Reklama:

Strongman Kutná Hora 2012
- fotoreportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

V tropickém odpoledni se první prázdninový víkend (30. 6. 2012) sešli závodníci Českého poháru bojovat o další body. Sestava borců je již tento rok ustálená a nikdo z letošní špičky nechyběl. Na závody v Kutné hoře jste si již jistě zvykli a staly se tradiční akcí podobně jako klání v Golčově Jeníkově nebo Čáslavi. Na žádné z těchto akcí nechybí nejlepší komentátor strongmanských soutěží Leoš Kubeš a rozhodčí a dlouholetý závodník Jiří Žaloudek.

Komentátor Leoš Kubeš rozehřívá přítomné publikum.

Přísný, ale spravedlivý rozhodčí Jiří Žaloudek právě provádí test píšťalky.

První disciplína dala pořádně zabrat především cti závodníků. Možná jste už někdy viděli závod, na kterém siláci se soutěžním "nářadím" ani nehnuli. Zvláště u kamionu či jiných vozidel se to občas stává. A zvláště při vysokých teplotách. Kamion s jeřábem o hmotnosti 17 tun se bohužel nikomu nepodařilo odlepit od země a dokonce ani Pavel Zadražil se svými mocnými bicepsy (51 cm!) nic nezmohl. Do další disciplíny šli všichni závodníci s nulovým kontem. Nutno podotknout, že v takových podmínkách by s kamionem "ponořeným do asfaltu" možná nehnul ani profesionální strongman.

Pavel Zadražil při tahání 17tunového kamionu

Chuť si mohli spravit zvláště vyhlášení tlakaři již při druhém úkolu - zdvihu klády na rovné lavičce. Během 60 sekund dokázali nejlepší závodníci vytlačit 130kg kládu bezmála 30krát. Nejlépe si vedl Pavel Zadražil a Jiří Vytiska, kteří provedli shodně 29 opakování. Výborný výkon předvedl také "rozzuřený pes" David Oberlader (27) a Sváťa Vobejda (24).

Bench-press s kládou v podání Zdeňka Chuchela

Klasické čáslavské kufry s vlajkou ČR na boku přenášeli borci na vzdálenost 40 m v třetí disciplíně. V extrémních teplotách, které překročily 34 °C, byl úchop pro většinu závodníků velkým problémem. Bez položení se nakonec nepodařilo přenést kufry nikomu. Přesto Zadražil, Pluháček a Dejmal donesli kufry za cílovou pásku. Nejrychlejší byl místní borec a zároveň pořadatel akce Pavel Zadražil v čase 28,30. Druhý doběhl dlouhán Jan Pluháček - 36,80 a třetí Jirka Dejmal - 60 s.

David Oberlander ukazuje, že cíl je až za otočkou. V akci je úspěšný trojbojař Jan Vojtěchovský.

Jako čtvrtá byla na programu disciplína s oblibou nazývaná jako trhání lidí neboli tzv. Herkules Hold. Jak už jsem dříve uváděl, tato disciplína je především o toleranci bolesti. Největší předvedl Honza Pluháček a odbrzděná auta na plošinách pustil až po 45 s. Druhé místo obsadil Pavel Zadražil (44 s) a třetí jeho tréninkový kolega Jirka Dejmal (38,99).

Původně avizovaná dvojkombinace pneumatik se zjednodušila na jednu o hmotnosti 450 kg. Šikmý vzorek umožnil tak trochu obrácený úchop a nejlepšího času se podařilo dosáhnout autorovi této reportáže (Miroslav Brabenec - 16,80). Hned za ním "dokoulel" tři otočky Zdeněk Chuchel v čase 20,70 a třetí David Oberlander 22,47.

Autor článku při převracení pneumatiky - na pneumatiku je třeba řádně zakřičet.

Kombinace více disciplín za sebou, neboli tzv. Medley, je vždy obtížná. Zvláště pak na závěr závodu a při vysokých teplotách. Poslední body se rozdělovaly za kachní běh se 135 kg, tažení saní o hmotnosti 300 kg a zdvih koule 130 a 160 kg na sud. O výsledcích nebylo do konce zcela rozhodnuto a klíčovým se stal právě zdvih 160kg koule. Brilantně si s trojkombinací poradila trojice Zadražil, Chuchel a Pluháček. Jako jediní zvládli dokončit i zdvih poslední koule a upevnili si pozice na prvních třech příčkách.

První úsek trojkombinace - kachní běh

Poslední úsek trojkombinace - zdvih Atlasových kamenů

Po závěrečném součtu bodů obsadil první místo letošní rok zatím neporažený Pavel Zadražil - 65,5 b. Druhou pozici po lítém boji obhájil Zdeněk Chuchel - 57 b. Bronz si z Kutné Hory odvezl za 50,5 b Jan Pluháček. Poděkování za akci patří všem participujícím sponzorům, pořadatelům Pavlovi Zadražilovi, Leoši Kubešovi, Jirkovi Dejamlovi a dalším, kteří se na této již tradiční akci podíleli.

Závodníci po výkonu - bylo opravdu horko.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

04.07.16:44mirous - Chlapi, smekám!Je to něco neuvěřitelnýho.Všem vám MOC FAN..
04.07.13:50No_pain - Den předtím předpověď počasí... vyvarujte se venkovním fyz..+1
04.07.13:45mysH - v tom vedru je to teda slusna sebevrazda .. obdiv *79*
04.07.13:37No_pain - Bylo to náročné, snad nejhorší podmínky na závod co jsem z..
04.07.13:22MartinM - Všem závodníkům upřímě gratuluji k super výkonům - jste ma..+1
04.07.13:18kidacekfull - Zdeněk prorazí *79* *79* +1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra