Reklama:

Mistrovství Evropy v silovém
trojboji juniorů a dorostu 2012
- reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

Jak jsme Vás již informovali, od 5. do 9. června 2012 probíhalo v dánském městě Herning Mistrovství Evropy v silovém trojboji juniorů a dorostu 2012. Česká Republika měla na tomto šampionátu celkem početné zastoupení, a to hned 10 závodníků. Za dorost nastoupili Tomáš Turek a Pavel Uher, v juniorech startovali Tadeáš Kronovetr, Jan Moravec, Filip Sobotka, Lukáš Tkadlec, Ondřej Houžvička a David Lupač. Ženské pokolení pak zastupovaly v kategorii juniorek Kateřina Hyblerová a Martina Koutňáková. Tento tým doplnili jako trenéři Milan Špingl, Petr Slanička, Jana Hrabalová a Tomáš Šárik, který navíc zastoupil ČR i jako mezinárodní rozhodčí. Výsledky ze soutěže byly průběžně doplňovány a najdete je zde. Já se pokusím ještě více přiblížit, jak to na místě vypadalo.

Protože náš tým byl opravdu početný, zvolili jsme k cestě do Dánska jako dopravní prostředek osobní vozidla. Naskládali jsme se do třech aut a v úterý v 9 hodin jsme vyrazili z Prahy směr Dánsko. Cesta ubíhala celkem dobře a s pár nutnými zastávkami jsme do Herningu dorazili kolem 19. hodiny. I hotel, kde jsme byli ubytováni, nebylo problém najít. V hotelu nás čekalo příjemné překvapení - byl nový, luxusně zařízený, pokoje nádherné, vše v moderním stylu. V ceně ubytování jsme měli k dispozici perfektní fitness a wellness, saunu, obrovský bazén, vířivky, prostě vše, na co si člověk vzpomene.

Další milé překvapení bylo, že hala, ve které bylo závodiště, je pouze přes ulici od hotelu, navíc byl hotel s touto halou propojený proskleným nadchodem, takže jsme hotel nemuseli skoro opouštět. Závodiště bylo na vyvýšeném pódiu, vše naprosto perfektně připravené a nazdobené. Rozcvičovna byla hned v místnosti za závodištěm, byla prostorná, vzdušná, s pěti rozcvičovacími stanovišti. Závodníci i trenéři měli k dispozici chlazenou vodu, ovoce a proteinové tyčky. Vše bylo připravené tak, aby se závodníci cítili co nejlépe. V průběhu závodu se ukázalo, že pořadatel dal dohromady i perfektní tým nakladačů, kteří pracovali rychle a spolehlivě.

Teď k samotným závodům. Pro české barvy začal závod ve středu v 11 hodin, kdy startovala ve váze do 63 kg juniorka Kateřina Hyblerová. Vstup do závodu se nám moc nepovedl, neboť Katka vypadla hned v první disciplíně - na dřepu. Dle mého názoru nebyli vůči Katce rozhodčí spravedliví, když neuznávali hloubku jejích dřepů, ale to se občas stává. Nicméně Katka se nenechala rozhodit, bojovala dál a v bench-pressu vybojovala s výkonem 65 kg bronzovou medaili. Další na řadě byli v 15 hodin dorostenci, kde ve váze do 105 kg startoval Tomáš Turek a ve váze do 120 kg Pavel Uher. Oba dorostenci bojovali urputně a nakonec oba dosáhli stejného výsledku, kdy skončili celkově na druhém místě a k tomu získali medaile i za jednotlivé disciplíny. Další medaile pro české barvy získala ve čtvrtek Martina Koutňáková ve váze do 72 kg, kdy za výkon 110 kg v bench-pressu brala bronz a tu samou placku vybojovala za výkon 167,5 kg v mrtvém tahu, celkově za součet 450 kg obsadila 4. místo. Dramatický boj se odehrál v odpoledních hodinách, kdy do závodu nastoupil ve váze do 83 kg Lukáš Tkadlec. Ten v dřepu zvládl pouze základní pokus s 270 kg a ztratil spoustu ceněných kilogramů. Zato v benči se mu dařilo a za výkon 200 kg získal stříbrnou medaili. Tím, že ztratil kila v dřepu, pak v mrtvém tahu musel bojovat o třetí místo s Němcem Curthem Vincentem. Bohužel, Lukáš nedokázal zvednout druhý ani třetí pokus v mrtvém tahu na 247,5 kg, neboť pokaždé při pokusu omdlel, a souboj tak s Němcem prohrál na tělesnou hmotnost, oba totiž měli stejný trojboj 710 kg, ale Lukáš byl o pár kilogramů těžší.

V pátek nastoupili do závodu nejprve ve váze do 93 kg Tadeáš Kronovetr a Jan Moravec. Pro oba to byly první mezinárodní závody. Oba dva závody zvládli a bojovali statečně. Pro Tadeáše závod dopadl o něco lépe, neboť za výkon 697,5 kg obsadil 4. místo, Honza s výkonem 627,5 kg pak místo 7. Odpoledne závodila hodně silná kategorie do 105 kg, kde nás zastupoval Filip Sobotka. Filip se snažil, ale tentokrát to v obrovské konkurenci s výkonem 795 kg stačilo až na 7. místo.

Poslední možností, jak ukořistit další medaile, byla sobota, kde ve váze do 120 kg startoval David Lupač (3. z mistrovství světa juniorů 2011 z Kanady) a Ondřej Houžvička. Oba borci vstoupili do závodu velmi dobře. Ondra si zlepšil svůj osobáček na 295 kg a David předvedl svou silnou stránku a za dřep 380 kg získal zlato. 380 kg je také hodnota nového českého rekordu mužů. V benči měli oba platné pouze dva pokusy, Ondra zvedl 190 kg a David, který má v pravé ruce ještě po zranění šrouby, 225 kg. Hra nervů to byla opět při mrtvém tahu, kdy Ondra bojoval o 6. místo s Nizozemcem Badreddinem Ziyedem a David bojoval o třetí místo. Ondra svůj souboj zvládl výtečně a 6. místo si udržel a ještě si vylepšil osobák v mrtvém tahu na 302,5 kg. David, bohužel pro nás, nezvládl dotáhnout 327,5 kg a skončil na 4. místě. I tak si ale za výkon 322,5 kg v mrtvém tahu vybojoval další malou medaili, tentokrát bronzovou.

Po závodech jsme počkali, až se David vrátí z dopingové kontroly, a vydali se zpět na cestu domů. Když to zhodnotím celkově, tak to byla velmi úspěšná výprava, neboť reprezentanti vybojovali tři úspěšná místa a celkem 14 medailí. V nejbližší době se můžete těšit na další rozsáhlou fotogalerii a video.
Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

02.11.11:12capone - ten rus co vyhral do 66kg...to jsou neuveřitelný výkony.....
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra