Reklama:
Zbývá už jen 67 ks kusů!
100 % Whey Protein + 500 g zdarma, vyberte si z 11 příchutí dříve, než dojdou zásoby! Více zde.

Strongman Šternberk 2012
- reportáž a fotogalerie

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

Historicky poprvé se Český pohár strongmanů (ČPS) konal o víkendu na území Moravy. Konkrétně ve městě Šternberk uspořádali bratři Motáňové až s puntičkářskou precizností II. kolo ČPS. Startovní pole čítalo v sobotu, 9. června 2012, to nejlepší, co letošní český silácký pohár nabízí. Jako čestný host skutečně dorazil legendární český kulturista Pavol Jablonický, který celý závod skromně pozoroval z prostoru zázemí závodníků a v přestávce poskytl rozhovor na kulturistická témata.

Truck Pull 5 t

Celý závod byl krásně postaven na klasických disciplínách a první v řadě nebyla výjimkou. Přitahování nákladního automobilu do mírného kopce nejlépe sedlo dlouhánovi Honzovi Pluháčkovi (23,75), který ostatním závodníkům utekl doslova o parník, když druhý nejlepší, Denis Šindel, na něj ztrácel již více než 4 vteřiny. Zbytek startovního pole se průměrně držel kolem času 32 vteřin.

Axle Lift 120 kg

Následující klasická disciplína - zdvih nápravy o hmotnosti 120 kg - byla oproti předchozí velmi vyrovnaná. Hned několik shodných výkonů znamenalo připsání stejného počtu bodů na konta závodníků. Nejlepší výkony předvedla dvojice na poměry ČPS supertěžkých borců (tělesná hmotnost okolo 135 kg). Do 60 vteřin předvedli Pavel Zadražil a Michal Tichý 7 opakování. O jeden pokus méně zvládl Zdeněk Chuchel, který je letos v excelentní formě a uchází se o nejlepší umístění v rámci celého poháru. Bronzovou příčku obsadili opět dva borci - Vobejda a Šleis - za 4 platné pokusy.

Axle Deadlift 230 kg

Disciplína, kde si bývalí či současní powerlifteři přišli na své. Osa široká 50 mm místo obvyklých 25 mm byla ovšem i pro ostřílené závodníky z trojboje značným problémem. Siláckou rutinu a pevný stisk získaný z boxu a specializovaného strongman tréninku ukázal Pavel Zadražil. Před hvizdem píšťalky vytáhl osu nad kolena namazaná dětským pudrem celkem 12krát. O jedno opakování méně a druhé místo si z disciplíny odnesl Jan Pluháček, bronz patřil v disciplíně třem borcům: Derner, Šindel a Šleis, kteří předvedli 10 mrtvých tahů s otylou osou.

Farmer's Walk 128 kg

Standard hmotnosti kufrů na této disciplíně, která nesmí chybět na žádném klání, se za poslední roky značně zvedl. Závaží o hmotnosti 100 kg jsou již dávno minulostí a současní borci v ČPS běžně sprintují se 125 - 135kilogramovými kufry. Před několika lety ještě nemyslitelné. Z této skutečnosti je zřejmé, že se kvalita závodníků dramaticky zlepšuje a dost možná se v budoucnu divize strongmanů rozdělí na více kategorií.

Nejlepší výkon předvedl v běhu s dvěma 128kg kufry mostecký závodník Michal Tichý. Závodník, který již ukázal, že je schopen běhat i se zátěží o mnoho kilogramů těžší (jeho tréninkové váhy se pohybují kolem 180 kg), odsprintoval 40metrovou trať za 21 vteřin - fenomenální výkon. O čtyři vteřiny později proběhl Pavel Zadražil a dále Jiří Dejmal - 29 vteřin.

Tire Flip 420 kg

Pevnou vůli a vysokou toleranci bolesti předvedl Zdeněk Chuchel. Po absolvovaném farmářském běhu, při kterém si do krve "utrhl mozoly" na obou rukou, pokračoval na převracení 420kg pneumatiky a podařilo se mu vybojovat třetí místo. Nejlépe si vedl opět Pavel Zadražil, který si tímto výkonem opět upevnil vedoucí pozici. Perfektní rutinu a výbušnou techniku ukázal v disciplíně druhý Jiří Vytiska, když na prvního ztratil necelé tři desetiny.

Dumbell Lift 60 kg

Na konci závodu již nebylo třeba šetřit na nic síly a někteří borci se hecovali k nadlimitním výkonům. Zvláště zajímavě vypadal výkon Davida Oberlandera, který rychlost provádění tlaků nesnižoval, ale vybičován publikem a ostatními závodníky předváděl výrazy stále rychlejší a rychlejší. Celkem se mu jich podařilo předvést 7, což stačilo na 4. místo. Závěrečný souboj o první pozice zde sváděli Zadražil, Chuchel, Pluháček a Tichý. Perfektní výkon - 10 tlaků - nakonec ukázal Michal Tichý, 9krát dostal jednou rukou nad hlavu 60 kg železa Pavel Zadražil. Po osmi opakováních vyrazili činku ještě Chuchel a Pluháček.

Poděkování a sponzoři

Za první moravský závod vděčí komunita českých strongmanů Martinovi a Mirkovi Motáňovým. Dvojice těchto pořadatelů si nejenom dokázala vyrobit vlastní profesionální strongman nářadí, ale i vytvořit webovou prezentaci, uspořádat závody a psát články a reportáže ze strongman klání. Za to jim patří jménem celé silácké obce velké poděkování.

Poděkování patří také velké skupině sponzorů, bez nichž by se tento podnik nemohl uspořádat. Společnostmi, které finančně podpořili akci, jsou: Amix nutrition, H-sport spol. s r. o., NOiR INTERIER s. r. o., Finlife, Selm-Morava s. r .o., České provaznictví s. r. o., JKTool - Jaroslav Krajíček, Step style spol. s r. o., Invest CZ a. s., Jista - realitní kancelář, Seritech s. r. o., Zámečnictví Tomi Pňovice, Spikas s. r. o., Würth spol. s r. o., Podlahářství Jaroslav Lakomý, Technomont - Stanislav Šiška, Atvkreisel.cz, Klempířství Jořenek, Jágr kuchyně.

Strongman Šternberk 2012 - výsledky


p.jménobody
1.Pavel Zadražil 81,5
2.Michal Tichý 75,5
3.Jan Pluháček 72
4. Zdeněk Chuchel 69,5
5.Jan Šleis 54
6.Jiří Vytiska 53,5
7.Adam Derner 52
8.Jiří Dejmal 47
9.Denis Šindel 44,5
10.Jan Vojtěchovský 34,5
11.David Oberlander 31
12.Svatopluk Vobejda 27,5
13.Josef Peška 23
14.Jiří Janda 22,5
15.Michal Slivoň 12


Strongman Šternberk 2012 - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

13.06.23:35Holy - Tyvoe Pavle, Tobě narostly další 2 stehna na rukou, ne? Ma..
13.06.19:21MartinM - Díky,těší nás to.Tobě díky za účast.Mimochodem jsi byl úpl..
13.06.17:14No_pain - Perfektní závody, krásné ceny, super publikum... máte za 1!
13.06.15:18MartinM - Tak snad příště.S nářadím jsme se snažili ať to trochu vyp..
13.06.14:51CIZOPASNIK - Koukám, že na soutěž pořadatelé vyrobili krásný nový vybav..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínTipovací soutěž - Japan Pro 2019
LeToucan (12:17) • Ten Igor si teda dává nálož, zvládne vůbec tolik soutěží po sobě? :D
magazínVýsledky tipovací soutěže: Wings of S...
Majka (11:31) • Píšu e-maily, ale že jste to Vy, můžete rovnou na redakce@ronnie.cz. :) Nezapomeňte tel...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
Zodiak411 (11:05) • S tím gynem je to diskutabilní. Někdy postihují a někdy ne. Ale osobně si myslím, že po...
magazínVýsledky tipovací soutěže: Wings of S...
Zodiak411 (10:32) • Děkuju moc za ceny :) Jsem rád, že mi tip konečně vyšel po dvou letech :) Chtěl bych se...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
xroll (10:17) • A pokud by si nechal gynekomastii odstranit bylo by to ok? Ne každý kdo sype má gynekom...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra