Reklama:

David Lupač - rozhovor

Ronnie.cz > Powerlifting > Ostatní

Toto je komerční sdělení, Ronnie.cz není jeho autorem.

7. dubna 2012 proběhlo v Kuřimi Mistrovství České republiky v silovém trojboji 2012, na kterém ve váze do 120 kg startoval i juniorský reprezentant David Lupač. David se blýskl v loňském roce, kdy se vrátil po vážném zranění ruky a získal v Kanadě na MS juniorů bronz ve váze do 120 kg. Letos se zúčastnil pouze mistrovství republiky mužů a ve váze do 120 kg získal druhé místo za výkon 922,5 kg. Stejného výkonu dosáhl i vítěz kategorie Zbyněk Krejča, ale vzhledem k nižší tělesné hmotnosti bral zlato. David však bral zlato z dřepu, kde vytvořil nový český juniorský rekord - 372,5 kg - a v totalu zlepšil svůj juniorský rekord o 32,5 kg. Po závodech jsme se Davida zeptali na pár otázek.


Davide, MČR byl tvůj letošní vrchol, nebo se připravuješ na nějaké další závody?

Kdepak, MČR jsem šel z tréninku a byla to zkouška na ME juniorů, které se koná 5. - 9. 6. 2012 v Dánsku a kde bych chtěl zabojovat o příčky nejvyšší. Poté se vrhnu hned na přípravu na MS juniorů, které proběhne 28. 8. - 2. 9. 2012 v Polsku, a pokud vydrží forma, chtěl bych jet na MS open v listopadu do Portorica.

Oproti loňsku ses o hodně zlepšil, co za tím vězí?

Oproti loňsku jsem udělal spoustu změn, vzhledem k tomu, že jsem se kvůli práci přestěhoval do Prahy, změnil jsem trenéra a sparinga. Od začátku roku trénuji s Milanem Špinglem a dalším juniorem Ondřejem Houžvičkou. Trénujeme podle Milana a ten má oproti Tomášovi Šárikovi, s kterým jsem trénoval předtím, úplně jiný styl, tato změna mi zatím vyhovuje, zejména u dřepů. Také jsem získal podporu u firmy ATP Nutrition, která mě zásobuje doplňky výživy, takže používám více druhů doplňků i jejich množství než v minulosti a kladu větší důraz na kvalitní stravu.

Přibliž nám, jaké doplňky bereš, co se ti osvědčilo v přípravě?

Zaprvé jsem zvýšil příjem všech vitamínů a minerálů, které užívám ráno se snídaní. Před a po tréninku užívám Cell Stuff spolu s BCAA 6000, bílkoviny doplňuji aminokyselinami BEEF Amino a proteinem 100% Iso Whey, na noc užívám Tribusteron a Glukosamin sulfát na výživu kloubů.

Máš nějaký konkrétní cíl, kterého chceš letos dosáhnout?

Ano, chtěl bych se pokusit vyhrát ME juniorů, v dřepu zvednout 380 kg, což by byl nový český rekord v mužích do 120 kg, a v mrtvém tahu pokořit 340 kg.

Davide, díky za rozhovor a přejeme hodně zdraví a síly a aby ti tvé plány vyšly.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

K tomuto článku není možné vkládat příspěvky.
Odůvodnění: PR článekJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínMichael Toscano ladí formu na profi d...
moab (08:38) • Nešlo by zobrazování fotek v galerii vrátit do původní verze? Ta byla sice hrozná (okno...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
ja.va (00:41) • Přiznám se bez mučení, že diskuze pod články na ronnie.cz navštěvuji jen kvůli radám mí...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
Jay32 (22:39) • já to vidím možná trochu jinak. Za prvé nechápu, proč jsou záběry na fotkách a videí po...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
eraZ (20:40) • Už pri prvotnom pohľade na fotky som mal ten pocit, že Lukáš mal najlepšiu formu. Teraz...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
Patrick (12:31) • Ja som len preletel vysledky diky MiroErasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra