Reklama:

Mistrovství ČR v silovém trojboji
2012 - rozhovory s absolutními vítězi

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

Jak jsme Vás již informovali, v sobotu 7. dubna 2012 proběhlo v Kuřimi 20. Mistrovství ČR mužů a žen v silovém trojboji. Čerstvé výsledky jsme Vám nabídli v tomto článku. Pro většinu přítomných jistě nebyla žádným překvapením jména absolutních vítězů. Po zásluze se jimi stali Milan Špingl a Jana Hrabalová.

Dá se bez přehánění říci, že Janě se na mistrovství podařilo nasbírat mezi ženami nejvíce úspěchů. Stala absolutní vítězkou s 486,15 body Wilkse, zvítězila ve sloučených kategoriích do 57, 63 a 72 kg s výkonem v trojboji 492,5 kg (jednotlivé výkony měly hodnotu: 200 kg dřep, 120 kg tlak a 172,5 kg mrtvý tah). Dále překonala o 10 kg stávající rekord v dřepu a podařilo se jí vytvořit i nový český rekord v trojboji. Stala se držitelkou poháru pro nejkrásnější sportovkyni mistrovství, a aby toho nebylo málo, získala od ČSST ocenění za své vynikající výkony v roce 2011. Přínosem pro silový trojboj je, že Jana prozatím odložila svoji přípravu na soutěže v bodyfitness a připravila se na jarní sezónu v trojboji. Jako tradičně jsem se Jany jako absolutní vítězky zeptala na pár otázek.


Jano, gratuluji ti k tvým dnešním úspěchům. Můžeš mi říci něco o přípravě a svých dalších plánech?

Na to, že se v Kuřimi pořádala MČR open poprvé, tak si myslím, že se závody povedly. Chybělo mi jen lepší ozvučení a hudba při pokusech, ale jinak se mi zde moc pěkně závodilo. No, co se týče mých výkonů, tak bych nejspíš měla být spokojená, ale úplně to tak není. Sice jsem si splnila cíl získat "elite třídu", nicméně jsem chtěla 500 kg v totalu, ale bohužel člověk míní a život mění

Největší radost mi udělal dřep. V trénincích jsem si jen 2x zkusila základ 180 kg a to bylo vše, ale nejspíš někdy méně je více a povedlo se. Mrtvola mě opět trošičku zklamala, ale naštěstí to nebylo takové drama jako na MS, kdy jsem se zachraňovala třetím pokusem. Sumo styl ještě pořád technicky neovládám, jak bych si představovala. Bench dopadl standardně.

Tyto závody byly pro mě velice napínavé hlavně v závěru, kdy mě Martinka Koutňáková prohnala na mrtvolce.

Chtěla bych poděkovat mojí rodině, která mě velice podporuje, i když zprvu nesouhlasila, abych tento sport dělala, svému nastávajícímu Milanu Špinglovi, který mě při tréninku tedy neskutečně štve a rozčiluje, nicméně je fakt, že díky němu jsem se naučila závodit v dresech a psychicky zvládat závodní stres, a rozhodně to se mnou nemá vůbec jednoduché! A na závěr můj velký dík patří mým sponzorům Albresa S.A. a Adidasobchod.cz, bez jejichž podpory by moje výsledky nebyly takové.

A plány? Ze zásady již nic neplánuji. Záleží na momentální situaci. Potřebuji si odpočinout, spíše se chci zaměřit na osobní život a hlavně dodělat školu.


Mezi muži letos s přehledem kraloval Milan Špingl. Nejen, že zvítězil ve své kategorii s výkonem 1065 kg (425,0 kg dřep, 290 kg tlak a 350 kg mrtvý tah), ale stal se i absolutním vítězem mistrovství s 591,08 body Wilkse. Kromě toho vytvořil nový český rekord v dřepu a o 7,5 kg překonal rekord i v mrtvém tahu. Stejně jako Jana i Milan získal od ČSST ocenění za svoje špičkové výkony v loňském roce.


Tobě, Milane, také gratuluji. Můžeš mi i ty říct něco o svých plánech, jak hodnotíš své dnešní výkony i soutěž?

Hned na začátku musím pochválit tým Jirky Skopala, že závod uspořádali na velice dobré úrovni. Velká rozcvičovna, příjemné závodiště, pěkné prostředí a i nakladači svou práci zvládali skvěle. Malinko mi chyběla trochu lepší spolupráce s hudbou při závodech, ale to je tak jediné. Po republikách v Nymburce, kde laťka úrovně byla hodně vysoko, smekám klobouk.

Teď k mým výkonům. MČR jsem měl jako první těžký trénink a chtěl jsem si zde pouze vyzkoušet, jak na tom jsem silově a hlavně dresy před závěrečnou přípravou na ME na Ukrajině. Dřep vyšel podle předpokladu velice lehce, takže jsem na třetí pokus ani nenastupoval. 425 kg je i nový český rekord. Benče mě tentokrát zradily, dres už mám starý a ještě nemám pořádně natrénováno, takže základ v pohodě, ale přes 300 kg jsem se už nedostal. Největší radost mám z mrtvého tahu, 350 kg je nový rekord a hlavně jsem myslel, že s tím ani nehnu, byl jsem dost překvapený, byl to jen takový hec.

Jak jsem již uvedl, moje plány směřují na ME na Ukrajinu, kde bych chtěl ukořistit opět nějakou medaili a hlavně pokořit 1100 kg v trojboji.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem mým blízkým, kteří mě podporují, a hlavně své budoucí manželce Janě Hrabalové, která mě neustále nutí, abych si zlepšoval svůj jídelníček, ale nemá to se mnou vůbec lehké. Velkou měrou se na mé výkonosti podílel můj nový sponzor firma AMINOSTAR, která mě zásobuje doplňky výživy, a nesmím zapomenout ani na svého manažera Pavla Šniagera a Fitness Reprezentant.


Musím se přiznat, že se ve mně díky odpovědím probudila zvědavá ženská a musela jsem se Jany zeptat na něco ze soukromého života.


Pokud to, Jano, dobře chápu, jste s Milanem zasnoubení?

Nechtěli jsme to zatím nijak ventilovat na veřejnosti, brali jsme to jako naši soukromou věc. Ale ano, je to pravda, asi před dvěma měsíci jsme se zasnoubili a v červnu budeme mít svatbu.

Děkuji Vám oběma za odpovědi, gratuluji k dnešním výsledkům i k zasnoubení a zároveň vám přeji hodně úspěchů nejen těch sportovních, ale i v soukromém životě.


Myslím si, že je docela možné, že v příštích letech mohou být jména absolutních vítězů na vrcholných soutěžích v silovém trojboji Špingl, Špinglová.
Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

12.04.15:18Boris Tiger - Krásná a silná dvojka, gratuluju!
12.04.10:23Jiří Stejskal - Gratulace. Oběma přeji mnoho štěstí *79*
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
Paulie02 (15:04) • Naprostá amateřina pořadatelů. Nasvícení s pozadím musel vymyslet idi.t. Obsazení prof...
magazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
PrivateBlueVenusTV (12:49) • Viete koľko krát som ja dal `plusko` niekomu, kto ma hejtí (samozrejme nie plusko prísp...
magazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
PrivateBlueVenusTV (12:47) • Nezrelosť človeka sa prejavuje v tom, že niekomu dáva mínuská LEN PRETO, KTO JE TEN `NI...
magazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
Humanic145 (12:15) • Já to nechtěl psát, abych nevypadal jako hater... Ale představa, že dru jak kůň, abych...
magazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
Marczus (19:36) • Tohle az si precte Standa, tak mu praskne zilka. Pokud sem ovsem chodi...
NOVÉ INZERÁTYseznamka Hledám odvážnou bojovnici, Sparring
Hledám šikovnou holku, ženu, paní na společné fitko. Mám své malé středně vybavené „fitness“ v ob...
bazar Posilovací set
Posilovací set: Multifunkční posilovací stojan -Robustní, stabilní a tuhá konstrukce -Velmi kv...
bazar Prodam vybaveni fitness studia
Prodam vybaveni studia. Vse nove. Trampoliny, bosu, kettlebelly. Idealne vse jednomu zajemci.
služby Osobní Trenér Praha - Adam Špulá...
Chceš se naučit základy boxu, thaiboxu, nabrat svalovou hmotu, zlepšit si kondici anebo už prostě...
práce Osobní trenér pro VIP klientelu
Do týmu BodyBody Home & Office hledáme osobního trenéra se zkušenostmi, vynikajícím přístupem ke klientům a ochotou učit se nové věci. Hledáme trenéra, který bude jezdit za klienty domů nebo do kanceláře.Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie