Reklama:
Spalovač tuků Thermogel v akci 1+1 ZDARMA
Oblíbený silný spalovač tuků nyní v akční nabídce! Více zde.

Mistrovství světa v silovém trojboji
juniorů a dorostu 2012 - reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

V minulém týdnu v období 28. 8. - 2. 9. 2012 proběhlo v polském Szczyrku mistrovství světa juniorů a dorostu v silovém trojboji IPF. Soutěž se konala v impozantním, ale již poněkud zastaralém hotelu Orlí hnízdo. Místo pro závody tohoto typu jako stvořené, ale zastavil se zde čas asi tak před 30 lety. Nicméně organizátoři se snažili a vytvořili zde celkem ucházející podmínky pro bezproblémový chod závodu. Velká výhoda byla už v tom, že se vše odehrávalo v jedné budově, kde byli i všichni ubytovaní. Závodiště bylo v 6. patře. Zde byla pro závodníky připravena prostorná rozcvičovna, závodiště odpovídající požadovanému standardu. Hned na patře, kde se závodilo, byla i restaurace a místo pro volný čas (stolní tenis, wi-fi, stolní fotbálek, bar a disco).

I Česká republika měla na těchto závodech své koně, ale tentokrát pouze v mužském obsazení. Za dorost nastoupili ve váze do 93 kg Tomáš Turek, ve váze do 120 kg Pavel Uher. V juniorech nás reprezentovali ve váze do 83 kg Lukáš Tkadlec, do 93 kg Tadeáš Kronovetr a ve 105 kg Filip Sobotka. Jako rozhodčí vyjel na soutěž Tomáš Šárik a jako trenér Milan Špingl. Naši závodníci se do mistrovství zapojili v pátek odpoledne, kdy nejprve v juniorech ve váze do 83 kg nastoupil Lukáš Tkadlec a pak ve smíšené skupině dorostenců a juniorů do 93 kg Tomáš Turek a Tadeáš Kronovetr.

Nejlépe se toho dne vedlo Lukášovi, ten oproti jarnímu ME zvedal úplně fantasticky (vždyť měl také ne moc obvyklých 9 platných pokusů). Že je ve formě, ukázal hned na dřepech, kde s přehledem v třetím pokusu zvládl 292,5 kg, k tomu přidal 210 kg v benči a 260 kg v mrtvém tahu. Celkový součet 762,5 kg stačilo na velmi krásné, úspěšné 7. místo z 19 závodníků. O tom, jak vysokou úroveň závody měly, svědčí i výkon vítěze z této kategorie Kazacha Nauanova Yerbola, který dal dohromady 855 kg.

Už méně se dařilo klukům v devadesát trojce. Tomáš Turek v dorostenecké soutěži obsadil 6. místo s výkonem 625 kg a v juniorech získal Tadeáš s výkonem 735 kg 11. místo. Zde jen musím uvést, že tento výkon je novým juniorským českým rekordem.

Další, kdo vstoupil do závodu, byl Filip Sobotka, který závodil v sobotu ve váze do 105 kg. Filip vytvořil tři nové české juniorské rekordy, první ve dřepu, kde zvládl 330 kg, druhý v benči s výkonem 215 kg, a když k tomu přidáte mrtvý tah 285 kg, vyjde Vám třetí rekord v totalu 830 kg. I když to byly skvělé výkony, tentokrát to stačilo jen na 9. místo. Vítězem kategorie se stal opět Kazach Yeshmakhanov Nurlan, který vyhrál ve světovém rekordu 1001 kg, což byl také nejvyšší součet celého mistrovství.

Už to vypadalo, že česká výprava tentokrát pojede domů bez jediné medaile, celou situaci ale nakonec zachránil v neděli dorostenec Pavel Uher, který závodil ve váze do 120 kg. Pavel nejprve ve dřepu vytvořil nový český dorostenecký rekord s výkonem 275 kg, další rekord udělal v benči s výkonem 170 kg a nakonec s výkonem 277,5 kg nejenže překonal další rekord, ale také vybojoval jedinou a o to cennější zlatou medaili z mrtvého tahu. Celkový výkon 722,5 kg sice stačil jen na 5. místo, ale i tento výkon byl dalším českým rekordem. Kompletní výsledky z celého mistrovství jsme Vám přinášeli průběžně a najdete je zde. K článku přikládám pár fotografií z místa a videa některých pokusů.


Mistrovství světa v silovém trojboji juniorů a dorostu 2012 - fotogalerie


Lukáš Tkadlec - dřep 292,5 kg

2496


Filip Sobotka - dřep 330 kg

2495


Pavel Uher - mrtvý tah 277,5 kg

2497Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínJim Manion vyvrací spekulace o tom, ž...
LeToucan (17:35) • Ona to sla nahlasit tusim jeste ten den na policii. Takhle pozde doslo az k samotnemu z...
magazínJim Manion vyvrací spekulace o tom, ž...
Zodiak411 (17:22) • Téměř rok po onom incidentu?
magazínJim Manion vyvrací spekulace o tom, ž...
70mMyW!53 (16:33) • Jan777: naprosto souhlasim,az na jednu vec: ze jeho DNA nasli v jejim tele
magazínJim Manion vyvrací spekulace o tom, ž...
Jan777 (23:04) • Myslím, že oni sami dělají vše pro to, aby se z Olympie-svátku všech kulturistů a fanou...
magazínJim Manion vyvrací spekulace o tom, ž...
Zodiak411 (23:01) • Už jsem to právě zaznamenal. Údajně má vítězi připadnout jeden milion dolarů. Což je te...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra