Reklama:

Mistrovství ČR v silovém
trojboji 2012 - reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

V sobotu 7. 4. 2012 se v Kuřimi odehrála vrcholná soutěž jarní sezóny v silovém trojboji. Konalo se zde pod taktovkou Jiřího Skopala a jeho týmu 20. Mistrovství ČR mužů a žen. O tituly mistrů České republiky se "popralo" celkem 47 závodníků. Soutěž byla jako tradičně rozdělena na dvě části.

Dopolední část byla slavnostně zahájena v 9 hodin a představilo se v ní celkem 21 soutěžících. Devět žen se utkalo ve dvou kategoriích. V té první, ve které byly sloučeny váhové kategorie do 57, 63 a 72 kg, zvítězila Jana Hrabalová z Fitklubu Ludvík Praha, která se stala absolutní vítězkou mezi ženami. Alena Krčmářová z AŠ Mladá Boleslav si odnesla prvenství v druhé sloučené kategorii do 84 a nad 84 kg. Spojené byly i kategorie mužů do 59 a do 66 kg. Zaslouženě zde zvítězil Karel Ruso ze Sokola Nymburk. Zlato v kategorii do 74 kg získal Tomáš Lacko ze Svitav a mistrem České republiky v kategorii do 83 kg se s přehledem stal juniorský kuřimský závodník Lukáš Tkadlec. Na regulérnost dopolední části dohlíželi tito rozhodčí: Stanislav Krček, Jaroslav Doleček a Antonín Soušek. Delegátem celého mistrovství se stal Miroslav Vacek.

Pro odpolední část, která začínala ve 14 hodin, se vystřídal panel rozhodujících. Na pozice rozhodčích tentokrát nastoupili Hanka Takáčová, Lukáš Doubek a Zdeněk Zvonič. V druhé části mistrovství se představilo 26 soutěžících ve 4 váhových kategoriích. V první z nich, do 93 kg, zvítězil Jiří Horník z Vejprnic. Petr Theuser ze Svitav se stal mistrem ČR v kategorii do 105 kg. Velké vzrušení přinesla následující kategorie do 120 kg. Odehrál se zde velký souboj o prvenství. Zvítězil Zbyněk Krejča ze Sokola Nymburk, kterému těsně na paty šlapal jihlavský junior David Lupač. Oba borci nazvedali totožných 922,5 kg v trojboji, o vítězství Zbyňka Krejči nakonec rozhodla jeho nižší tělesná hmotnost. Poslední kategorii, a to nad 120 kg, kraloval Milan Špingl, který svým výkonem vybojoval i absolutní vítězství celého šampionátu.

Na mistrovství byly k vidění skvělé výkony a bylo překonáno několik českých rekordů. Kromě Jany Hrabalové a Milana Špingla se na nich podíleli další dva soutěžící. Naše nejúspěšnější juniorka Martina Koutňáková ze Sokola Pohořelice opět nezklamala a svými výkony překonala další rekordy. Dřepem s hmotností 175 kg pokořila stávající rekord o 2 kg, rekordní pozved měl hodnotu 176 kg. Další rekord si připsala v trojboji za výkon s hodnotou 456 kg. Své stabilně dobré výkony předvedl i další junior David Lupač z KST Jihlava. Svou sbírku rekordů si v Kuřimi rozšířil o tři nové, a to v dřepu, který pokořil o 12,5 kg (372,5 kg), tlaku (222,5 kg) a v trojboji, který měl hodnotu 922,5 kg, což je o 32,5 kg více, než byl rekord původní.

V závěru šampionátu proběhlo vyhlášení výsledků. Mistři ČR obdrželi poháry, medaile, věcné ceny, dále byly rozdány medaile za jednotlivé výkony a nakonec byli oceněni ti nejlepší podle Wilkse.

Soutěž proběhla bez potíží a podle časového harmonogramu. Velkou měrou k tomu přispěla organizace mistrovství a bezchybná práce nakladačů. Svoji premiéru v roli komentátora zde měl Ondřej Tomek, sportovní redaktor České televize, která svou přítomností jistě také přispěla k dobré propagaci tohoto sportu. Velké plus pro soutěžení v Kuřimi znamená velkorysá rozcvičovna, závodní prostory, zázemí a pro všechny zúčastněné i možnost občerstvení. Žádná soutěž se v dnešní době neobejde bez sponzorů. Kromě ČSST se jako tradičně na cenách pro vítěze podílelo město Kuřim a zejména firma Smart Labs, která se zabývá výrobou funkčních doplňků sportovní výživy. V portfoliu výrobků firmy nalezneme vedle produktů obvyklých v této oblasti také výrobky méně obvyklé, o to více však funkční, jako je několik druhů 100% hydrolyzátů, kompletní strava Oat Snack, celosvětově patentovaný kreatin Crea-Trona a mnoho dalších.

V závěru mistrovství jsem požádala delegáta a zároveň předsedu ČSST pana Miroslava Vacka o jeho zhodnocení šampionátu:

"Co se týká dnešního mistrovství České republiky, tak si dovolím tvrdit, že to byl celkem povedený šampionát. Závodníci měli vše, co potřebovali - velkou rozcvičovnu s vynikajícím vybavením a dostatečným množstvím závaží, fungující výpočetní techniku, tím pádem dobrý přehled o soupeřích, kvalitní nakladače a hlasatele. Organizace závodu byla velmi dobrá, vše fungovalo dle časového harmonogramu. Pouze příprava k vyhlášení výsledků byla poněkud delší, protože trochu sabotoval počítač. Nicméně, celkově bych hodnotil závod velice dobře. Nejúspěšnější soutěžící obdrželi poháry a hodnotné ceny. Soutěž byla podporována městem Kuřim s tím, že vyhlašování výsledků se zúčastnil starosta i místostarosta Kuřimi, což se velmi cení. Kladně hodnotím i to, že soutěž proběhla za přítomnosti České televize."


Mistrovství České republiky v silovém trojboji 2012 - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

12.04.17:25kernel - Když soutěží rozhodčí tak to vypadá zajímavě. Prostě písk..
17.04.17:29Koutňa - 175kg není rekord, na juniorech jsem šla 177,5kg *1*
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra