Reklama:

Mistrovství světa v bench-pressu mužů, žen, juniorů
a dorostu 2012 - reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

Perfektní a reprezentativní prostředí Parkhotelu Plzeň přivítalo světové špičky závodníků v bench-pressu. ČSST ve spolupráci s agenturou Taurus v čele s panem Vladimírem Matim zde v termínu 21. - 26. 5. 2012 uspořádalo Mistrovství světa v bench-pressu mužů, žen, juniorů a dorostu. Šampionát proběhl pod záštitou hejtmana Plzeňského kraje pana Milana Chovance a zúčastnilo se ho více než 300 závodníků z 30 zemí celého světa. Českou republiku zde reprezentovalo 24 skvělých závodníků. I když ČR získala pouze jedinou medaili, a to zásluhou dorostence Tomáše Svobody z Dobřan, šampionát přinesl všem zúčastněným závodníkům i fanouškům skvělý a jedinečný zážitek a podívanou. Těm, co nemohli do Plzně přijet, jistě udělal radost i přímý profesionální každodenní přenos, který také přispěl k propagaci tohoto sportu.

V dorosteneckých kategoriích se představili 3 závodníci z ČR. Jediná dívka, Tereza Bečvaříková, skončila v kategorii do 57 kg na neoblíbeném 4. místě s výkonem 80 kg. Závodnice na bronzové pozici ji překonala hmotností činky o pouhých 5 kg vyšší. Dalším reprezentantem byl Tomáš Svoboda, který získal pro ČR jedinou medaili, a to bronzovou v kategorii dorostenců do 105 kg.


Tomáš Svoboda

Dovol, Tomáši, abych ti pogratulovala k úspěchu. Můžu ti položit pár otázek? Jak jsi spokojený se svým výkonem?

Určitě jsem spokojený, dal jsem si osobák. Chtěl jsem zkusit i 170 kg, ale bohužel mi nevyšel druhý pokus, tak jsem opakoval 160 kg. Moje tréninkové pokusy jsou lepší. Ale ano, jsem spokojený. Je to pro mě úspěch. Dělám hlavně trojboj, nyní jsem zkusil i benč a vyšlo to. Jinak se více cítím jako trojbojař.

A tvoje plány?

Plány? Jsem poslední rok v dorostu, na podzim bych se chtěl zúčastnit ligy. Pak si dám rok pauzu, příští rok budu maturovat, což je pro mě priorita. No a pak se uvidí.

Jak probíhala tvoje příprava?

Před MS byla moje příprava intenzivnější. Trénoval jsem 5x týdně, zaměřil jsem se na benč úzkým úchopem a triceps, cvičil jsem ho 2x týdně. Jinak trénuji 3x - 4x do týdne.

Chtěl bys, Tomáši, touto cestou někomu poděkovat?

Určitě. Chtěl bych poděkovat vedení města Dobřany za finanční podporu, klukům z oddílu, kamarádům, rodině, všem, kteří mě podporují jak finančně, tak psychicky. Dále Jardovi Loudovi, který mě skvěle trénuje, a poděkování zaslouží i Petr Krákora, který vše perfektně zařídil.

Děkuji za rozhovor a přeji ti hodně dalších sportovních i osobních úspěchů.


V juniorských kategoriích naši republiku reprezentovalo 8 soutěžících a mezi ženami se zde představilo pět zástupkyň.

V mužských kategoriích se v Plzni představilo osm reprezentantů. Nejsmolnější kategorií byla ta do 105 kg, ve které vypadla polovina soutěžících. Nejblíže k medaili měl Zbyněk Krejča v kategorii do 120 kg, který skončil na 4. místě. Ze sedadel svým výkonem zvedl české fanoušky i Milan Špingl. I když skončil ve velké konkurenci až na 9. místě, povedl se mu husarský kousek, kterým potěšil nejen sebe, ale i své příznivce. Také Milana jsem se zeptala na jeho názor.


Milan Špingl

Milane, jak hodnotíš šampionát a svůj výkon?

Tak jako tradičně jsem byl jedním z členů týmu, který závody připravoval. Myslím si, že závody byly velmi dobře připravené, a to hlavně s ohledem na pohodlí závodníků. Závody byly velmi rychlé. Výborná práce nakladačů i všech organizátorů. Teď k závodu - oproti ME, kde jsem v benči vypadl, jsem se zde cítil velmi dobře, nebyl jsem unaven po žádných dřepech a hlavně se mi celkem dobře dýchalo. Před prvním pokusem jsem byl velmi nervózní, sice první pokus byl celkem nejistý, ale dobře to dopadlo a další pokusy byly už v pohodě. Režii závodu jsem tentokrát nechal na Petru Slaničkovi a Lukáši Doubkovi, já jen zvedal a vyplatilo se. S výkonem 317,5 kg jsem spokojený, je to nový český rekord, jen jsem chtěl skončit do 8. místa a to mi o jedno uteklo. Ještě dodám, že tentokrát byla obrovská konkurence, takže to nikdo neměl lehké, k vidění byly opravdu skvělé výkony.

Děkuji za rozhovor a i tobě přeji hodně sportovních úspěchů a štěstí v osobním životě.


Nejen Milanovi se podařilo překonat český rekord. Pokořili ho i další reprezentanti:

MUŽI:

 • do 105 kg: Milan Selinger (KST Jihlava) 257,5 kg - zlepšení o 2,5 kg
 • nad 120 kg: Milan Špingl (Sokol Nymburk) 317,5kg - zlepšení o 7,5 kg

  JUNIOŘI:

 • do 93 kg: Jiří Prášek (Zlobr Sedlčany) 215 kg - zlepšení o 10 kg
 • do 120 kg: Petr Toman (KST Příbram) 237,5 kg - zlepšení o 2,5 kg

  ŽENY:

 • do 57 kg: Daniela Poláková (Sokol Pohořelice) 105 kg - zlepšení o 5 kg
 • do 63 kg: Petra Steinerová (Baník Meziboří) 95 kg - zlepšení o 2,5 kg

  DOROSTENKY:

 • do 57 kg: Tereza Bečvaříková (Olympia Nový Bor) 80 kg - zlepšení o 5 kg

  Parkhotel Plzeň nabízí všem skvělé zázemí, což je velké plus zejména pro závodníky. Organizačně byla soutěž jako vždy perfektně zvládnuta, i když to muselo být pro velký počet věkových i váhových kategorií velmi náročné. Mistrovství v Plzni opět mělo špičkovou úroveň a k vidění zde byly skvělé výkony, zejména pokud se jednalo o překonání světových rekordů.

  Kromě organizátorů si obrovskou pochvalu zaslouží i tým nakladačů pod vedením pana Stanislava Krčka. Předvedli bezchybnou práci.

  Nakonec ještě musím zmínit další termín, ve kterém Česká republika tentokrát uvítá špičky evropského trojboje. Jedná se o Mistrovství Evropy masters 2012, které se bude opět konat v Plzni, a to 17. - 21. 7. 2012. Všichni jste na tento šampionát srdečně zváni!


  Mistrovství světa v bench-pressu mužů, žen, juniorů a dorostu 2012 - fotogalerie • Líbil se Vám článek?
  Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

  Související články:

  Diskuse k článku:
  Reklama:
  Uživatelské jméno:
  Heslo:
  Text:
  ...
  Upozornit na novou odpověď e-mailem.
  Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

  Zobrazit všechny příspěvky  Jméno: pamatovat
  Heslo:
  NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
  PrivateBlueVenusTV (12:27) • `Je mi ho líto, ale nemá tam chodit.` ... Keď toto niekde napíšeš o 5 rokov, nie je vyl...
  magazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
  PrivateBlueVenusTV (12:23) • K tomu získal tretie miesto a zároveň bol posledný, nakoľko súťažili v kategórii len tr...
  magazínWorld´s Strongest Man 2021 - výsledky
  Bucci (06:50) • fotek i videí je zatím málo, vesměs je dobře, že tam jsou fotky letošní :-) JF Caron m...
  magazínWorld´s Strongest Man 2021 - výsledky
  decarabas (21:07) • To bude fotka zo základnej skupiny, tam mali drepy/deadlift.
  magazínWorld´s Strongest Man 2021 - výsledky
  moab (20:26) • A proč ten borec na fotce dělá dřepy???
  NOVÉ INZERÁTYseznamka Hledám odvážnou bojovnici, Sparring
  Hledám šikovnou holku, ženu, paní na společné fitko. Mám své malé středně vybavené „fitness“ v ob...
  bazar Posilovací set
  Posilovací set: Multifunkční posilovací stojan -Robustní, stabilní a tuhá konstrukce -Velmi kv...
  bazar Prodam vybaveni fitness studia
  Prodam vybaveni studia. Vse nove. Trampoliny, bosu, kettlebelly. Idealne vse jednomu zajemci.
  práce Osobní trenér pro VIP klientelu
  Do týmu BodyBody Home & Office hledáme osobního trenéra se zkušenostmi, vynikajícím přístupem ke klientům a ochotou učit se nové věci. Hledáme trenéra, který bude jezdit za klienty domů nebo do kanceláře.
  práce Trenér do domu
  Hledáme nové kolegy na spolupráci v projektu „Trenér do domu“. Přidejte se do našeho týmu a začn...  Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
  Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
  Vyhledávání:
  RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie