Reklama:

Slovenský pohár silných mužů #6 (Humenné) 2012 - reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

[Text: Pavol Guga] Na předposlední kolo Slovenského poháru silných mužů se cestovalo na východ Slovenska do města Humenné. Na pozvání paní primátorky města se asociace rozhodla uskutečnit 6. kolo ligy strongmanských soutěží právě zde.

Právě v době oslav 695. výročí zmínky o Humenném se sešli siláci na náměstí před MSKS. Postaráno o ně bylo královsky, což značila i večeře před samotnou soutěží, která byla o třech chodech. Pan Mižák odvedl skvělou práci, a tak jsme mohli pozvat i zahraniční amatéry jako Pawla Chrusciského a Krystiana Zatorského nebo Ivana Hryhorovského. Je pravda, že jiné asociace nemají tak přísná pravidla jako SASIM, takže se může stát, že některé závodníky zahlédnete i na profi scéně.

Na Slovenském poháru šlo o špičku borců. V bodování vedl David Ďatelinka, Marek Kmoško, přišel i Petr Rekenei a Rastislav Pšenek, nováčkem byl Peter Ovšonka a známý trojbojař a účastník divácké soutěže v Košicích - Ladislav Gall.

K úvodní disciplíně už tradičně patřilo zvedání klády. Ta měla hmotnost necelých 125 kg a závodníci ji museli zvednout ze země nad hlavu do napnutých paží. Už v samém začátku soutěže si nešťastně natáhl biceps Pšenek, který pak raději odstoupil. Největší počet platných pokusů se podařilo Chrusciskému (6 opakování), za ním skončil Kmoško (5 opakování) a třetí místo si v úvodním kole připsal nečekaně, ale zaslouženě Ovšonka, který předvedl 4 platné pokusy. Už úvodní kolo nám naznačilo, že zvítězit v Humenném bude náročné.

Druhá disciplína - přenášení 120kg kufrů na vzdálenost 30 metrů - měla jasného vítěze. Ivan Hryhorovskyy přenáší i těžší kufry s lehkostí igelitových tašek s nákupem. Předvedl neuvěřitelný čas 15,34 a připsal si vítězství. Za ním skončil Ovšonka (21,14) a Kmoško (25,21). Nešťastně dopadl Pawel, který si strhl mozol a obsadil až šesté místo.

To, co Chrusciski ztratil „na kufrech“, to si vynahradil na Super Yoke. Toto jařmo, které mají borci na zádech, mělo hmotnost 320 kg a vítězný čas měl hodnotu 9,04. Neskutečný sprint tak předvedl Polák, který na Slovensku soutěžil například i v Popradě, Bánovicích a v Tatrách. Druhé místo patřilo Hryhorovskému (9,23) a třetí Kmoškovi (17,6).

Převracení 400kg pneumatiky bylo jako čtvrté v pořadí. Diváci oněměli úžasem, co borci předvedli před jejich očima. Neuvěřitelně skvělou techniku předvedli divákům závodníci, kteří se bili o první místo v pořadí. Marek Kmoško, který je v celkovém hodnocení na druhém místě Slovenského poháru, předstihl Ďatelinku o 26 setin. Čas Marka byl 20,02 a Ďatelinkovi byl připsán čas 20,28, třetí skončil Chrusciski s časem 23,11.

Předposlední zkouškou o vítězství bylo přitahování osobního automobilu Škoda Octavia RS, v níž sedělo 6 slečen. Sílu úchopu a rychlou dynamiku předvedl Ďatelika (15,11), za ním s mírným odstupem zaostal Kmoško (15,42) a třetí místo si v předposlední disciplíně připsal Chrusciski (16,88).

Následovala poslední disciplína, a to tažení kamionu. To nešťastně skončilo pro Marka Kmoška, který vedl před touto disciplínou před Chrusciským, ale ten jej nakonec předstihl. Vítěz v disciplíně byl samozřejmě jasný, David Ďatelinka si připsal vítězství v závěrečné disciplíně a potvrdil tak, že nikdo jiný v sérii soutěží Slovenského poháru netahá technicky lépe než on. Druhý tak skončil Chrusciski a třetí Hryhorovskyy.

Nešťastný závěr tak znamenal, že vítězem se stal Chrusciski o jeden bod před Kmoškem, třetí místo si připsal Ďatelinka. Ve Slovenském poháru tak plný bodový zisk 15 bodů patřil Kmoškovi, za ním skončil Ďatelinka, třetí Ovšonka, čtvrtý Rekenei, pátý Gall a šestý Pšenek, který se nešťastně zranil hned v úvodu. Děkujeme závodníkům, kteří připravili v Humenném pro diváky skvělou show, paní primátorce za záštitu nad akcí a skvělým podmínkám, s nimiž jsme se na východě Slovenska setkali.


Výsledky Humenné

p.jménobody
1. Pawel Chrusciski44 b
2. Marek Kmoško43 b
3. David Ďatelinka38 b
4. Peter Ovšonka36 b
5. Ivan Hryhorovskyy35 b
6. Peter Rekenei21 b
7. Krystian Zatorsky14 b
8. Ladislav Gall10 b
9. Rastislav Pšenek (zraněný v úvodu) 0 b


Výsledky Slovenského poháru - 6. kolo

p.jménobody
1. Marek Kmoško15 b
2. David Ďatelinka14 b
3. Peter Ovšonka13 b
4. Peter Rekenei12 b
5. Ladislav Gall11 b
6. Rastislav Pšenek10 bLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra