zadražil 76,0
2. Jiří Vytiska 60,5
3. Jan Pluháček 58,0
4. Jan Šleis 54,5
5. Jan Vojtěchovský 48,5
6. Svatopluk Vobejda 39,5
7. Jakub Procházka 36,5
8. Jiří Dejmal 35,0
9.   Martin Rajtmajer 30,0
10.   Marian Zvrtek 26,5
11.   David Oberlander 23,0
12.   Michal Slivoň 17,0
13.   Daniel Bachan 10,0


Strongman Cup & Tuning Party 2012 - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

26.09.14:51FitMario - http://www.facebook.com/mari.zvrtek Zde je můj FB kontakt..-1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínZapojte se do studie a získejte zdarm...
malex (12:45) • nové kolo! www.docs.google.com/forms/d/1inqkSbXR3tfDT2_JTyHYL0VvpPc5s_tkIroOI7D4Agc/ed...
magazínPavel Vacek - záda a břicho 3 týdny p...
PavelV (14:46) • Děkuju, budu se snažit.
magazínRadikální změna (XVI.): Ze dne na den...
Blizard3 (11:19) • Ahoj Jáne, děkuji za reakci. Vůle se změnit, je v podstatě to, co na začátek potřebuješ...
magazínPavel Vacek - záda a břicho 3 týdny p...
Zodiak411 (22:03) • Super videolog. Osobně bych s Pavlem uvítal další a kdyby to bylo i s Radkem Loncem, ta...
magazínRadikální změna (XVI.): Ze dne na den...
Ján Černák (15:33) • Zdravím premena je to parádna klobuk dole. Taky sa o to pokušam ale nemam pevnu volu na...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra