Reklama:

Mistrovství Evropy v silovém trojboji masters 2012 - reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

Ve dnech 17. až 21. července se konalo Mistrovství Evropy v silovém trojboji masters 2012. Soutěž se jako tradičně konala v Plzni, kde jinde než v Parkhotelu Plzeň. Soutěže se zúčastnilo 150 závodníků a 39 závodnic z 16 zemí Evropy. Ačkoliv se jedná o závodníky s věkem nad 40 let a více, i tentokrát byly k vidění kvalitní výkony. Českou republiku na závodech zastupovalo 20 reprezentantů a 2 reprezentantky. Výsledky z ME jsme Vám průběžně přinášeli, v kompletní podobě je naleznete v tomto článku.

Organizaci závodu neměl pod křídly nikdo jiný než velmi zkušený promotér Vladimír Mati. Jeho tým už uspořádal bezpočet závodů v silovém trojboji a jako vždy i tentokrát vše fungovalo jako na běžícím pásu. Také po ukončení soutěže dostal Vladimír Mati ocenění od představitelů EPF za přínos pro silový trojboj. O nakládání a záchranu se starali členové TJ Olympie Zlín pod vedením Stanislava Krčka a i nakladači dostali po ukončení soutěže (za bouřlivého potlesku diváků) medaile jako poděkování za výborně odvedenou práci.

Když kouknu na výkony našich reprezentantů, jednoznačně nejlépe si vedli závodníci věkové kategorie masters II, tedy nad 50 let. Zde nejprve vybojoval bronz Pavel Malina ve váze do 66 kg s celkovým výkonem 465 kg, pak vybojoval Tomáš Ježek ve váze do 74 kg celkové 5. místo a z benče si urval zlatou medaili. Následoval perfektní výkon Michala Sekota, když po stříbrné medaili z dřepu a benče nakonec bral i celkové stříbro za výkon 687,5 kg. Jako třešnička na dortu pak byl zisk mistra Evropy ve váze do 105 kg, a to hned se dvěma světovými rekordy, které nevytvořil nikdo jiný než nestárnoucí Petr Theuser. Ten nejprve ve dřepu překonal svůj stávající světový rekord 340 kg a posunul ho o půl kila výše a pak v závěru překonal o tu samou hodnotu i celkový součet v trojboji na 853 kg. Jako poslední se v masters II představil Zoltán Kanát ve váze do 120 kg. Zoltán měl také zaděláno na titul, ale tentokrát mu nevyšla jeho famózní disciplína bench-press, kde ztratil mnoho cenných kilogramů, a musel se spokojit s celkovým druhým místem s výkonem 850 kg.

Dobře si také vedli závodníci kategorie masters III. A výkony zde podané jsou o to cennější, neboť závodníkům je už přes 60 let. V této kategorii ve váze do 59 kg vybojoval titul mistra Evropy Janis Kenis s výkonem 312,5 kg. Dále se dobře vedlo ve váze do 66 kg Václavu Burdovi a ve váze nad 120 kg Jindřichu Petříkovi, kteří oba vybojovali celková druhá místa. V kategorii masters IV, tedy nad 70 let, která je součástí závodu masters III, nastoupil náš jediný zástupce, Wolfgang Zimmermann. Wolfík, ačkoliv měl v minulosti vážné zdravotní potíže, všem ukázal, že jeho srdce stále bije pro silový trojboj, nastoupil ve váze do 74 kg a nazvedal celkem 370 kg.

Už méně dobře si vedli reprezentanti kategorie masters I a ženy. Za něžné pohlaví se nejprve předvedla v kategorii masters II Hana Takáčová, která po dlouhých letech začíná zase s trojbojem. Hanka nastoupila ve váze do 84 kg, ale bohužel nezvládla ani jeden pokus ve dřepu a ze soutěže vypadla. Chuť si spravila jen na benči, kde jako tradičně kralovala a za výkon 142,5 kg získala malou zlatou medaili. V kategorii masters I startovala Jitka Mašková ve váze do 72 kg, kde s výkonem 245 kg obsadila 5. příčku. Z mužů masters I si nejlépe vedl Karel Ruso ve váze do 66 kg. Hned v dřepu se pokoušel třetím pokusem překonat světový rekord 266 kg, ale bohužel tentokrát byla váha nad jeho síly. Disciplínu vyhrál s 257,5 kg. Celkově pak skončil třetí s výkonem 580 kg. Další medaili vybojoval Milan Greguš ve váze do 93 kg, a to stříbrnou za výkon 207,5 kg v bench-pressu. Další zlatou medaili z disciplín vybojoval ve váze do 120 kg Martin Urban, který svým posledním pokusem v mrtvém tahu vytvořil nový český rekord masters I - 332,5 kg. Celkově byl 5. s výkonem 805 kg. Poslední medaili do sbírky českých barev urval ve váze nad 120 kg Jaroslav Šoukal, který zlato vybojoval výkonem 280 kg v bench-pressu. Celkově Jarda skončil také až 5., ale Jarda s trojbojem teprve začíná, byly to jeho druhé závody, jinak se předtím dlouhá léta věnoval pouze bench-pressu. Až si osvojí techniky dřepu a mrtvého tahu, myslím, že z něho bude velmi kvalitní závodník.

Spíše než slova Vám atmosféru a místo přiblíží fotogalerie, kterou pořídil Tomáš Poles - Powerlifter.cz.


Mistrovství Evropy v silovém trojboji masters 2012 - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

26.07.11:04Ari - W. Zimmermann teda předvedl na svůj věk docela slušný výko..+1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
Paulie02 (15:04) • Naprostá amateřina pořadatelů. Nasvícení s pozadím musel vymyslet idi.t. Obsazení prof...
magazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
PrivateBlueVenusTV (12:49) • Viete koľko krát som ja dal `plusko` niekomu, kto ma hejtí (samozrejme nie plusko prísp...
magazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
PrivateBlueVenusTV (12:47) • Nezrelosť človeka sa prejavuje v tom, že niekomu dáva mínuská LEN PRETO, KTO JE TEN `NI...
magazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
Humanic145 (12:15) • Já to nechtěl psát, abych nevypadal jako hater... Ale představa, že dru jak kůň, abych...
magazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
Marczus (19:36) • Tohle az si precte Standa, tak mu praskne zilka. Pokud sem ovsem chodi...
NOVÉ INZERÁTYseznamka Hledám odvážnou bojovnici, Sparring
Hledám šikovnou holku, ženu, paní na společné fitko. Mám své malé středně vybavené „fitness“ v ob...
bazar Posilovací set
Posilovací set: Multifunkční posilovací stojan -Robustní, stabilní a tuhá konstrukce -Velmi kv...
bazar Prodam vybaveni fitness studia
Prodam vybaveni studia. Vse nove. Trampoliny, bosu, kettlebelly. Idealne vse jednomu zajemci.
služby Osobní Trenér Praha - Adam Špulá...
Chceš se naučit základy boxu, thaiboxu, nabrat svalovou hmotu, zlepšit si kondici anebo už prostě...
práce Osobní trenér pro VIP klientelu
Do týmu BodyBody Home & Office hledáme osobního trenéra se zkušenostmi, vynikajícím přístupem ke klientům a ochotou učit se nové věci. Hledáme trenéra, který bude jezdit za klienty domů nebo do kanceláře.Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie