Reklama:

Strongman Lysá nad Labem 2012
- reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

[Text a foto: Vladimír Jeřábek] V sobotu 19. 5. 2012 se na náměstí v Lysé nad Labem konal již třetí ročník populárních závodů silných mužů - Strongman Lysá nad Labem. Organizátorům, mezi které patřil i závodník David Oberlander, vyšlo počasí na jedničku, a tak nic nebránilo tomu, aby si přibližně dvě stovky diváků užily výkony siláků z celé republiky. Na startu se sešlo 13 závodníků, mezi kterými nechyběli aspiranti na titul nejsilnějšího strongmana amatéra pro tento rok, ať už se jedná o Zdeňka Chuchela, stálici Pavla Zadražila, rychle se lepšícího Jiřího Výtisku, či borce, jako je Jiří Dejmal, Jan Šleis a již zmiňovaný David Oberlander.

Po prezentaci závodníků a losování pořadí se začalo první disciplínou - taháním 9tunového kamionu na vzdálenost 20 metrů. Tato disciplína byla velmi atraktivní, což bylo znát na vášnivém povzbuzování z řad diváků, kteří fandili od začátku do konce soutěže a vytvořili tak velmi kvalitní atmosféru. Třetí místo ukořistil s časem 15,49 sušický silák Vytiska. Na druhém místě byl o setiny sekundy rychlejší Pavel Zadražil (14,97) a velmi dobře vkročil do soutěže karlovarský bivoj Zdeněk Chuchel s časem 14,50. Nikdo nebyl na pochybách, že tito tři borci se poperou o celkové prvenství. Velkou chuť po vítězství měl „domácí“ Pavel Zadražil, který by tak po vzoru českých hokejistů z přelomu tisíciletí zkompletoval zlatý hattrick vítězství v této soutěži.

Druhou disciplínou v pořadí bylo převracení pneumatiky o váze 350 kg a závodníci ji museli otočit 3x tam i zpět. Váhou jsme na soutěžích strongmanů zvyklí na těžší kusy gumy, ale určitě o dost vyšší. Guma byla velmi plochá, a tak zaskočila řadu borců těžkostí převracení hlavně ve druhé fázi (tzv. od kolen). Kdo nebyl zaskočen, to byl Jiří Dejmal, který splnil 6 otoček v čase 33,52. Druhý skončil Zdeněk Chuchel s velmi dobrou technikou provedení a časem 18,09 a Pavel Zadražil dokázal ubojovat v této disciplíně zlato za čas 16,31. Bylo vidět, že borci za poslední roky nabrali několik kg kvalitní i méně kvalitní hmoty a silově šli výrazně nahoru, do budoucna se tedy zcela určitě máme na co těšit.

Třetí disciplínou bylo na siláckých soutěžích obvyklé přenášení kufrů, tentokrát každý vážil 100 kg a přenášely se na vzdálenost 40 m s otočkou. Relativně lehké kufry (v porovnání s ostatními soutěžemi) v některých závodnících probudily sprinterské vlohy, a tak byly časy velmi rychlé, jmenovitě: třetí Šindel - 16,74, druhý Zadražil - 14,15 a první Chuchel - 14,12.

Jak je vidno, o prvenství sváděla tuhý boj dvojice Zadražil - Chuchel. Za velmi vyrovnaného stavu se šlo na 4. disciplínu, mnohými nenáviděnou a pumpovači bicepsů v každé posilovně zbožňovanou, a to bench-press, tentokráte s obří kládou o hmotnosti 130 kg a limitem 60 vteřin. Zde se velmi dobře ukázal pořadatel David Oberlander, který, jak je na první pohled vidno, má na bench-press velmi vhodné páky a ubojoval dělené druhé místo se sušickým Vytiskou za 30 platných opakování. První nebyl nikdo jiný než Pavel Zadražil, jehož medvědí „pracky“ již dopředu avizovaly výkon přes 30 opakování. Zastavil se na úctyhodném počtu 32.

Finální, pátá disciplína, která měla zamíchat s celkovým pořadím, byla jednoduchá - zvedání pivního sudu ze země nad hlavu. Tento mýtický zdvih, jenž v hospodách po celé ČR vyhrál již mnoho sázek, každý dobře zná. V limitu 60 sekund dokázal předvést 19 zdvihů jako lokomotiva se rozjíždějící David Oberlander, kterému se vydařila zejména druhá polovina soutěže. O první místo, jak jinak, svedli boj Chuchel se Zadražilem. Oba, zřejmě aby se nehádali, dokázali udělat 21 platných zdvihů. O prvenství se tedy bojovalo až do úplného konce a nakonec se radoval Pavel Zadražil, který dokázal vyhrát soutěž strongmanů v Lysé již potřetí za sebou.


Strongman Lysá nad Labem 2012 - výsledky

p.jménobody
1. Pavel Zadražil 7,0
2. Zdeněk Chuchel 9,0
3. Jiří Vytiska 23,0
4. Jiří Dejmal 26,0
5. David Oberlander 26,5
6. Jan Šleis 32,5
7. Denis Šindel 40,5
8. Václav Teřl 41,0
9. Adam Derner 41,5
10. Michal Slivoň 50,0
11. Michal Skřenek 53,0
12. Daniel Bachan   54,5
13. Dan Chytrý   54,5


Strongman Lysá nad Labem 2012- fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra