Reklama:
Lískooříškový krém 1+1
Skladem posledních 43 ks. Více zde.

Slovenský pohár silných mužů #1 (Prievidza) 2012 - reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

Nedávno jsme Vás informovali o prvním kole Slovenského poháru silných mužů 2012, které se uskutečnilo v sobotu 5. května 2012 na Slovensku ve městě Prievidza. Celkem šest disciplín čekalo na slovenské borce, kteří se s nimi museli poprat. Vítězství mohlo však patřit pouze jednomu z nich. Komu se podařilo zvítězit, to se dozvíte v následující reportáži, jak ji pro Vás zachytil Pavol Guga.


[Text: Pavol Guga] V sobotu se konalo před SC Korzo ve městě Prievidza první kolo Slovenského poháru silných mužů. Už potřetí se sešli siláci v tomto městě trenčínského kraje, aby si otestovali své svaly při šesti zkouškách síly.

Z rekordního počtu 17 závodníků vzešel nakonec překvapivý, ale zasloužený vítěz úvodního kola slovenského šampionátu. Vedle stálých tváří mohli diváci zažít návraty "ztracených" borců, jako byl například David Ďatelinka nebo Richard Kotian, ale také vidět některé nové tváře siláckých soutěží.

Po zahájení akce marketingovým manažerem SC Korzo Branislavem Hulíkem se mohli všichni připravit na úvodní disciplínu, kterou bylo zvedání 115kg železné klády.

Tato tzv. "zahřívací" disciplína patří neodmyslitelně k siláckými zápolením. Není jednoduché dostat toto kovové nářadí nad hlavu. Hned v úvodu se prověří síla ramen i tricepsů zúčastněných. Nejvíce platných pokusů předvedl Marek Tóth, který zvládl 10 opakování, na druhém místě v úvodu akce skončil Viktor Horeš (9 opakování), třetí místo si rozdělilo kvarteto závodníků - Marek Kmoško, Matyáš Fehér, Roland Hegedus a Richard Kotian (7 opakování).

Už v úvodu bylo tedy jasné, že v Prievidzi to bude tuhý boj o body až do závěrečného hvizdu. Jako druhé v pořadí bylo pro závodníky připraveno nošení kufrů o hmotnosti 120 kg na vzdálenost 20 m. Tyto nemotorné betonové kufry někteří nosili jako tašky z hypermarketu. Nejrychleji se to podařilo Fridrichovi Bereczovi, který skončil v cíli s časem 12,47, za ním skončil Viktor Horeš (13,08), bronz v druhé zkoušce patřil Markovi Tóthovi (14,81).

Třetí soutěžní disciplína byla mrtvý tah s autem. Poměrně náročná disciplína, která je hlavně pro profesionály, dala našim atletům určitě zabrat. Zadní náprava automobilu Hyundai i30 představovala váhu přibližných 260 kg. Ze sedmnácti strongmanů se podařilo zvednout zadní část jen sedmi borcům. Prvenství si připsal Marek Tóth s 9 zdvihy, druhou příčku obsadil ve třetí disciplíně Richard Kotian (7 opakování) a třetí skončil Imrich Antal (5 opakování).

Poslední semifinálovou disciplínou, před kterou šlo o důležité body pro každého, kdo chtěl zasáhnout do finále, bylo převracení 400kg pneumatiky. Zvládnout čtyři otočení za slunečného počasí nebylo vůbec jednoduché. Nejlépe se s touto náročnou zkouškou popral Marek Kmoško, který, i přes zranění hrudní kosti, zvládl celou akci. Čas 22,19 mu stačil na vítězství v disciplíně, druhý skončil Ďatelinka, který se po roční odmlce vrátil k soutěžení, třetí skončil Imrich Antal.

Do finále se tak probojovalo deset závodníků, z nichž vzešel vítěz prvního kola Slovenského poháru. Na těchto deset statečných čekaly ještě dva kroky k cíli. Tím prvním bylo nošení 100kg koule na vzdálenost 15 m a následně zdvižení 150kg koule na sud. Roland Hegedus, který se vrátil na strongmanské pole po tříleté pauze, zvládl v nejkratším čase obě betonové koule a připsal si plný počet bodů. Fridrich Berecz a Imrich Antal obsadili druhé, resp. třetí místo v předposledním testu síly.

Závěr patřil sedmitunovému kamiónu a vzdálenosti 15 metrů. Viktor Horeš obsadil v předposlední disciplíně sedmé místo, ale do poslední zkoušky vstupoval s natrženým bicepsem. První místo a nejrychlejší čas v tažení kamiónu si připsal David Ďatelinka, za nímž následoval Fridrich Berecz a třetí Matyáš Fehér.

Po sečtení bodů se stal vítězem překvapivě, ale zaslouženě Fridrich Berecz. Vítězství v nošení kufrů a vyrovnanost výkonů během celé akce ho v závěru posunuly na první místo závěrečného hodnocení. Druhé si připsal Roland Hegedus a třetí, bronzové místo Richard Kotian.

Na druhé kolo Slovenského poháru se výprava organizačního štábu přesouvá na východ do Spišské Nové Vsi. Pro závodníky i diváky budou připraveny opět skvělé a vzrušující disciplíny.


Slovenský pohár silných mužů 2012 - výsledky


Slovenský pohár silných mužů 2012 - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 53 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra