Reklama:

Slovenský pohár silných mužů #5 (Partizánske) 2012 - reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

[Text: Pavol Guga] Jak jsme Vás před nedávnem informovali, Slovenská asociace silných mužů v čele s Milanem Gabrhelem a Pavolem Gugou měla před sebou těžký víkend. Zorganizovat tři akce v průběhu tří dnů nezvládne jen tak leckdo.

V pátek se v městě Partizánske konalo rozloučení s létem a siláci na něm nesměli chybět. Páté kolo slovenského poháru s účastí českých závodníků patřilo k úvodu místních slavností.

Ze slovenských borců se představil vítěz předcházejícího kola Marek Kmoško, dále pak David Ďatelinka a Jaroslav Daňo. Českou výpravu tvořil Miroslav Brabenec, Jirka Janda, Michal Sivoň a Miroslav Piňos. Na všechny soutěžící čekalo šest překážek na cestě za vítězstvím. Vítěz ale mohl být jen jeden.

V úvodní disciplíně se siláci snažili předvést co nejvíce platných pokusů se 110 kg vážící nápravou. Nejvíce opakování a sílu svých tricepsů a ramen předvedlo hned kvarteto strongmanů - Ďatelinka, Brabenec, Daňo a Kmoško, kteří zvládli shodných 6 opakování. Hned úvod naznačoval, že souboj bude vyrovnaný a drobné zaváhání znamená ztrátu bodů.

Jako druhá disciplína v pořadí čekalo na naše borce přenášení 120kg kufrů. Tyto tzv. tabletky jsou vyrobeny z betonu a jejich atypický tvar je pro někoho výhodou, pro jiného těžkým oříškem. Nejrychlejší byl na dráze 30 metrů s dvojicí kufrů Miroslav Brabenec s časem 25,54 s, druhý skončil David Ďatelinka (26,81 s) a s těsným rozdílem byl třetí Kmoško (27,74 s).

Třetí disciplína byla zaměřena na výdrž. Siláci drželi v rozpažení dvě 20kg halapartny a měřil se čas, po který závodník udrží tato závaží v natažených pažích v rovině očí. Nejdéle to vydržel Marek Kmoško, který tak stále atakoval první místo v pátém kole slovenského poháru. Druhý skončil v této disciplíně Brabenec, třetí pak Daňo.

Čtvrtou překážkou byla dobře známá 400 kg vážící pneumatika. Bohužel se při této disciplíně zhoršilo počasí a trochu také zapršelo, poslední Kmoško měl pneumatiku asi nejvíc mokrou. Rozhodčí tak nařídili pro něho ještě jedno opakování, takže i v této, v pořadí čtvrté disciplíně, si vítězství připsal Kmoško. Jen o necelou sekundu zaostal Ďatelinka, třetí skončil Brabenec.

Předposledním měřením sil bylo nošení 150kg meče. Dráha 30 metrů - 15 metrů tam a 15 metrů zpět - čekala na všechny borce. Šikovnou techniku a dynamiku předvedl Ďatelinka, za ním skončil Brabenec a třetí místo si připsal Daňo. Kmoško skončil až čtvrtý a zkomplikoval si tak obhajobu prvenství z předcházejícího kola.

Závěrečné přenášení 160kg závaží mezi nohama, neboli „kachní běh“, rozhodlo, že vítězství z města Partizánske z pátého kola slovenského poháru, které se konalo pod záštitou primátora Jozefa Božíka, si odnesl David Ďatelinka.

Letos jde tak o jeho nejvydařenější sezónu. Po návratu, ačkoli měl minulý rok přestávku, obsadil na národním šampionátě třetí místo, zvítězil ve třetím kole slovenského poháru a zde si připsal další vítězství za páté kolo. Drží se tak v čele bodování, a pokud se nezraní a zdatně absolvuje zbývající dvě kola v Humenném a v Bánovicích nad Bebravou, tak se stane novým profesionálem.


Výsledky

p.jménobody
1. David Ďatelinka34,5 b
2. Miroslav Brabenec34,5 b
3. Marek Kmoško31,5 b
4. Jaroslav Daňo28,5 b
5. Jiří Janda16,5 b
6. Michal Slivoň13,5 b
7. Miroslav Piňos7 bLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

04.09.22:53s.sman - Při shodě bodů vyhrává ten, kdo má lepší umístění v jednot..
04.09.22:47Milan.svk - neni to tak že vyhrá ten kto je ľahší?
04.09.20:20wwwpower - vyhrává ten kdo má více vítěztví v disciplínách
04.09.18:51ikski - Co v soutezi rozhodlo o vitezi ? Vyhral ten, kdo mel lepsi..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 47 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra