Reklama:

Mistrovství ČR v silovém trojboji masters 2012 - reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

V sobotu 28. dubna 2012 se konala poslední mistrovská soutěž jarní sezóny v silovém trojboji. Jednalo se o 20. Mistrovství České republiky v silovém trojboji masters, které proběhlo ve Zbýšově. Krásné slunečné počasí zde přivítalo 40 závodníků, kteří se představili ve čtyřech věkových kategoriích (M1 nad 40 let, M2 nad 50 let, M3 nad 60 let a M4 nad 70 let). Soutěžící v každé věkové kategorii byli rozděleni podle tělesné hmotnosti do váhových kategorií, ve kterých se utkali o tituly mistrů české republiky.

Po prezentaci, která probíhala od 8 hodin, bylo v 10:00 hodin mistrovství slavnostně zahájeno hymnou a proslovem starosty města Zbýšova, pana Vratislava Širokého, který s ochotou podobné akce podporuje. Na soutěž byl nominován v roli delegáta Vilém Štifter a na post rozhodčích pánové Vladimír Tejrovský, Jan Zamrazil a Tomáš Šárik.

Jak již bylo uvedeno ve výsledcích, na soutěži bylo překonáno 28 nových rekordů, z nichž sedm si na svůj účet připsal absolutní vítěz celého mistrovství Zoltán Kanát startující za TJ Olympia Zlín. Jako tradičně jsem se zeptala pana Kanáta, jakožto toho nejlepšího, na pár otázek.


Dovolte mi prosím, abych vám pogratulovala k vašemu dnešnímu vítězství. Jak hodnotíte svůj dnešní výkon?

Velice dobře! Jsem nadmíru spokojený se svými výkony, svědčí o tom překonané rekordy. Byl jsem dobře připravený. (smích) Moje příprava směřuje k mistrovství Evropy. Jinak musím pochválit dnešní soutěž, skvělou organizaci, byla tu příjemná rodinná atmosféra a dobrá spolupráce s nakladači.

Tím jste mi zodpověděl i další otázku, jaké jsou vaše další plány?

Můj nejbližší cíl je co nejlepší umístění na mistrovství Evropy, které se letos v červenci bude konat v Plzni. Nejlepší by bylo získat medaili. Do Plzně to mám 60 km, tak to jsem skoro v domácím prostředí.

To mě zajímá, máte to do Plzně 60 km a startujete za TJ Olympia Zlín. Kdo vás trénuje?

Trénuji se sám, cvičím v Toužimi. Jinak bydlím v Hoštci, což je kousek od Mariánských Lázní. Závodím nyní za Zlín. Měl jsem dobré výsledky, tak mě požádali o hostování kvůli extralize. A protože mám u nich dobré podmínky, zůstal jsem tam.

Vaše nejoblíbenější disciplína?

Dřep a benč.

Děkuji za rozhovor a přeji vám další úspěchy a skvělé výkony, zejména na ME v Plzni.


Musím se přiznat, že se mi jako ředitelce soutěže toto mistrovství hodnotí velmi těžko. Myslím si ale, že mi většina přítomných může potvrdit, že závody proběhly bez sebemenších problémů, v přátelské domácí atmosféře, bez zbytečných prostojů. K příjemnému prostředí přispělo i krásné počasí a skvělá kuchyně restaurace Hornický dům. Velmi mě potěšil mail od domažlického soutěžícího, pana Bedřicha Řechky, který mi mimo jiné napsal: „Děkuji za příkladný průběh MČR. Nástup závodníků k závěrečnému vyhodnocení již čtvrt hodiny po ukončení soutěže byl nevídaný.“ Protože se nechci chlubit cizím peřím, poděkování za perfektní práci z hlediska výsledků a papírování patří panu Ivanu Karpíškovi, který soutěž komentoval, a ing. Petru Nepomuckému, který je pro mě zárukou včasných a bezchybných výsledků. Dobrou a precizní práci předvedli i nakladači.

Jak již bylo zmíněno, téměř ihned po ukončení soutěže proběhlo vyhlašování výsledků. Všichni soutěžící na prvních třech místech získali podle umístění medaile a každý závodník dostal věcný dar od sponzorů. Ceny a medaile předávali delegát soutěže pan Vilém Štifter, starosta města pan Vratislav Široký a já jako ředitelka soutěže. Poté se přešlo k ocenění třech nejlepších podle Wilkse v každé věkové kategorii, kteří získali poháry a další ceny. Nevšedním zážitkem bylo předávání cen nejstaršímu účastníku mistrovství panu Wolfgangu Zimmermannovi. Kromě zmiňovaných cen převzal od delegáta i plaketu pro nejúspěšnějšího závodníka v kategorii masters 4 za rok 2012. Třešničkou na pomyslném dortu bylo vyhlášení těch nejlepších, kterými se stali Hanka Takáčová a Zoltán Kanát.

Jako žádná sportovní akce se ani tato neobešla bez sponzorů. Těmi hlavními se stali: Město Zbýšov, Český svaz silového trojboje, H Sport - pan Huňek, kterému děkujeme za přípravky výživy, Elektro Nekuža, který dodává na naše soutěže výrobky elektra, zamečnictví MP, HOBBIT a restaurace Hornický dům. Všem patří velké poděkování. V neposlední řadě zaslouží dík i samotní soutěžící, kteří také velkou měrou přispěli k velmi příjemné atmosféře celého mistrovství.


Mistrovství ČR v silovém trojboji masters 2012 - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 5 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
Paulie02 (15:04) • Naprostá amateřina pořadatelů. Nasvícení s pozadím musel vymyslet idi.t. Obsazení prof...
magazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
PrivateBlueVenusTV (12:49) • Viete koľko krát som ja dal `plusko` niekomu, kto ma hejtí (samozrejme nie plusko prísp...
magazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
PrivateBlueVenusTV (12:47) • Nezrelosť človeka sa prejavuje v tom, že niekomu dáva mínuská LEN PRETO, KTO JE TEN `NI...
magazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
Humanic145 (12:15) • Já to nechtěl psát, abych nevypadal jako hater... Ale představa, že dru jak kůň, abych...
magazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
Marczus (19:36) • Tohle az si precte Standa, tak mu praskne zilka. Pokud sem ovsem chodi...
NOVÉ INZERÁTYseznamka Hledám odvážnou bojovnici, Sparring
Hledám šikovnou holku, ženu, paní na společné fitko. Mám své malé středně vybavené „fitness“ v ob...
bazar Posilovací set
Posilovací set: Multifunkční posilovací stojan -Robustní, stabilní a tuhá konstrukce -Velmi kv...
bazar Prodam vybaveni fitness studia
Prodam vybaveni studia. Vse nove. Trampoliny, bosu, kettlebelly. Idealne vse jednomu zajemci.
služby Osobní Trenér Praha - Adam Špulá...
Chceš se naučit základy boxu, thaiboxu, nabrat svalovou hmotu, zlepšit si kondici anebo už prostě...
práce Osobní trenér pro VIP klientelu
Do týmu BodyBody Home & Office hledáme osobního trenéra se zkušenostmi, vynikajícím přístupem ke klientům a ochotou učit se nové věci. Hledáme trenéra, který bude jezdit za klienty domů nebo do kanceláře.Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie