Reklama:
Lískooříškový krém 1+1
Skladem posledních 43 ks. Více zde.

Slovenský pohár silných mužů #2 (Spišská Nová Ves) 2012 - reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

[Text: Pavol Guga] V sobotu 23. června se před obchodním centrem Madaras ve Spišské Nové Vsi uskutečnilo druhé kolo Slovenského poháru silných mužů, kde své síly změřili slovenští, čeští a ukrajinští strongmani. O této akci jsme Vás nedávno informovali.

Slovenské barvy hájili Marek Kmoško, David Ďatelinka, Roland Hegeduš, Marek Tóth a Rastislav Pšenek. Českou vlajku nesl Jan Pluháček, následoval jej Pavel Zadražil spolu s Jiřím Dejmalem, z Ukrajiny přicestoval Sergej Oleolenko.

Šest náročných disciplín mělo určit jak vítěze Madaras Cupu, tak i vítěze 2. kola Slovenského poháru silných mužů.

V úvodní disciplíně na všechny čekala 115 kg těžká kláda. V časovém limitu 1 minuty se podařilo nejvíce platných pokusů předvést trojici závodníků. Oleolenko, Zadražil a Dejmal zvládli shodně osm opakování a připsali si tak největší počet bodů za první disciplínu. Marek Tóth si již při rozcvičce natrhl biceps a při zdvihání klády se zranil i Rastislav Pšenek. Dále proto pokračovalo pouze sedm závodníků.

Druhá disciplína - přenášení kufrů na vzdálenost 30 metrů - prověřila úchopy zúčastněných. Nejrychlejší čas (17,39) si připsal Oleolenko, druhý skončil Zadražil a třetí Marek Kmoško.

Patnáctimetrová dráha a 300kg Super Yoke. Je to náročná disciplína, která mezi siláky nepatří k těm nejoblíbenějším. Nejrychlejší byl opět ukrajinský závodník Oleolenko, za ním Ďatelinka a třetí Dejmal.

Převracení pneumatiky bylo jako čtvrtá disciplína v pořadí. Šest otoček se 400 kg nezvládl nejrychleji nikdo jiný než Oleolenko, za ním následoval Kmoško a třetí místo si připsal Ďatelinka.

Strongmani nejsou jen o statické síle, ale i o atletice. Přesvědčit jsme se mohli na předposlední disciplíně, kterou bylo přenášení pytlů na vzdálenost 15 m. Dokázal to pouze Pluháček a za ním Zadražil.

Tahání dodávky, která měla zataženou ruční brzdu, určilo vítěze. Stal se jím a pohár Madarasu si odnesl Sergei Oleolenko, druhý skončil Pavel Zadražil a třetí David Ďatelinka.

Z pohledu slovenského poháru je vítězné trio toto: David Ďatelinka, druhý Marek Kmoško a třetí Roland Hegeduš.


Výsledky

p.jménobody
1. Sergej Oleolenko47,5 b
2. Pavel Zadražil41,0 b
3. David Ďatelinka39,5 b
4. Marek Kmoško38,5 b
5. Jiří Dejmal34,5 b
6. Jan Pluháček31,0 b
7. Roland Hegeduš24,0 b
8. - 9. Marek Tóth, Rastislav Pšenek (zranění) -


Slovenský pohár silných mužů #2 (Spišská Nová Ves) 2012 - videoLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 107 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra