Reklama:
Zbývá už jen 82 ks kusů!
100 % Whey Protein + 500 g zdarma, vyberte si z 11 příchutí dříve, než dojdou zásoby! Více zde.

Hana Takáčová - rozhovor
po Mistrovství ČR v silovém
trojboji masters 2012

Ronnie.cz > Powerlifting > Osobnosti

Koncem dubna se ve Zbýšově konalo Mistrovství České republiky v silovém trojboji masters 2012. Chtěla bych se k této události ještě vrátit. Součástí reportáže bývá rozhovor s absolutními vítězi, a protože ten s Hankou Takáčovou je delší, přináším ho nyní. Po ukončení soutěže jsme s ní a jejími přáteli strávili příjemný večer. Poutavě nám vyprávěla o mistrovství světa, které proběhlo týden před republikou v Americe, o přírodních krásách míst, které navštívili, o své práci, která se jí evidentně líbí a baví ji, což je obrovské plus. Položila jsem jí pár obvyklých otázek.


Gratuluji ti k letošním skvělým výsledkům, můžeš mi prosím říct, jak hodnotíš svůj dnešní výkon? (160 kg dřep, 130 kg benč a 145 kg pozved)

No, jednoznačně mě nejvíce potěšil dřep! S touto hmotností jsem si naposledy dřepla před 11 lety, což je pro mě obrovský úspěch! Benč se mi vůbec nepovedl, ten nebyl nic moc, a pozved byl standard. Ale musím říct, že jsem necítila potřebu dělat větší pozvedy. Také se na mě trochu podepsala únava, ve středu jsem přiletěla z Ameriky z mistrovství světa a v pátek jsme jeli sem do Zbýšova. Jinak jestli můžu hodnotit dnešní soutěž, tak byla pěkná, dobře zorganizovaná a hlavně měla spád.

A jak se ti dařilo v Americe? Jak hodnotíš svůj výkon tam?

Bída, ve finále to pro mě byla velká bída. První pokus jsem měla 135 kg, a protože jsem šla v Kataně, měla jsem docela problém stáhnout činku dolů. Nahoru to šlo v pohodě. Pak jsem šla na 140 kg, přičemž jsem udělala obrovskou hrubku, když jsem si začala upravovat pole, až když jsem držela činku. Zákonitě jsem nedala, no a pak jsem šla na rekord 150,5 kg a to se mi také nepovedlo. Podepsaly se na tom dvě probdělé noci, kdy jsem spala hodinu a půl a dvě hodiny. No ale ve finále to zas taková hrůza nebyla, získala jsem zlato ve své kategorii a v absolutce jsem byla druhá. Jinak závody byly vydařené, kluci také zabojovali, získali dvě stříbrné medaile. Parta byla dobrá, všichni jsme si pomáhali a Petr Slanička je jako kouč k nezaplacení!

Jak se ti líbilo v Americe?

Amerika je krásná! Mistrovství probíhalo v Denveru ve státě Colorado. Město je na planině, je to taková naprostá placka a v dáli se tyčí Skalisté hory. Je to něco úžasného. Jeli jsme tam na výlet, byla to nádhera. Vyjeli jsme, byli jsme 3,5 km nad mořem. Nádherně svítilo sluníčko, kolem nás úplně červené skály, krása. No a za tři hodiny nádherně sněžilo. Chumelilo jako blázen. Protože jsme byli jen tak nalehko, rychle jsme jeli zpět. Ale opravdu to byla nádhera. Budu se zase opakovat, ale mohla jsem tuto cestu absolvovat jen díku mému sponzorovi, kterým je Rudolf Kämpf, a já mu za to jsem vděčná a ráda za něj závodím.

Jaké jsou tvoje další plány?

Letos jsou to všechny masterské soutěže v silovém trojboji a všechny soutěže v benči, včetně open.

Znám, Hanko, jen málo lidí, kteří tak rádi a se zaujetím mluví o své práci. Tebe evidentně baví.

Pracuji v porcelánce v Loučkách u Lokte. Je to krásná, i když fyzicky velmi náročná práce, která mě opravdu baví. Vyrábíme u nás porcelán značky Leander, což je původní název naší firmy, a luxusní porcelán značky Rudolf Kämpf, což je jméno zakladatele firmy a její současný název. Náš porcelán je nejen kvalitní a krásný, ale také má výdrž a tvrdost. Já vylévám porcelánovou tekutou hmotou sádrové formy na velké výrobky. Například velké vázy, polévkové mísy, krbové hodiny, podnosy o délce 52 cm a podobně. Moje nejtěžší forma, kterou jsem zatím vylévala, vážila 67 kg a jednalo se o obří lázeňský pohár. Tyto výrobky se ovšem dělají pouze výjimečně.

Děkuji ti, Hanko, za rozhovor a přeji ti mnoho dalších úspěchů na soutěžích v letošním roce. Chtěla bys ještě někomu touto cestou poděkovat?

Víš, já mám obrovské štěstí na lidi kolem sebe, kteří mi fandí, pomáhají a podporují mě. Ať už je to rodina, vedení ČSST, Jarda Hodík, se kterým nyní trénuji, Gabča Reifová, představitelé města Nové Sedlo nebo zejména můj hlavní sponzor, majitel firmy Rudolf Kämpf, který mi vedle finanční podpory poskytuje i vhodné podmínky na přípravu. Nerada bych na někoho zapomněla. Všem patří moje obrovské poděkování, protože hlavně oni mají zásluhy na mém úspěchu v silovém trojboji a benči. Bez jejich pomoci a podpory bych se nemohla připravovat a účastnit se vrcholných soutěží, ať to vezmu z hlediska finanční podpory, nebo přípravy. Všem tímto velice děkuji za podporu a pomoc!


Hana TakáčováLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínVýsledky tipovací soutěže: Wings of S...
Majka (11:31) • Píšu e-maily, ale že jste to Vy, můžete rovnou na redakce@ronnie.cz. :) Nezapomeňte tel...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
Zodiak411 (11:05) • S tím gynem je to diskutabilní. Někdy postihují a někdy ne. Ale osobně si myslím, že po...
magazínVýsledky tipovací soutěže: Wings of S...
Zodiak411 (10:32) • Děkuju moc za ceny :) Jsem rád, že mi tip konečně vyšel po dvou letech :) Chtěl bych se...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
xroll (10:17) • A pokud by si nechal gynekomastii odstranit bylo by to ok? Ne každý kdo sype má gynekom...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
ezio (09:00) • Absolutní vítěz kondiční kulturistiky s gynekomastií? rozhodčí a pořadatelé by se měli...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra